• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams prie Baltijos jūros atvyksta ne tik kaitrių saulės spindulių ir vandens išsiilgę poilsiautojai, bet ir šalies scenos žvaigždės. Tiesa, pastarieji čia lankosi ne tik savo malonumui, tačiau ir dėl darbo. Darbo dienomis bei savaitgaliais pajūryje galima sutikti koncertuojantį Radžį Aleksandrovičių (36 m.).

6

Atšilus orams prie Baltijos jūros atvyksta ne tik kaitrių saulės spindulių ir vandens išsiilgę poilsiautojai, bet ir šalies scenos žvaigždės. Tiesa, pastarieji čia lankosi ne tik savo malonumui, tačiau ir dėl darbo. Darbo dienomis bei savaitgaliais pajūryje galima sutikti koncertuojantį Radžį Aleksandrovičių (36 m.).

REKLAMA

Kaip ir kasmet, Radži karštas vasaros dienas praleidžia koncertuodamas muzikantų kurortu tapusiame pajūryje – ypač Palangoje ir Šventojoje. Tiesa, naujienų portalui tv3.lt jis pasakojo, kad nors ir pastebi sparčiai kylančias kainas, susirinkusių žiūrovų gausa jis tikrai negali skųstis.

„Kainos kiekvienais metais didėja. Žmonės, kurie važiuoja atostogauti, planuoja savo biudžetą ir keliauja ne į areninius  renginius su dideliu šou. Mano koncertų kainos nėra labai didelės – apie 15 eurų, todėl turbūt žmonės negaili tų pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Man ir pernai, ir šiemet su darbais sekasi puikiai – pilnos salės žmonių, negaliu skųstis. Tikrai pakanka gerbėjų. Visada atostogauju Lietuvoje – man vasarą darbas maišosi su atostogomis. Net neturiu minčių svetur važiuoti, nebent turiu išvyką į užsienį su koncertu. Man patinka Lietuva – čia yra ką pamatyti, klimatas keičiasi, saulės daugėja“, – neslepia atlikėjas.

REKLAMA

Radži tikina, kad žmonės tikrai pasiilgę pramogų, koncertų, todėl atlikėjai irgi derinasi ir negali kainų kelti tiek, kiek nori.

„Žmonės mane daugiau kviečia į privačias šventes – taip gali mane pamatyti iš arti, pasikalbėti. Soliniuose koncertuose visai kas kita. Pastebėjau, kad žmonės vis daugiau renkasi savo šventę švęsti ne restorane, o sodyboje, pasikvietę žymų žmogų. Mums, atlikėjams, koncertai privačiose šventėse yra patogesni ir geresni, nes soliniuose koncertuose būna tiesiog per daug žmonių. Pavyzdžiui, pas mane soliniuose dirba apie 50 žmonių ir kiekvienam reikia mokėti. Ten ne viskas taip paprasta“, – atvirauja jis. – Kalbant apie kainas – žmonėms vis vien reikia atostogauti, tik tada jau jie renkasi, ar gali eiti į koncertą, ar į kavinę.

REKLAMA
REKLAMA

Bet iš kitos pusės pažiūrėjus – ką daugiau veiksi nuvažiavus į pajūrį? Vien tik pliaže visą laiką negulėsi – jei nieko neveiksi, net neapsimoka ten ir važiuoti. Manau, kad pajūryje kainos visada buvo kiek didesnės – juk tai kurortas. Ir į užsienį nuvažiavus gali pamatyti tą patį.“

Piktinasi tvarka

Pastaruoju metu Lietuvoje, ypač kurortiniuose miestuose pradėtas riboti triukšmo lygis vakarais. Vyras neslepia pasipiktinęs dėl tokio valdžios uždėto „apynasrio“ atlikėjams, kuriems apribotos galimybės koncertuoti vakarais tiek po 19, tiek po 22 valandos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Toks jausmas kad tie, kurie leidžia įstatymus, nėra buvę užsienyje. Nesuprantu tos logikos. Žmones tai tikrai atbaido. Pavyzdžiui, žmogus ateina į „Titaniką“, nespėja netgi pavalgyti, o jau man reikia pakuotis ir išeiti. Ateina ta 22 valanda ir viskas, nebegalima dainuoti. Bet juk žmonėms nepaaiškinsi, kad negalima. Labai juokingai skamba, kad turi dainuoti valandą, bet dainuoji mažiau – žmogus moka už bilietą ir išgirsta tik dalį muzikos. Absurdas“, – sako jis.

REKLAMA

Atlikėjas neslepia, kad kurortuose, atokiau nuo gyvenamųjų namų tikrai nereikia tokių drastiškų apribojimų atlikėjams. Laikinose ir stacionariose prekybos ar paslaugų teikimo vietose galima muzikuoti nuo 7 val. iki 19 valandos, 19-22 valandomis triukšmo lygis griežtai stebimas, o po 22 valandos triukšmauti neviršijant bendrojo gatvės fono apskritai negalima.

„Juk 5 valandą nepadarysi koncerto – visi tuomet sėdi pliaže. Užsienyje tik nuo 22 valandos kurortuose pradeda koncertus – juk tam ir yra vasaros laikas, kad žmonės atsipalaiduotų. O pas mus visada viskas atvirkščiai.

Dabar pažiūrėkite – eini 22 valandą Šventojoje – tylu. Tai koks čia kurortas? Dėl to žmonės ir sako, kad brangu čia, nėra ką veikti, todėl ir išmaino Lietuvą į užsienį. Leiskime nors kurortuose žmonėms pailsėti. Manau, kad Lietuvoje yra tikrai rimtesnių dalykų, kuriuos reikia išspręsti, o ne triukšmą mažinti. Žmonės atvyksta iš kitų šalių atostogauti ir gauna baudas. Už ką jiems jas duoda – už tai, kad linksminasi? Toliau bus tik mirtis – ir taip visi susierzinę, o dabar neduoda dar žmonėms atsipalaiduoti. Kaip jie pritrauks žmones, kai tokie kvaili įstatymai išleidžiami?“ – piktinosi R. Aleksandrovičius.

Atvykus prie jūros, norisi klausytis jūros ošimo, paukščių čiulbėjimo, pasimėgauti poilsiu gamtoje, o ne nuolatinių bumčikų stūgavimo, tarkime, pernai Palangoje prie tilto negalėjai ramiai pasėdeti ant suoliuko, palydėti besileidžiančios saulės nes a la muzikantas garsiai groja negyvą elektroninę muziką atsitempęs kažkokį balaganą prie pat jūros, niekur nėra ramaus poilsio. Ir dar replikuoja, jei nepatinka, eik arčiau jūros ir klausykis jūros ošimo. Suoliukai skirti vyresnio amžiaus žmonėms pasėdėti, kuriems, gal būt, sunku vaikščioti. Esi priverstas klausytis menkaverčio balagano.
Poilsis ir tyla - neatskiriami. Labai gerai, kad po 22 val. turi būti tylu. Toks ir turi būti kurortas. Kas nori kitokių - niekas nedraudžia vykti į juos. Koks poilsis, jei išsimiegoti nebūtų galima?
Nuo senų senovės čigonai mėgsta betvarkę ir chaosą, nes ten jiems geriau "suktis"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų