• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar šiemet susituokę verslininkas Radvilas Bubelis kartu su žmona Egle – tikri kelionių entuziastai. Klajokliais save vadinanti pora neslepia, kad jų kelionių arsenale – šalys iš kone kiekvieno žemyno ir net atokiausi pasaulio kampeliai. Anot jų, į kai kurias vietas jie vedami ir dėl asmeninių priežasčių ar sveikatos problemų.

17

Dar šiemet susituokę verslininkas Radvilas Bubelis kartu su žmona Egle – tikri kelionių entuziastai. Klajokliais save vadinanti pora neslepia, kad jų kelionių arsenale – šalys iš kone kiekvieno žemyno ir net atokiausi pasaulio kampeliai. Anot jų, į kai kurias vietas jie vedami ir dėl asmeninių priežasčių ar sveikatos problemų.

REKLAMA

Vasara – puikus laikas traukti ne tik į pajūrį, bet mėgautis saulės spinduliais ir kitose šalyse. Didžiuliai kelionių entuziastai yra ir Radvilas bei Eglė Bubeliai, šiemet jau spėję aplankyti ne vieną dešimtį šalių.

Kelionės – mūsų gyvenimo stilius. Matome save kaip „digital nomads“ (žmonės, dirbantys nuotoliu ir taip keliaujantys po pasaulį – aut. past.). Per pastaruosius pusantrų metų gyvenome/aplankėme 20 skirtingų šalių 4 žemynuose.

Norėtume dar daugiau laiko praleisti kelionėse, tačiau pastaruosius metus esame pririšti prie medicinos įstaigų Lietuvoje ir JAV dėl Eglės onkologinių problemų. Kelionėse mes ne tik pramogaujame. Kompiuteris visuomet keliauja su mumis“, – naujienų portalui tv3.lt teigė pora. 

REKLAMA
REKLAMA

Baigė net mokslus

Po poros sužadėtuvių paaiškėjo ne itin maloni žinia – jiedu sužinojo, kad Eglė serga 3 stadijos vėžiu. 

REKLAMA

Visgi pora nenuleido rankų ir pastaruoju metu teigė daugiau laiko skiriantys žinių apie onkologinės ligos gilinimą. 

„Paskutiniu metu nemažai laiko skiriame tiek mokslams, tiek darbui. Kartais visą dieną praleidžiame diskutuodami apie savo neseniai įkurtos bioinformatikos įmonės vizijas.

Siekiame sukurti visoms Lietuvos moterims prieinamą genetinį krūties vėžio testą, kuris leistų tiksliau ir efektyviau parinkti gydymą bei atsisakyti neefektyvių (bet tuo pat metu toksiškų) vaistų vartojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi dėl Eglės ligos teko pradėti stipriai domėtis onkologija, o Radvilas jau anksčiau buvo gavęs bioinformatikos magistrą ir dirbęs eksperimentinėje precizinės onkologijos laboratorijoje Majamyje – pilnai pasinėrėme į šią temą“, – sakė jie. 

Dėl ligos jiedu netgi baigė specialų kursą prestižiniame Harvardo universitete:

„Birželio mėn. pabaigėme Harvardo Medicinos mokyklos kursą „Vėžio genomika ir precizinė onkologija“. Beje, paskutines paskaitas klausėme ir galutinį egzaminą laikėme keliaudami po Graikijos salas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai mėgstame kruizus – kiekvieną dieną tave išlaipina vis kitame mieste, kitoje šalyje, bet nereikia rūpintis jokia logistika, nakvynėmis ar maistu. Tokiu būdu susitaupo daug pinigų ir laiko, kurį stengiamės efektyviai išnaudoti.“

Sužavėjusios kryptys

Kerintys jūros krantai, egzotiškos šalys bei įvairialypės kultūros šiemet nuolat lydėjo Bubelių šeimą. Kadangi kelionių jų arsenale tikrai nemažai, atsirinkti vienos labiausiai patikusios krypties jie nelinkę.

REKLAMA

„Kiekviena šalis žavi vis kažkuo kitu. Jei kalbėtume apie žmones – pačius šilčiausius ir nuoširdžiausius sutikome Kolumbijoje. Pietų Italija sužavėjo savo grožiu ir elegancija.

Turtingiausią savo istorija ir papročiais kultūrą atradome Indijoje. Savo gamta labiausiai pakerėjo Patagonija“, – kalbėjo pašnekovai. 

Jiedu neslėpė, kad labiausiai savo skoniais sužavėjo Pietų Amerikos krašte esanti Peru, taip pat pritraukianti turistus savo turtinga istorija ir kultūra. 

REKLAMA

„Visiems rekomenduojame paragauti perujietišką jūros gėrybių patiekalą – ceviche, alkoholinį kokteilį – pisco sour, o desertui užsisakyti suspiro limeño (karamelinis peruvietiškas pudingas – aut. past.).

Bendrai, jeigu reikėtų išskirti vieną šalį, mums didžiausią įspūdį padarė Indija, į kurią vėl planuojame grįžti jau rugsėjo mėnesį, tik šį kartą ilgesniam laikui“, – šyptelėjo jie. 

Pora yra apsilankiusi ir viename piečiausių pasaulio miestelių Punta Arenas. Į jį pora kėlėsi er Magelano sąsiaurį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kėlėmės į negyvenamas salas stebėti pingvinų, gyvenančių savo įprastoje aplinkoje. Gamta ten atšiauresnė nei Lietuvoje, vasaros viduryje vaikščiojome su šiltomis striukėmis, kepurėmis ir pirštinėmis.

Ir, žinoma, kiekviena kultūra turi savo ypatumų. Pavyzdžiui, buvome nustebinti, kiek daug žmonių Argentinoje vaikšto gatvėmis su savo termosais ir puodeliais, visą dieną gurkšnodami „mate“ arbatą.

Arba kaip Kolumbijoje prekybos centre vienai kasininkei pradėjus dainuoti, staiga visos kitos irgi prisijungė į darnų chorą.

REKLAMA

Bet labiausiai nustebino, kad Amerikoje iki šiol vienintelis būdas oficialiai realiuoju laiku persiųsti medicininius išrašus iš vienos įstaigos į kitą vis dar yra fakso aparatas, nėra naudojamas nei el. paštas, nei jokia e-sveikatos sistema“, – įspūdžiais dalijosi jiedu.

Kelionės paprastai reikalauja ne tik nemažai pinigų, bet ir įvairių žinių – kalbų, tam tikro supratimo apie svetimą kultūrą. Visgi pora neslepia, kad keblumų keliaujant jeims nėra iškilę. 

„Kiekvienas iš mūsų kalbame 5 skirtingomis užsienio kalbomis, gal todėl dėl kalbos nė vienoje šalyje keblumų patirti neteko. Gal tik Indijoje dar ne iki galo išmokome suprasti visas įmanomas skirtingas galvos kraipymo prasmes“, – šmaikštavo.

lyg tai su mija tampes kazkada ,toks fruktas....
na.... bukaproti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų