Šiuo metu Ilja gyvena Vokietijos mieste Manheime, kur metus dirba operos studijoje vietos teatre. Iki vasaros pabaigos jis čia ruošia įvairius vaidmenis ir toliau tobulina savo vokalinę techniką.
Su naujienų portalu tv3.lt bendravęs 28-erių dainininkas atskleidė, kad vėliau planuoja persikelti į Angliją, kur gyvena jo partneris. Nors pastaraisiais metais dažnai keliauja tarp dviejų šalių, jis tikisi gauti vizą ir įsikurti Jungtinėje Karalystėje.

Į užsienį išvyko dar 2017 metais
Ilja dirba kaip laisvai samdomas dainininkas, o tai reiškia, kad jo koncertai ir projektai nuolat keičiasi – kartais tenka gyventi lagaminuose, tačiau tai jam nesvetima.
Kelionė į užsienį prasidėjo dar 2017 metais, kai Ilja nusprendė sustabdyti studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir tęsti mokslus pas profesorių, kuris dėsto Vokietijos Diuseldorfo mieste.
„Iš pradžių neplanavau persikelti visam laikui – tiesiog norėjau mokytis pas tam tikrą dėstytoją. Viskas susiklostė taip, kad čia ir likau“, – atvirauja atlikėjas.
Išvykęs būdamas vos 19-os, jis vis dar formavosi kaip menininkas ir žmogus, todėl šie metai tapo itin svarbūs jo brandai.
Tarptautinėje klasikinės muzikos scenoje pripažinimas ateina palaipsniui. Ilja tai priima ramiai: „Vis dar kuriu savo auditoriją. Klasikinės muzikos karjera vystosi lėčiau – klausytojai išsibarstę po skirtingas šalis, nes projektai migruoja, koncertuoju daug kur. Visgi jaučiuosi gerai, jaučiuosi savas, nes dainuoju klasiką, o ši muzika yra labai tarptautinė.“
Jis teigia, kad svarbiausia – ne vieta ar scena, bet pats atlikimo procesas, kuris jam suteikia didžiausią prasmę.
Ilja laisvalaikis
Pandemijos metu, kaip ir daugelis kūrėjų, Ilja buvo priverstas stabtelėti ir permąstyti savo vietą pasaulyje. „Kai ištinka krizės, pirmiausia nukenčia kultūros ir pramogų sritis. Aš irgi galvojau, ką daryčiau, jei negalėčiau dainuoti. Nors dar neradau tikslios alternatyvos, žinau, kad galėčiau būti laimingas ir be muzikos. Man svarbiausia – gera aplinka ir žmonės aplink mane.“
Buvęs baro darbuotojas, biuro darbuotojas – Ilja nebijo įvairių patirčių, jei tik aplinka jam tinkama.
Laisvalaikiu Ilja ieško vidinės pusiausvyros. Kai darbo mažiau, jis dažnai lankosi sporto salėje. Kaip teigia pats atlikėjas, jam tai kaip meditacija. Taip pat jis mėgsta leisti laiką kavinėse, skaityti knygas ir bendrauti su artimaisiais. „Ypač vertinu gilias, prasmingas diskusijas – vadinamuosius „deep talks“, – neslepia Ilja.
Laikas Lietuvoje
Į Lietuvą jis grįžta retai – dažniausiai per Kalėdas ar vasarą, tačiau ne visada pavyksta. Tačiau šią vasarą Lietuvoje planuojami trys koncertai – Visagine, Neringoje ir Dubingių muzikos festivalyje:
„Labai džiaugiuosi tuo, nes paskutinį kartą Lietuvoje koncertavau prieš tris, gal net ketverius metus.“
Nors užsienyje Ilja jaučiasi gerai, prisiminimai apie Lietuvą išlieka svarbūs. Atlikėjas tikina, kad yra „pasaulio žmogus“, tačiau jam visada gražu grįžti į Lietuvą – į Vilnių, Kauną, Klaipėdą. Palangoje jau seniai nebuvo, į Nidą labai norėtų nuvažiuoti – tiesiog praeiti pažįstamomis gatvėmis, praleisti laiką.
O didžiausias ilgesys – laikas su draugais: „Greitai priprantu prie naujų vietų, bet pasigendu būtent to laisvalaikio su draugais Vilniuje.“
Pirmasis iškilimas Lietuvoje
Paklaustas, kaip prisimena savo pirmąjį iškilimą Lietuvoje, Ilja atsako su šypsena: „Dabar man daug svarbesni nauji projektai. Visgi ta patirtis man labai pravertė – tiek scenos iššūkiai, tiek ekspozicija, tiek gebėjimas bendrauti su publika.“
Jis teigia, kad tie pirmieji žingsniai scenoje formavo jo, kaip menininko, stuburą. Nors šiandien retai apie tai kalba, kartais klausytojai randa senus įrašus internete:
„Tada man tenka raudonuoti – ne iš gėdos, o dėl to, kad buvau toks mažas, toks jaunas. Bet visiems tai patinka. Ir man patinka – tai dalis mano istorijos.“
Apibendrindamas savo kelią, Ilja nesigaili nė vieno žingsnio. „Jei galėčiau atsukti laiką atgal – tikrai vėl eičiau tuo pačiu keliu. Visa ta patirtis labai praverčia mano dabartiniame darbe. Tai buvo labai svarbus mano, kaip menininko, formavimosi laikotarpis.“
Šiandien Ilja Aksionovas – nebe tas vaikas, kurį pažino Lietuvos žiūrovai, o subrendęs operos solistas, keliaujantis tarp šalių, kalbų ir scenų, bet išlaikantis širdies ryšį su savo šaknimis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!