– Žilvinai, visų pirma, kaip sugalvojote leistis į kelionę aplink pasaulį?
– Turbūt reiktų pradėti nuo išankstinio planavimo. Tas, kas keliauja daug, žino, kas yra aviakompanijų aljansai, tokie kaip „Starlines“, „Sky Team“ ar „One World“.
Visos šios aviakompanijos turi palaikymo produktus tokiems keliautojams, kaip aš, kurie daug skraido su vienu ar kitu aljansu.
Yra galimybė skristi aplink pasaulį, kuri vadinasi „Ticket around the world“. Gali būti trys žemynai arba bilietas aplink pasaulį. Gali jį arba pirkti, kas kainuoja ne vieną tūkstantį eurų, arba gauti už taškus. Tada reiks susimokėti tik oro uosto mokesčius.
Sukaupti apie pusę milijono taškų man užtruko beveik 7 metus. Pasinaudojęs jais galėsiu skristi pirmąją, verslo klase. Daugiau nei prieš dešimt metų aš jau skridau į tokią kelionę, tik su kitu aljansu, „Sky Team“, o dabar – su „Starlines“.
Planavimas užtruko keturis mėnesius. Buvo keista nemažai bilietų, taškų, miestų ir panašiai. Toli gražu skrendu ne taip, kaip norėjau.
Norėjau daugiau laiko praleisti Afrikoje, kurioje palyginus esu aplankęs nedaug šalių. Bet, deja, to padaryti nebuvo įmanoma dėl logistikos, saugumo ir susisiekimo iš šalies į šalį.
Įvertinus visas situacijas, kokios aviacijoje yra dabar ir kas gali būti ateityje, vis dėlto nusprendžiau, kad aš skrisiu dabar ir su viena užduotim.
Ji skamba taip – nuo šiol bet kada keliaujant aš noriu pamatyti bent vieną naują šalį. Šįkart pavyko tai padaryti ir bus nauja šalis – Taivanas.
Jame būsiu penkias dienas, tada iš jo skrisiu į San Franciską, kur taip pat lankysiuosi pirmą kartą.
– Turbūt kol kas sunku kalbėti apie skirtumus, bet vis dėlto, kuo galimai ši kelionė bus kitokia nuo tos, į kurią vykote prieš 10 metų?
– Bus įdomu pamatyti net ir toje pačioje verslo klasėje, ką gavau ir ko negausiu, ką valgiau gėriau ir ko dabar galbūt nebus ir taip toliau.
Aišku, po pandemijos jau daug kas atsigavo ir industrija lyg ir atsistatė, bet yra nemažai suvaržymų ir tų vadinamųjų nukarpymų produktuose ir pateikime.
Skrendu su visai kita aviakompanijų grupe. Tada daugiausiai laiko praleidau Lotynų Amerikoje, o šįkart jos net nekabinu, daugiau laiko praleisiu Azijoje ir Amerikoje.
– Kiek preliminariai šalių aplankysite kiekviename žemyne ir kiek laiko truks kelionė?
– Dešimt pakeistų jungiamųjų skrydžių ir penkios aviakompanijos. Planavau, kad ji turėtų trukti iki dviejų mėnesių, bet dabar ji truks penkias savaites. Iš viso aplankysiu 9 šalis.
– Ar keliausite tik lėktuvais? O gal kai kuriose šalyje teks rinktis ir kitas transporto priemones?
– Indijoje turbūt teks pajusti visko. Kelias dienas būsiu Naujajame Delyje, o po to traukiniu vyksiu į Akrą. Po to pėstute apeisiu senąjį fortą ir šventyklą. Mėgstu važiuoti įvairiomis transporto priemonėmis – ir autobusu, ir metro, ir dviračiu, ir tuktuku, viskuo, kuo tik galima.
Man įdomu išbandyti naujus dalykus, bet žinau, ko tikėtis iš Naujojo Delio, Singapūro ar Bankoko, nes esu ten buvęs.
– Visiems įdomu, kiek esate nusimatęs išleisti kelionės metu, koks jos biudžetas?
– Aš nusimačiau biudžetą, taip pat ir papildomas išlaidas, jeigu kartais prireiktų. Bet tai nėra pigi kelionė. Žinant tai, kad gyvensiu kai kuriuose prabangiuose pasaulio viešbučiuose. Pavyzdžiui, kad patekčiau į Singapūro viešbutį, laukiau metus.
Bet bus ir paprastų dalykų. Reikės manevruoti tarp labai prabangaus super liukso ir normalaus gyvenimo.
Todėl keliauju su ne vienu lagaminu, nes yra tam tikros taisyklės, pavyzdžiui, pirmos klasės laukiamuosiuose negalima eiti su šortais ar šlepetėmis, yra specialūs aprangos kodai.
Kelionė aplink pasaulį, lyginant skirtingus aljansus, gali kainuoti nuo 10 tūkst. iki 50 tūkst. eurų.
– Jūsų kelionė išsiskirs tuo, kad matysime prabangų būdą pažinti skirtingus žemynus ir šalis. Tie, kurie ieško geriausio viešbučio ar restorano, tikrai atkreips dėmesį į jūsų istorijas. Sakykit, ar yra koks nors viešbutis, ar restoranas, kurį jau seniai norėjote aplankyti ir pagaliau pavyks tai padaryti?
– Nenoriu vien tik rodyti, kad keliauju prabangiai, nes pas mane buvo ir brangesnių kelionių, pavyzdžiui, keliavimas „Eastern Oriental Express“ traukiniu Azijoje ar plaukimas „Queen Mary 2“ laivu. Tai čia yra super liukso kategorijos kelionės, kurios irgi kainuoja labai daug.
Galbūt mes visi turime savo svajones ir galvojame apie jas, norime jas kaip nors įgyvendinti. Kažkiek turi taupyti ir atsidėti pinigus tai svajonei įgyvendinti.
Tai norisi parodyti nors keletą elementų tam, kad žmogus paklaustų savęs, ar to nori ir ar apsimoka, turėtų susidariusią savo nuomonę.
Socialinėje erdvėje yra daug informacijos apie tai, kokį maistą gauni keliaudamas vienu ar kitu būdu. Pats susidūriau, kad daugelis atvejų yra pagražintų, nematai tam tikros situacijos, kad skrendant viena ar kita kompanija man lova yra per maža. Yra ir daugiau dalykų.
Noras ne tik parodyti, kad galima taip keliauti, bet ir ko galima tikėtis, ar tai suteiks tokį malonumą, dėl kurio ne vienerius metus stengeisi ir ar tai gali būti gyvenimo kelionė.
Norėčiau pabrėžti, kad keliauju jau apie 35-erius metus. Yra tam tikrų elementų, kurie padeda tą kelionę padaryti truputėlį patogesne.
Pavyzdžiui, būti tam tikrų aviakompanijų nariais, naudotis privilegijomis, kurios kartais nekainuoja, būti viešbučių lojalumo programų nariu, ar „Hilton“, ar „Marriot“, kur, jeigu turi statusą, gali gauti geresnį kambarį ar nemokamus pusryčius, kokteilius ir taip toliau.
Reikia padaryti daug savo namų darbų, kad galėtum naudotis suteiktomis privilegijomis, kurios gali padaryti kelionę labai patogią.
– Jūsų kelionių patirtį įprasmino ir dvi kolekcijos – lėktuvų meniu bei verslo klasės klientams skirtų dovanų krepšelių-piniginių. Kaip kilo mintis pradėti kaupti?
– Pradėjau juos kaupti gan seniai. Man įdomu, kaip viskas pateikiama ir palyginti, ką valgiau ir gėriau prieš 5-10 metų ir ką dabar. Keliaujant verslo klase, maistas yra gaminamas pasaulinių „Michelin“ šefų, vynai arba šampanai – taip pat išskirtiniai.
Tai – dalis prisiminimų. Neretai savo kelionių metu rašydavau dienoraštį. Šiemet irgi tai darysiu. Visa tai vieną dieną nuguls į knygą. Ne viskas pakimba telefoniniuose prisiminimuose – esu truputėlį senamadiškas, man norisi pačiupinėti ir prisiminti.
Piniginės yra žaidimo dalis – ten yra dantų šepetėlis, miego kaukė, kojinės ir panašiai. Bet būna ir tokių dovanų, kurios gali kainuoti ne vieną tūkstantį eurų. Kartais yra dovanojamos pižamos, yra ir dušai.
– Ką skaniausio esate valgęs lėktuve?
– Turbūt krevetės su moliūgų padažu, kurias kovo mėnesį ragavau skrisdamas iš Paryžiaus į Singapūrą. Jeigu aviakompanijos gerbia savo klientus, maistas būna išties geras.
Teko valgyti ir pikantiškų patiekalų. Pavyzdžiui, Australijos avialinijose yra į meniu įtraukta kengūriena, kurią labai sunku pagaminti, bet ji buvo pagaminta pikantiškai, buvo skanu ragauti.
– Žilvinai, ar keliausite vienas, o gal kas nors palaikys kompaniją?
– Buvo tokių minčių, bet, deja, skrydžio grafikas yra išstumdytas kitaip nei planavau ir prie manęs negalėjo prisijungti tas, kas planavo. Būsiu solo keliautojas, bet visai to nebijau, jaučiuosi saugiai ir keliauti vienam man patinka. Dar viena priežastis – tokiu būdu galima pažinti naujus žmones.
– Kadangi daug keliaujate, turite draugų ir pažįstamų visame pasaulyje. Ar planuojate su kuo nors susitikti?
– Taip, turiu susitikimą Bankoke ir Singapūre, San Franciske susitiksiu su draugais iš Sidnėjaus. Taivane taip pat turėjau susitikti, bet tie draugai išvykę. Kai kurių žmonių nemačiau 5-6 metus, tai bus labai įdomu pasimatyti kitame pasaulio krašte.
– Į kurią vietą nekantraujate sugrįžti?
– Labai noriu grįžti į Las Vegasą. Ten buvau prieš 7-erius metus, noriu pažiūrėti, kaip jis pasikeitęs ir pamatyti naujus „Cirque du Soleil“ šou bei įvertinti. Kaip tik būsiu prieš pat „Formulė-1“ startą, tad bus įdomu.
Be to, į Tadžmahalą. Ten galbūt daugiau dvasinio pabendravimo, jei pavyks, norėsiu pabūti vienuolyne ir pasižiūrėti į gyvenimą kitomis spalvomis.
– Ar yra kas nors, ko bijote? Kokių gali įvykti nesklandumų?
– Nebijau, pabandžiau viską susidėlioti, kad būtų aišku. Tik nenoriu, kad dingtų bagažas arba būtų sugadintas. Tai yra labai nemaloni situacija, kai atskrendi ir nieko neturi.
– Ką su savimi pasiimsite į tokią ilgą kelionę?
– Neslėpsiu, kad reikėjo pasukti galvą, nes reikia ir oficialesnių rūbų. Važiuoju į tą pasaulio kraštą, kur dar šilta. Bus ir 30, 35 laipsniai karščio.
Buvo galimybė peržiūrėti savo spintą, tad kai kurių rūbų kelionės metu atsikratysiu. Tai bus jų paskutinė kelionė su manimi.
Galiu keliauti su 100 kilogramų bagažu, bet manau, kad iš viso jis sudarys 30-40 kilogramų.
– Ar keliaudamas ragaujate naujus dalykus? O gal visada valgote tą patį?
– Mėgstu azijietišką maistą ir gatvės maistą. Ir Singapūre, ir Tailande, ir Bankoke. Jis yra nuostabaus skonio. Galbūt rezervuotai žiūriu į visokius gyvūnus, vabalus ir visą kitą, nes jie man nekelia didelio pasitikėjimo. Bet mėgstu išbandyti. Nesu nei vegetaras, nei veganas, ragauju viską.
Galbūt žymiai mažiau eksperimentuosiu Indijoje, nes, patikėkite, mano bagaže yra degtinės butelis.
Teko ten būti ne vieną kartą. Nenoriu turėti problemų, kurias turėjau ten būdamas paskutinį kartą.
– Ar draugai palaiko šį jūsų sprendimą?
– Visi laukia naujienų ir tos emocijos, nes vis dėlto tas, kas buvo prieš 10 metų ir dabar, yra labai skirtinga. Daug kam norisi pamatyti tas vietas, kuriose aš būsiu. Kai kur papulti yra gan sunku, nes kainuoja labai daug.
– Galbūt turėsite talismaną, kuris jums neš sėkmę visos kelionės metu?
– Taip, turiu talismaną, yra net keli. Vienas – pakabukas prie raktų ir žiedas, kuris pagamintas pagal specialų užsakymą. Tai mano mamos ir tėčio išlydyti žiedai. Jis keliauja su manimi, nes turiu dėkoti jiems, kad esu šiame pasaulyje ir kad jie suteikia man tokią galimybę gyventi, pamatyti, keliauti.
– Žilvinai, ko sau norėtumėte palinkėti?
– Geros nuotaikos, emocijų, gražių žmonių, įdomių ir kad nebūtų jokių keistų dalykų, dėl kurių tektų nutraukti kelionę. Tikiuosi, kad viskas praeis sklandžiai, taip, kaip suplanuota.
Žilvinas savo įspūdžiais dalinsis išskirtinai tv3.lt portale. Sekite jo naujienas. Pilną pokalbį galite išgirsti ir pamatyti vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje: