Vis dėlto net ir praėjus daugybei metų, į viešumą iškyla vis daugiau naujų detalių apie šį talentingą kūrėją.
Daina mylimajai
Svarstoma, kad Mercurio dainos „Bohemian Rhapsody“ žodžiai iš tiesų galėjo būti skirti tuometinei mylimajai Mary. F. Mercury ir Mary Austin buvo vedę nuo 1970 iki 1975 metų.
Freddie su Mary susipažino 7-ajame dešimtmetyje, vis dėlto po kelių metų atlikėjas suprato, jog vis dėlto žavisi vyrais. 1976-aisiais atlikėjas moteriai pripažino, jog yra homoseksualus, todėl jų romantiniai santykiai nutrūko, vis dėlto artima draugystė tęsėsi ir toliau.
„Man Mary buvo nepakeičiama ir tikra žmona. Man tai buvo santuoka. Ji yra vienintelis mano draugas, kurio nenoriu pakeisti. Niekuomet nepamilau vyro taip, kaip mylėjau ją“, – anksčiau pasakojo dainininkas.
Pats Freddie apie dainą kalbėti atsisakė – kaip ir pakomentuoti jos žodžius. „Tai daina, kuri man siejasi su fantastika. Manau, kad žmonės tiesiog turėtų jos paklausyti, pagalvoti ir nuspręsti, ką ji jiems pasako. „Bohemian Rhapsody“ tikrai nekilo iš oro“, – sakė jis.
Kad pora vienas kitu pasikliovė įrodo ir tai, kad F. Mercury jai paliko ir kiek daugiau nei 80 tūkst. eurų kainuojantį nekilnojamą turtą.
Šiandien Mary – 67-eri. Moteris gyvena itin prabangiame 28 kambarių būste, tačiau jos gyvenimas – tarsi paslaptis. Moters kaimynai tvirtino, kad ją per kelerius metus matė tik du kartus.
Vis dėlto muzikos mokytoja Sheila Whiteley yra įsitikinusi, kad ši daina – apie pirmąją Freddie meilę vyrui po 7 metų, praleistų gyvenant su Mary.
Ji tikina, kad dainoje esantys žodžiai „mama“, iš tiesų reiškia „Mary“. Todėl eilutė „mama, paleisk mane“, iš tiesų reiškia tai, kad jį paleisti turėtų mylimoji Mary.
Visgi skyrybos su širdies drauge tik paskatino kalbas, kad F. Mercury biseksualus. Jis ne kartą išdavė Mary su kitais vaikinais, tačiau ji į tai nebekreipė dėmesio.
F. Mercury mirė savo namuose. Dar gulėdamas ligos patale jis prisipažino, kad serga AIDS. Per parą nuo prisipažinimo jį ištiko koma, o vėliau vyras mirė.
Rado paguodą muzikoje
Paskutinės Fredžio dienos 1991 metais praėjus ir beveik trims dešimtmečiams lieka paslaptimi.
„Queen“ vokalistas pralaimėjo savo kovą su AIDS lapkričio 24 dieną, o vos prieš 24 valandas jis buvo patvirtinęs žinią, jog savyje nešioja ŽIV.
Įvairūs gandai apie jo sveikatos būklę sklandė keletą metų, o juos dar labiau aštrino kalbos apie Mercury atliktus ŽIV ir AIDS testus 1986 metais, kai „Queen“ dėl staigiai pablogėjusios jo sveikatos nukėlė savo koncertinį turą.
Freddie, kurio tikrasis vardas yra Farrokh Bulsara, paskutinius du savo gyvenimo metus tapo tikru atsiskyrėliu, kuris mieliau laiką leido savo namuose Londone nei trynėsi vakarėliuose su kitomis žvaigždėmis.
Freddie rado paguodą muzikoje pačiomis sunkiausiomis savo ligos dienomis, ragindamas savo grupės bičiulius ir toliau rašyti dainas, kad galėtų būti užtikrintas – jo fanai jį prisimins.
„Jam studija buvo oazė, vieta kurioje gyvenimas buvo toks pats kaip ir anksčiau. Jis dievino kurti muziką, jis gyveno dėl to“, – sakė Brian.
„Jis vis sakydavo: „Parašykite man daugiau. Parašykite kažką. Aš noriu tai sudainuoti, o kai manęs nebebus, galėsite viską pabaigti“. Jis visiškai nejautė baimės, tikrai.“
Deja, Freddie žinojo, kad ateina pabaiga ir jo kūnas vis silpo, nepaisant to, jis vis rasdavo jėgų įrašyti savo ilgam į atmintį įsirėžusius kūrinius.