• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojai Indijoje buvo priversti pasikliauti „intuicija ir įgūdžiais“, kad galėtų operuoti paauglį, kuris 17 metų gyveno su retu parazitiniu dvyniu, prisitvirtinusiu prie jo pilvo.

Gydytojai Indijoje buvo priversti pasikliauti „intuicija ir įgūdžiais“, kad galėtų operuoti paauglį, kuris 17 metų gyveno su retu parazitiniu dvyniu, prisitvirtinusiu prie jo pilvo.

REKLAMA

Parazitinis dvynys yra panašus į susijungusį dvynį, tačiau jis atsiranda, kai vienas vaisius nustoja vystytis gimdoje.

Šio proceso metu vaisius, kuris nustoja vystytis, lieka prisitvirtinęs prie savo dvynio, todėl jis vadinamas parazitiniu dvyniu. Tuo tarpu kitas dvynys toliau vystosi ir paprastai gimsta su dvynio galūnėmis ir organais, vis dar prijungtais prie jo kūno, rašo unilad.com.

Šia liga serga mažiau nei vienas iš 1 milijono gimimų pasaulyje, o vienas iš jų buvo paauglys iš Indijos.

Metų metus paauglys gyveno su dviem visiškai susiformavusiomis kojomis, sėdmenimis ir išoriniais lytiniais organais, kurie svėrė beveik 15 kg, prijungti prie jo kūno.

Galūnės kyšojo iš jo pilvo ir buvo nustatyta, kad jos galėjo jausti skausmą, prisilietimą ir net temperatūros pokyčius.

Operavosi tik sulaukęs 17-os

Interviu laikraščiui „The Indian Express“ paauglys sakė, kad „negalėjo niekur keliauti“, nepritraukdamas įkyrių žvilgsnių ir pašaipų; tai neigiamai atsiliepė jo psichinei sveikatai.

Aštuntoje klasėje jis metė mokyklą ir tik sulaukęs 17 metų buvo operuotas, kad būtų pašalintos papildomos galūnės.

Procedūrą atliko daktaro Asurio Krišnos vadovaujama specialistų komanda, tačiau gydytojas pripažino, kad nebuvo pakankamai medicininės literatūros, kuria būtų galima vadovautis.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas su BBC naujienų tarnyba, daktaras Krišna paaiškino: „Daktaras A. Krišna paaiškino, kad jis buvo labai atsargus: „Pasaulinėje medicinos literatūroje užfiksuota tik 40-50 parazitinių dvynių atvejų ir tais atvejais operacija buvo atliekama vaikams.“

REKLAMA

Komanda buvo priversta pasikliauti savo „intuicija, įgūdžiais ir žiniomis“ ir atlikti operaciją, kuri prasidėjo nuo to, kad gydytojai tiksliai išsiaiškino, kaip tarpusavyje susiję paauglys ir jo dvynys.

Skenuojant paaiškėjo, kad papildomos galūnės buvo aprūpinamos krauju per paauglio krūtinėje esančią kraujagyslę, tačiau „nebuvo didelio ryšio su kitais pagrindiniais organais, pavyzdžiui, kepenimis ar inkstais“.

Tada paaugliui buvo atliktos dviejų etapų operacijos – viena jų buvo skirta galūnėms pašalinti, o kita – pašalinti cistinę masę, kuri buvo susiformavusi aplink aplinkinius organus.

REKLAMA
REKLAMA

Procedūra užtruko dvi su puse valandos, jos metu medikai atskyrė „bendrų kraujagyslių, nervų ir audinių tinklą“.

„Reikėjo pasirūpinti, kad nebūtų pažeistas nė vienas šeimininko organas ar audinys“, – paaiškino daktaras.

Praėjus keturioms dienoms po to, kai buvo paguldytas, paauglys buvo išrašytas be jokių komplikacijų.

Dabar jis tikisi gyventi aktyvų gyvenimą, įskaitant grįžimą į studijas ir darbą.

„Man atsivėrė naujas pasaulis“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų