Tam, kad nepritruktų pramogų buvo surengtos žirgų lenktynės. Gyventojams šventė taip patiko, kad Liudvikas nusprendė kitąmet šventę vėl pakartoti. Taip susiformavo „Oktoberfest“ tradicija, kuri trunka net 186-ius metus.
Metams bėgant nemokamas alus ir vaišės baigėsi, tačiau tai nesumažino šventės populiarumo. Prie to prisidėjo ir mugė, kurios metu buvo pardavinėjami arkliai ir jaučiai, dar vėliau prisidėjo ir spektakliai, karuselės ir alaus palapinės.
Vis dėl to šventė keletą metų nebuvo rengiama dėl karų ir epidemijų, todėl šiemet oktoberfest rengiama ne 209, o 186-ąjį kartą.
Šventės pavadinimas pats sufleruoja, kada turėtų vykt – spalį, tačiau metams bėgant „Oktoberfest“ buvo paankstintas ir pradėtas švęsti dar rugsėjį. Pagrindinė to priežastis – orai. Spalis neretai būna šaltesnis ir lietingesnis, o juk daug smagiau su vėsiu bokalu alaus sėdėti tada, kai orai dar bent jau vidutiniškai šilti. Taip pat išsitempė ir šventės trukmė. Anksčiau ji trukdavo penkias, o mūsų dienomis jau net šešiolika dienų!
Keli įdomūs faktai:
· „Oktoberfest“ nėra jokio importinio alaus – tik Vokiškas.
· Alų festivaliui gali tiekti tik 6 Miuncheno alaus daryklos, kurios verda specialiai šiai šventei skirtą alų.
· Šventės metu iškyla 14 didžiulių, bei 15 mažesnių palapinių. Didžiosios palapinės talpina net iki 10 tūkstančių žmonių, o mažosios apie tūkstantį. Visos vietos palapinėse – sėdimos.
· Šventę atidaro 12-ka patrankos šūvių po kurių vyksta alaus palapinių šeimininkų eitynės.
· Pirmąją alaus statinę visada atidaro miesto meras. Tik po to pradedamas pilstyti alus palapinėse.
· Visi alaus bokalai yra vieno litro.
Jei neturite galimybės nuvykti į „Oktoberfest“ Vokietijoje – atvykite į jį Lietuvoje! – Šį šeštadienį, rugsėjo 28 dieną, jau 9-ąjį kartą Pilialaukyje vyksianti šventė kviečia atvykti visus norinčius pajusti tikrą „Oktoberfest“ dvasią.
Daugiau informacijos apie renginį: Oktoberfest Vilnius.