• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakartvelo Vidaus reikalų ministerija pranešė apie translyčio modelio ir visuomenininkės Kesarijos Abramidzės mirtį. Jai buvo 37-eri.

Sakartvelo Vidaus reikalų ministerija pranešė apie translyčio modelio ir visuomenininkės Kesarijos Abramidzės mirtį. Jai buvo 37-eri.

REKLAMA

Modelis buvo nužudytas savo bute Tbilisyje. Pradėtas tyrimas pagal Sakartvelo baudžiamojo kodekso 108 straipsnį.

Remiantis Vidaus reikalų ministerijos informacija, įtariamasis Kesarijos Abramidzės nužudymu buvo sulaikytas. Pranešama, kad kaltinamasis – jos 26-erių partneris. 

B. J., gimęs 1998 m., suimtas dėl kaltinimų tyčiniu nužudymu, įvykdytu sunkinančiomis aplinkybėmis dėl lyties, rašo georgiatoday.ge.

Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo 16 iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Ribojamos bendruomenės teisės

Žmogžudystė įvykdyta praėjus vos dienai po to, kai šalies parlamentas priėmė LGBTQ+ teises smarkiai ribojantį įstatymą, leidžiantį valdžios institucijoms uždrausti „Pride“ renginius, cenzūruoti LGBTQ simbolius, tokius kaip vaivorykštės vėliava, ir riboti žiniasklaidos turinį LGBTQ klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Nors motyvas gali atrodyti asmeninis, kritikai teigia, kad įstatymas skatina neapykantos ir netolerancijos atmosferą ir atspindi vis labiau priešišką aplinką, kurią sukuria prieš LGBTQ nukreipta vyriausybės politika.

REKLAMA

„Yra tiesioginis ryšys tarp politinės retorikos naudojant neapykantos kalbą ir neapykanta motyvuoto smurto. Valdančiosios partijos puoselėjama politinė homofobija lėmė šią tragišką baigtį“, – sakė Socialinio teisingumo centras, nevyriausybinė organizacija, daugiausia dėmesio skirianti žmogaus teisėms.

Šalies prezidentė Salomė Zubarišvili anksčiau buvo viešai prabilusi apie savo kovą su smurtu šeimoje.

Balandžio mėnesį ji atskleidė, kad beveik dvejus metus palaikė toksiškus santykius, dėl kurių buvo priversta pasitraukti iš viešumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Manimi buvo manipuliuojama, patyriau smurtą, todėl dingau iš televizijos ekranų... Išvykau iš šalies, kad išvengčiau šios sunkios situacijos“, – rašė ji.

Jos nužudymas sustiprino raginimus imtis veiksmų prieš smurtą dėl lyties Sakartvele. Šalyje LGBTQ teisės yra labai nesutarimų keliantis klausimas.

Apklausos rodo, kad tos pačios lyties asmenų santykiams plačiai nepritariama, o Konstitucija aiškiai draudžia tos pačios lyties asmenų santuokas. Kasmetines Tbilisio „Pride“ eitynes temdo smurtiniai kraštutinių dešiniųjų grupuočių išpuoliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų