Apie šį nutikimą Nora Lapinskienė pasidalijo socialiniame tinkle. Netrukus situaciją pakomentavo ir kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Netikėta situacija
N. Lapinskienė rašė, kad ši netikėta dulksna lėktuve – viena iš maloniausių ir smagiausių staigmenų, kokių tik yra tekę patirti keliaujant. Šiuo įrašu moteris sutiko pasidalinti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
„Viena fainiausių ir maloniausių staigmenų naujuose lėktuvuose! Ir nesvarbu tai tik fizika, ar sukurta specialiai!
Daugelis mūsų draugų iš ties buvo sunerimę, video iš lėktuvo salono pilno dulksnos ( kuri galėjo pasirodyti kaip garai ar net dūmai), pasidalinom prieš pat kylant lėktuvui, o paskui kelias valandas buvom nepasiekiamos. Ačiū jiems už rūpestį!
Bet išties vėsinanti dulksna jau daug kur taikoma, net ir Lietuvoje, tad viskas čia gerai ir turėtų būti visuose lėktuvuose skrendančiuose į (iš) šiltus kraštus“, – brūkštelėjo Nora Lapinskienė.
Netrukus apie tai pasisakė Rimvydas Širvinskas-Makalius.
„Tai tikrai nėra kažkokia speciali dulksna, taip būna itin šiltuose kraštuose lėktuvui dar stovint ant žemės, ypač Azijoje – tai kondensacija:
1. Šiltas, drėgnas oras iš lauko (ypač tropikuose) patenka į lėktuvą, kai atsidaro durys ar įsijungia ventiliacija.
2. Oro kondicionavimo sistema greitai atšaldo šį drėgną orą, kad išlaikytų komfortišką temperatūrą salone (dažniausiai apie 22–24 °C).
3. Šaldant drėgną orą, vandens garai kondensuojasi – tai reiškia, kad ore esanti drėgmė virsta mažomis vandens dalelėmis.
4. Tos mažos dalelės matomos kaip „rūkas“ arba „garų debesys“, tačiau tai ne dūmai ir ne specialus lėktuvo efektas, o tik kondensuoti vandens garai (panašiai kaip kvėpuojant šaltu oru)“, – paaiškino jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!