Televizijos laidų, renginių vedėjas Paulius Skučas neliko abejingas tragiškoms pirmadienio žinioms Vilniuje.
„Šiandien, matyt, kiekvienas mintimis esame apie tai, kas nutiko Vilniuje.
Net ir būtent DHL stovinti mašina prie namų šiandien kaip kažkokia savotiška minčių galios išraiška. Soc. tinklų ir media informavimo sklaidos kiekiai apie tai, ko dar nėra buvę Lietuvoje, įtraukė visus. Sukrečia, ir visi pagalvojame, o kaip galėjo dar kitaip viskas pasibaigti... Tad dar visa laimė, kad tik taip..
Šiandien, rytoj besileidžiantys lėktuvai bus greičiausiai matomi per kitą žvilgsnio kampą. Įvykis, kuris palietė daugybę žmonių. Nuo skrydžio valdymo centro iki gelbėtojų vietoje...
Tai neabejotinai paveikė ir gyvenančius lėktuvų tūpimo kelyje mieste. Turiu ir aš pažįstamų, kurie žmogiškai šiandien kelia klausimą ar NT romantiškoje vietoje ir toliau jiems atrodys tik romantiškai. Absoliučiai suprantama. Įvykis, kuris, matyt, ateityje koreguos ir NT reikalus.
Bet situacija neišvengiamai tęsiasi ir tęsis jau ant Žemės, emociškai paliesdama ir paveikdama daugelį iš mūsų skirtingai.
Tad, manau, svarbiausia dabar pasistengti nuraminti šalia esančius, apie situaciją su vaikais kalbėti tik neišvengiamo fakto rėmuose ir pasitikėti visų tarnybų sutelktu darbu aiškinantis tiesą“, – socialiniuose tinkluose rašė žinomas vyras.
Socialiniuose tinkluose Seimo narys Giedrius Drukteinis paviešino įrašą, kuriame papasakojo apie savo patirtį dirbant su įmone DHL.
„Prieš gerus 20 metų dirbau su DHL, teikiau jiems PR paslaugas, esu matęs jų instrukciją, kaip organizuoti komunikaciją tokiais tragiškais atvejais (o jų tais laikais maža nesirodė – tai teroristai pašovė DHL lėktuvą besileidžiantį į Bagdadą, tai virš „saugiosios ir idealiai organizuotos“ Šveicarijos ATC kontrolierius suvedė DHL lėktuvą tiesiai į susidūrimą su baškirų lėktuvu, pilnu vaikučių, vykstančių ilsėtis į Ispaniją) – ir galiu garantuoti, kad ši krizė iš DHL pusės bus handlinta organizuotai, meistriškai ir elegantiškai.
Pagal teorinę projekciją – po mėnesio niekas šios katastrofos jau turėtų nebeatsiminti – žinoma, jei lietuviškos struktūros (VRM, CAA, ON, Savivaldybė ir kitos) nepademonstruos savo įprasto nerangumo, neatsakingumo, nekompetencijos ir nesukels eilinės tarpžinybinės krizės“, – rašė G. Drukteinis.
Atlikėja Rasa Kaušiūtė socialiniuose tinkluose pasidalijo įžvalgomis apie žmogaus gyvybės trapumą.
„Šios dienos įvykiai tik dar kartą parodo, kad niekada nežinai, kada bus tavo paskutinė diena, ir prieš didžiausias katastrofas viskas gali atrodyti normalu ir nieko blogo nežadėti...
Kaip skelbiama, nelaimė įvyko dėl kažkieno aplaidumo ar blogai atlikto darbo... Gaila žvalaus entuziastingo piloto, kuris vis klausinėjo apie sąlygas, operatorė tingiai, mieguistai atsakinėjo (nors kaip supratau, čia ne jos kaltė).
Kai kurių dalykų nebeatsuksi atgal... O įvyko, kas įvyko... Pilotui šis skrydis buvo paskutinis...
Tegul ilsisi ramybėje. Mes visi esame susiję ir tam tikra prasme, o kartais – tiesiogine, net gyvybės prasme, esame priklausomi nuo kitų žmonių bei jų darbų bei sprendimų... Visiems ramybės, meilės, koncentracijos, atsakomybės bei balanso...“, – rašė ji.