„Lygiai prieš metus pasaulis vos per kelias dienas tarytum apsivertė aukštyn kojomis. Praradome visas iliuzijas, kad Rusija kada nors galės civilizuotai bendradarbiauti su kitomis pasaulio valstybėmis, tačiau kartu tapome liudininkais ir visiškai priešingo reiškinio. Nepaisant visų ankstesnių prognozių, Ukraina ne tik sugebėjo atsilaikyti prieš agresorę, bet ir visam pasauliui toliau kasdien demonstruoja, kas yra tikrasis patriotizmas, lyderystė ir susitelkimas. Dokumentinis ciklas „Karo metai“ – tarsi metraštis, kuriame įamžinama ši žmogiškų tragedijų, valstybių nuopuolių ir didvyriškumo kupina istorija“, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
Vadovė pabrėžia, kad šis dokumentinis ciklas – tik dalis įtemptą ir mums visiems rūpimą situaciją nupasakojančio turinio, prie kurio TV3 grupė aktyviai prisideda jau metus laiko.
„Vos prasidėjus plataus masto karui, TV3 grupės kanaluose akimirksniu neliko vietos rusiškam turiniui ir reklamai. Aktyviai prisidėjome prie tokių akcijų, kaip „Blue/Yellow“ ar „Mano sankcijos“, o siekdami kuo operatyviau pateikti žinias apie įvykius Ukrainoje, nedelsdami pradėjome transliuoti „Ukraine 24“ žinias, išverstas į lietuvių, anglų ir rusų kalbas. Tam, kad rusakalbiai Lietuvoje neliktų informacijos vakuume, sukūrėme „TV3 Plus“ kanalą.
TV3 ir Go3 žiūrovams pristatėme pirmąjį serialą apie karą Ukrainoje „Savomis akimis“, o suvieniję jėgas su Nacionaliniu kraujo centru – ir paramos Ukrainai akciją, kurios metu kviečiame aukoti trūkstamoms medicininėms priemonėms, kraujo surinkimo maišeliams. Pirmąją siuntą – virš 6000 kraujo maišelių – į Ukrainą jau pristatėme, o padedami Lietuvos gyventojų, tą ketiname daryti ir toliau. Ir tai – tik dalis to, kaip siekiame kovoti su rusiška propaganda ir visomis jėgomis palaikyti Ukrainą“, – priduria L. Blaževičiūtė.
Dokumentinio ciklo anonsas:
Pirmoji dokumentinio ciklo „Karo metai“ serija – vasario 24-ąją, 21.20 val. per TV3. „Putino Rusija buvo ir tebėra mafijos valstybė“, „Kad suprastum Rusiją, turi žinoti kriminalinę psichologiją bei kalėjimo istoriją“, „Tai – karas prieš laisvę, kurios Putinas nekenčia, ir prieš demokratiją, kurios jis nesuvokia“ – būtent tokios žinomų žmonių frazės nuskambės pirmojoje dokumentinio ciklo dalyje, pasakojančioje apie karo Ukrainoje priešistorę ir priežastis. Šiandien Vladimirą Putiną, besižavintį imperialistine Rusijos praeitimi, visas pasaulis laiko didžiausiu priešu, o jo valdomą šalį – teroristine valstybe.
Tačiau kaip iš tiesų pasaulio žemėlapyje atsirado ši agresorė? Kaip ir kodėl iškilo jos lyderis Putinas, ir kada jam pačiam buvo suduoti skaudžiausi smūgiai? Kiek žalos Rusija padarė Ukrainai, kur prasideda šio konflikto ištakos ir kiek visa tai dar tęsis? Galiausiai, kodėl ekspertai šiandien sako, kad karas turi baigtis ten, kur ir prasidėjo – Maskvoje? Visi atsakymai – pirmojoje dokumentinio serialo dalyje.
Antroji dokumentinio ciklo „Karo metai“ serija – vasario 25-ąją, 21.30 val. per TV3. Kad Volodymyras Zelenskis turėtų siekti prezidento posto, Ukraina nusprendė anksčiau, nei jis pats. O šiandien jis – prezidentas, apie kurį šalis svajojo daugybę metų. Pagal išsilavinimą – teisininkas, pagal profesiją – aktorius, kuris 2019 metais, kai buvo išrinktas prezidentu, gavo savo gyvenimo vaidmenį.
Tačiau to, kas nutiko po to, jo gyvenimo scenarijuje tikrai nebuvo. Neįmanoma nepastebėti ir V. Zelenskio panašumų su jo paties kurtu vaidmeniu visame pasaulyje populiariame seriale „Tautos tarnas“, kuriame jokios politinės patirties neturintis mokytojas tampa Ukrainos prezidentu. Tokios patirties neturėjo ir pats V. Zelenskis, tačiau tai laikė vienu iš didžiausių savo privalumų. Tą įžvelgė ir rinkėjai. Tačiau žiūrovai bus supažindinti ir su Ukrainos nacionaliniu ypatumu – demokratiškai išsirinkti naują vadą, tačiau greitai juo nusivilti ir dar iki pirmos kadencijos pabaigos pradėti jo nekęsti. Antroje serialo dalyje sužinosite, kaip V. Zelenskis sugebėjo tapti šios taisyklės išimtimi, o ukrainiečiai nesiliovė juo tikėti ir po rinkimų.
Trečioji dokumentinio ciklo „Karo metai“ serija – vasario 26-ąją, 21 val. per TV3. Šioje dalyje daugiausiai dėmesio skiriama V. Zelenskio istorijai jau prasidėjus plataus masto karui. Iš prezidento, kuris kartais vis dar būdavo sukritikuojamas dėl savo ankstesnės humoristo ir aktoriaus veiklos, jis kone per dieną tapo pasipriešinimo okupacijai ir nacionalinės ukrainiečių tvirtybės simboliu. Ne tik ukrainiečių, bet ir viso pasaulio lyderiu. Kartu – ir labiausiai saugomu žmogumi, kuris, net sužinojęs, kad yra pagrindinis rusų kariuomenės taikinys, Ukrainos nepaliko. Priešingai – jis nenustojo dalintis įrodymais, kad nuo karo kenčiančioje šalyje yra ne tik pats, bet ir visi kiti svarbiausi Ukrainos valdžios žmonės.
Kiekvienoje savo kalboje V. Zelenskis įkvepia tikėjimo, kad Ukraina šį karą nugalės, o savo pasisakymus baigia fraze, kuri ukrainiečiams tapo jau šventa – „Slava Ukraini“. Kas lėmė tai, kad V. Zelenskiui šiandien neabejingas visas pasaulis? Kur slypi jo stiprybė? Ko iš jo galėtų pasimokyti kiti lyderiai ir kodėl juo neabejoja ukrainiečiai? Visi atsakymai, kaip gimė pasaulio lyderis – trečiojoje dokumentinio ciklo dalyje.
Dokumentinis ciklas „Karo metai“ – vasario 24-26 dienomis tik per TV3 ir Go3!