Vis dėlto prieš užkariaudamas didžiąsias Lietuvos ir viso pasaulio scenas, norėdamas užsidirbti, Merūnas buvo įsidarbinęs… statybose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ir kas būtų galėjęs pagalvoti, kad praėjus daugiau nei 15 metų, M. Vitulskis į statybas sugrįš ir vėl?
Ir, negana to, tarp statybų ir muzikos ras netgi daugiau panašumų nei būtų galėjęs pagalvoti?
Visa tai žiūrovai išvys naujajame TV3 sezone, nuotaikingoje laidoje su visa Vitulskių šeima „Merūnolendas“!
Merūnas neslepia – nors daugelio mieste gyvenančių žmonių credo yra „bėgti“, po 40-ies jis vis labiau supranta, ką jam reiškia gamta, poilsis, ramybė ir… sėslesnis gyvenimo būdas.
Taip iš lėto, kartu su visa šeima, jis ėmė jaukintis mintį apie sodybą, kuri leistų bent trumpam atsitraukti nuo miesto šurmulio ir įsikvėpti naujų idėjų. O dabar, jau visai netrukus, tai virs realybe!
Statybose – taip pat kaip ir scenoje, norisi siekti maksimumo
Tenoras įsitikinęs – muzikos iš jo jau niekaip neišgyvendinsi, bet svajonių sodyba galėtų tapti vieta, į kurią jis pabėga. O kartais – galbūt net kartu su kolegomis semiasi naujų kūrybinių idėjų.
„Atsibodo važinėti po svetimus namus ir kažkam mokėti didelius pinigus – dabar norisi kažko nuosavo! Taip viskas užaugo iki dar vienų namų. Tai bus pilnavertė sodyba su garažais, dirbtuvėmis ir pirtimi“, – savo planą pasakoja M. Vitulskis.
Anot jo, pradėti kurti savus namus skatino ir tai, kad Lietuva – statybininkų kraštas!
„Aš visų jų klausiausi, iki kol pribrendo reikalas namus pasistatyti ir pačiam. O kadangi pastaruoju metu tai užima didžiąją dalį mano laiko, pagalvojau, kodėl nepavertus viso to laida? Žinoma, iššūkių yra labai daug, bet tuo pat metu, aš esu labai laimingas. O smagiausia, kad šiame projekte dalyvaus visa šeima – mūsų šalyje tokių visos šeimos projektų televizijoje nėra daug“, – džiaugiasi jis.
Tiesa, pradėjęs statyti šį namą, Merūnas įsivaizdavo, kad jis bus tik vasarnamis. Ir nors jo paskirtis kol kas tokia ir lieka, pats namas išaugo į kur kas didesnį, nei su žmona Erika Vitulskiene buvo nutarę iš pradžių.
„Aš esu maksimalistas – būdamas ant scenos, atiduodu visą save. Tą patį taikau ir statyboms. Nenorėjau smulkintis – nusprendžiau viską daryti iki galo, kokybiškai, ir, kad čia tilptų visa šeima. Taip prasidėjus statyboms supratome, jog jis taps pilnaverčiu namu, į kurį, kai vaikai paaugs, galiausiai gal netgi norėsime ir persikelti“, – atskleidžia jis.
Šiandien Merūno namas jau stovi – belieka maloniausi apdailos darbai.
„O taip pat ir esminis momentas – pirtis. Būtent nuo pirties viskas ir prasidėjo, tad dabar prie to grįšime. Toks malonumų kampas buvo mūsų svajonė“, – išduoda M. Vitulskis.
Linksmos statybininkų istorijos ir nauji draugai
Tiesa, statybos užtruko kur kas ilgiau nei Vitulskiai tikėjosi.
Nuo svarbiausių dokumentų tvarkymo iki nenumatytų, visas kortas sumaišančių įvykių – šeimai jau teko patirti kone viską.
„Kai pastatėme sienas, netrukus jas nupūtė, kadangi nebuvo sutvirtintos. O kai įdėjo langus, jie labai greitai įskilo… Supratau, kad mes visi visada norime sutaupyti, tačiau kai kur taupyti negalima – tai statybas taip pat stabdo. Galiausiai, visą šį laiką nuolatos mokaisi. Kai kada sužinai savo klaidas, o kai kada mokaisi, kaip kultūringai kažką atleisti“, – juokiasi jis.
Merūnui padeda ir tai, kad į statybas jis žvelgia kaip į kūrybą. O kuriantys žmonės puikiai žino, kad mūza šypsosi ne visuomet…
„Manau, kad vyrai visada išlieka vaikais – brangsta tik jų žaislai. Ir netgi tuomet, kai matau, jog statybose ne viskas visuomet priklauso nuo tavęs, stengiuosi į tai žiūrėti optimistiškai. Net jei tas pats meistras jau kelintą savaitę neateina todėl, kad jam jau tris kartus mirė močiutė“, – ironizuoja M. Vitulskis.
Prie daugybės svarbiausių etapų tenoras stengiasi prisidėti ir pats – nuo pamatų, šiukšlių krovimo ar aplinkos tvarkymo.
„Netrukus imsimės ir terasos darbų, prie kurių taip pat prisidėsiu. Pasidomi, pasiskaitai, kokia eiga ir kas kaip turėtų būti, ir viskas – augimas vyksta. Antrą kartą statydamas namą žinosiu jau labai daug, o ypač – kokia yra pagrindinių darbų grandinė“, – įsitikinęs jis.
O kaip statybos be juoko pro ašaras?
Anot M. Vitulskio, smagu žiūrėti ne tik, kaip visi statybininkai visuomet „varo“ ant prieš tai buvusių. Nuolatos linksmina ir išskirtinis jų bendravimas.
„Jau dabar galiu drąsiai sakyti, kad tai man tikrai padeda spektakliuose. Ir kad aš pats nesijaučiu tokia žvaigžde, kokiomis kartais jaučiasi mano meistrai“, – kaip visuomet progos pajuokauti nepraleidžia tenoras.
Tiesa, jis neslepia, kad puikių meistrų jo kelyje pasitaikė ir dar daugiau.
Pastarieji ne tik padėjo sutaupyti ar profesionaliai atliko savo darbus, bet ir tapo puikiais draugais.
„Sužinoję, kad statysiu namą, daug kas patys pradėjo skambinti, patarinėti, o kai kurie netgi tapo draugais ir už statybų aikštelės ribų – dabar sulaukiu jų savo spektakliuose. Susiradau naujų draugų iš man nepažįstamo pasaulio, bet turinčių tokias pat vertybes“, – džiaugsmo neslepia M. Vitulskis.
Vitulskių šeimos nuotykiai „Merūnolende“ – kiekvieną sekmadienį, 17 val. 20 min. per TV3!