• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Lietuvių autorių kūryba mūsų leidyklai – labai svarbi, jei kalbėtume skaičiais, 40 procentų sėkmės yra lietuvių autoriai“, – pripažįsta leidyklos „Alma littera“ vadovė Dovilė Zaidė. Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje, apdovanoti Suaugusiųjų ir Vaikų bei jaunimo literatūros konkursų nugalėtojai.  

30

„Lietuvių autorių kūryba mūsų leidyklai – labai svarbi, jei kalbėtume skaičiais, 40 procentų sėkmės yra lietuvių autoriai“, – pripažįsta leidyklos „Alma littera“ vadovė Dovilė Zaidė. Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje, apdovanoti Suaugusiųjų ir Vaikų bei jaunimo literatūros konkursų nugalėtojai.  

REKLAMA

Konkursų nugalėtojams įteiktos 2 000 eurų piniginės premijos, o geriausiais paskelbti rankraščiai bus parengti spaudai ir taps knygomis.  

Šių metų Vaikų ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja – Justina Kapeckaitė ir jos kūrinys „Sono electrum“. Pasitelkusi virtualiosios realybės žaidimą kaip atspirties tašką, knygos autorė žaidžia sąvokomis „tikra“ ir „išgalvota“, „realu“ ir „nerealu“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Ribų nėra, jas susikuriame patys“, – taip pagrindinę savo knygos mintį apibrėžia medikė J. Kapeckaitė.  

REKLAMA
REKLAMA

„Sono electrum“ – jaunatviškas, aštraus siužeto kūrinys apie pogrindinį klubą „KALISTA“, tvieskiantį lazerių šviesomis ir svaiginantį virtualybės iliuzijomis. Kartu su romano herojumi skaitytojas kviečiamas į e. sporto rėmuose neišsitenkančias dvikovas, paslaptis ir intrigas. Svarbiausia užduotis – nugalėti pavojingiausią priešą. Tik visiškai neaišku, ar jis realus, ar išgalvotas?  

REKLAMA

Apie tamsiąją virtualiosios realybės pusę pasakojantis romanas – ne pirmasis japonų kultūra ir istoriniais Europos kovos menais besidominčios J. Kapeckaitės mėginimas rašyti. „Esu autorė, kuri nemėgsta eiti paprastais keliais, o rašydama negalvoju, kur mane tai nuves, kad egzistuoja tokie literatūros konkursai, ir vertinu komisijos pasiryžimą perskaityti krūvą rankraščių. Nuostabu, kad autoriai gauna galimybę būti pastebėti, kad ir ką jie rašytų.

REKLAMA
REKLAMA

Ir kad ne tik madingi, bet ir geri kūriniai anksčiau ar vėliau pasiekia savo skaitytoją“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo Vaikų ir jaunimo konkurso nugalėtoja J. Kapeckaitė.  

Iš Suaugusiųjų literatūros konkursui pateiktų 56 rankraščių vertinimo komisija vienbalsiai išrinko Tomo Venckevičiaus romaną „Blogos manieros“. Tuo momentu ir paaiškėjo, kas apdovanojimų rytą slėpėsi po baltu barokiniu peruku ir grimu.  

T. Venckevičiaus kūrinys pasakoja apie septyniolikmetį vaikiną Joną Girdvainį, po sukrečiančių gyvenimo patirčių išaugantį į savarankišką, charakterį turintį vyrą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors ir nesu rašytojas, bet esu rašytojas – iš rašymo užsidirbu pragyvenimui“, – sako autorius, kurio tinklalapiai pasiekia milijonines skaitytojų auditorijas visame pasaulyje.  

Rašymas lietuvių kalba iki šiol konkurso laimėtojui buvo malonus laisvalaikio hobis. Interneto projektų anglų kalba vystytojas teigia, kad kūrybos projektai jo gyvenimui suteikia pilnatvės.  

„Rašyti yra tas pat kaip skaityti, tik dar įdomiau, – atsiėmęs apdovanojimą sakė knygos „Blogos manieros“ autorius. – Rašydamas išgyveni stipresnes emocijas, esu ne kartą apsiverkęs, mane pykino, juokiausi iki ašarų, o kartą jaučiau netgi fizinį skausmą, tarsi į šoną būtų įsmeigtas kardas.“  

REKLAMA

T. Venckevičius pasidalijo ir iš virtualių skaitytojų gautais pirmaisiais atsiliepimais. „Tai knyga, kuri vagia miego valandas“, – rašė viena, jai pritarė ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Ugnė Giesė, patvirtinusi, kad su rankraščiu jau antrąjį vakarą užmezgė romaną.  

„Leidyboje pilna iššūkių, džiaugiuosi, kad kartu su komanda atrandame naujų galimybių, kad turime potencialo vystyti naujus projektus, atrasti naujas turinio formas. Literatūros konkursai – ne tik raginimas drauge kurti, bet ir kartu puoselėti lietuvių literatūrą, auginti originaliai rašančius autorius, ieškoti naujų talentų.

REKLAMA

Mūsų leidyklos šūkis nesikeičia – esame čia tam, nes kiekvienas skaitytojas vertas atrasti savo knygą“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo leidyklos vadovė D. Zaidė.  

Apdovanojimų ceremoniją Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje užbaigė dar viena naujiena – „Naujosios operos“ parengta kavos patirtis su J. S. Bacho „Kavos kantata“, kurią atliko sopranas Emilija Finagėjevaitė, bosas Jonas Sakalauskas, tenoras Eimantas Bešėnas, Miglė Lukoševičiūtė, pianistas Darius Mažintas, smuikininkės Rima Švėgždaitė ir Vakarė Daukšaitė, violončelininkė Domantė Ramančiūnienė ir fleitininkas Vytenis Gurstis.  

Leidykla „Alma littera“ nepaliauja ieškoti naujų talentų. Skelbiami nauji 2025 metų Suaugusiųjų bei Vaikų ir jaunimo literatūros konkursai. Juose kviečiami dalyvauti rašytojai ir dailininkai, kūrėjai ir autorių grupės. Rankraščiai leidykloje laukiami iki 2025 metų balandžio 16 dienos, o nugalėtojai išaiškės 2025-ųjų spalį.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų