Jau keturis dešimtmečius televizijoje dirbanti gydytoja Irena Pivoriūnienė visuomet spinduliuoja pasitikėjimu, elegancija, grožiu ir neblėstančia energija, rašoma pranešime spaudai.
Anot žinomos laidų vedėjos, graži moteris yra ta, kuri visuomet pozityvi ir besišypsanti. Medikė pabrėžia, jog norint išsaugoti jaunatviškumą ir grožį, paslaptis slypi stiprioje sveikatoje.
„Sveikata yra labai svarbi. Grožiui labai kenkia rūkymas – oda lėčiau gyja, papilkėja, tačiau ir pikta moteris tikrai neatrodys taip jaunatviškai ir gražiai, kaip besišypsanti“, – tikina Irena.
Pasiteiravus, kokiu grožio ritualu Irena puoselėja savo išvaizdą, ji išskiria vieną – šypseną. Jos manymu, tai suteikia akims spindesio ir leidžia pasijausti gerai ne tik pačiai, bet ir aplinkiniams.
„Vos tik pakeli lūpų kampučius ir žiūrėk – akys spindi ne tik tau, bet ir kitiems. Šypsausi ir tą pati galiu patarti kitoms moterims – šypsena užkrečiama, tai yra pati geriausia epidemija, kurią mes galime skleisti“, – sako Irena.
Dirbant televizijos ekrane labai svarbus tampa ir makiažas, kuris suteikia pasitikėjimo, paslepia nereikalingus trūkumus ir pabrėžia veido bruožus. TV laidos „Sveikatos medis“ vedėjos grimu šį sezoną rūpinasi „Gafaro“ makiažo studijos vizažistė Žiedūnė Sabaliauskaitė. Paklausta apie savo vizažistės darbą, I. Pivoriūnienė neslepia susižavėjimo.
„Per tiek metų darbo tekę sutikt visokių vizažisčių, bet tai, ką daro Žiedūnė yra tikras stebuklas. Ji padaro taip, kad neatpažįstu savęs veidrodyje. Po laidų net draugės skambina ir klausia, kokią operaciją pasidariau, o aš sakau – Žiedūnė čia“, – juokiasi medikė.
Irena neslepia, jog puikus vizažo meistras ne tik kruopščiai atliks savo darbą, bet ir pakels nuotaiką ar leis išsikalbėti, kol sėdi jo kėdėje.
„Kai būnu įsitempusi darbe, Žiedūnė moka taip pakalbėti, kad išeini iš jos kaip iš SPA. Ji ne tik grožio, bet ir sielos terapijos specialistė“, – teigia moteris.
Žiedūnė Sabaliauskaitė – profesionalė vizažistė, kuri gali ne tik atlikti makiažą, bet ir patarti kaip reikia jį naudoti. Makiažo meistrė sako, kad tenka grimuoti įvairaus amžiaus moteris, tačiau dažnai vyresnio amžiaus moterys prisibijo makiažo meistrų paslaugų.
„Būna vyresnių moterų užsakymų, tačiau dažniausiai rašo jų dukros. Garbingo amžiaus moterys turi tam tikrą baimę ir įsitikinimus apie vizažistus. Jos prisibijo, kad jas pridažys labai ryškiai ir kad jos atrodys juokingai, arba turi aiškiai nusistačiusios, kas joms tik tinka ir daugiau jos nenori nieko pakeisti“, – teigia Žiedūnė.
Paklausta, kokį vaidmenį moters gyvenime turėtų atlikti makiažas, vizažistė jo kasdieniniame gyvenime neišskiria kaip svarbiausio akcento, tačiau renginiuose ar filmavimuose, Žiedūnės manymu, jis papildo įvaizdį.
„Manau, kad makiažas tikrai nėra būtinas, jeigu moteris gerai jaučiasi taip, kaip ji atrodo. Bet, tarkime, jeigu moteris dažnai dalyvauja renginiuose, eina vakare į miestą, spektaklius, daug puošiasi arba, kaip Irena, dirba televizijoje, tai makiažas puikiai papildo tą įvaizdį“, – tikina Žiedūnė.
Pasak vizažo meistrės, nors makiaže vyraujančios tendencijos nuolat kinta ir atsiranda vis naujų, eksperimentuoti skatinančių tendencijų, vyresnio amžiaus moterų makiažui nauji vėjai didelės įtakos nedaro.
„Labai džiugu, kad makiažo tendencijos tampa vis natūralesnės ir yra išryškinamas natūralus grožis. Dabar labai madinga gaivi oda, vešlūs antakiai, neapkrautos akys, spindėjimas, švytėjimas ir tik gražiausių moters bruožų pabrėžimas. Tačiau tendencijos vyresnio amžiaus moterų makiažui nelabai daro įtaką, nes darant makiažą garbingesnio amžiaus moteriai svarbu šiek tiek kažką paslėpti, šiek tiek kažką pabrėžti, kad ji atrodytų jauniau. Tam ir daromi makiažai vyresnėms moterims, kad jas pajauninti, pabrėžti tai, ką gražiausio joms davė metai ir patirtis“, – sako vizažistė.
Prakalbus apie būtinas grožio priemones kiekvienos garbingo amžiaus moters kosmetinėje ar vonios spintelėje, Žiedūnė išskyrė geros kokybės drėkinamąjį kremą, lengvo pagrindo maskuojamąją priemonę, blakstienų tušą, skaistalus, lūpų pieštuką ir blizgį.
„Pirmiausia ir svarbiausia, tai geras drėkinamasis kremas, kuris suteikia odai švytėjimo. Dažniausiai vyresnio amžiaus moterų oda yra praradusi natūralų švytėjimą ir būtent jo trūksta. Taip pat manau, kad vyresnėms moterims vertėtų įsigyti lengvesnio pagrindo maskuoklį, kuriuo galima būtų paslėpti paakius arba pigmentines dėmeles, paraudimus ar kitus odos netobulumus. Akis labai atveria blakstienų tušas – tai klasikinis produktas, kurio tikrai reikia tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus moterims. Lūpas galima lengvai paryškinti pieštuku ar lūpų blizgiu, kuris tai pat priduoda veidui gyvybės ir, svarbiausia, reikia nepamiršti skaistalų, nes skaistalai priduoda veidui gaivos pojūtį, jaunystę, švytėjimą. Jie labai svarbūs, o daug moterų juos, deja, pamiršta“, – tikina Žiedūnė.
Vizažo meistrė neslepia, jog neretai pastebi per daug ryškų makiažą pasirinkusias vyresnio amžiaus moteris. Didžiausios klaidos, anot meistrės, yra akių pieštuku paryškinta apatinė voko linija, netinkamos spalvos skaistalai ir per ryškiai pabrėžti antakiai.
„Dažniausiai pastebiu, jog vyresnio amžiaus moterys arba visiškai nesidažo, arba jei pasidažo, tai pasidažo per daug – per ryškiai pabrėžia ir akis, ir lūpas. Manau, kad reikėtų pasirinkti vieną
iš šių akcentų: ryškinam akis, bet lūpas paliekam blankesnes, arba ryškinam lūpas ir tik minimaliai pabrėžiam akis. Kita didelė klaida – tankiai ir storai pabrėžta apatinė akies voko linija. Vizualiai tai mažina akį ir padaro žvilgsnį piktą. Kalbant apie skaistalus, aš visuomet rekomenduoju persikinio atspalvio, mat rožinis sendina“, – teigia Žiedūnė.
Žiedūnė pritaria Irenai – nesvarbu kokias makiažo priemones naudosi ar kokio stiliaus makiažą pasidarysi, moters grožis visuomet slypi jos vidiniame pasaulyje.
„Man graži moteris yra ta, kuriai jos vidinis grožis svarbus tiek pat, kiek išorinis. Be to, tik laiminga, spindinčių akių moteris yra išties graži“, – mano Žiedūnė.