Asociacija „UFO Sweden“ tiria antgamtinius reiškinius. Vieną dieną ten pasirodo paauglė maištininkė Denis (akt. Inez Dahl Torhaug), kuri atvyksta su atveju, nepanašiu į nieką, ką jie yra matę anksčiau. Kartu jie leidžiasi į rizikingą nuotykį, kuris juos nuveda toli už įstatymo ribų, į pasaulį, kupiną NSO ekspedicijų, sąmokslų ir nepaaiškinamų reiškinių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Pamatėme dokumentinį filmą „Ghost Rockets“, kuris pasakoja apie tikrą organizaciją „UFO Švedija“. Sužinojome, jog ši asociacija turi archyvą mūsų mieste Noršiopinge ir jis yra didžiausias NSO archyvas pasaulyje! Nuėjome juos aplankyti ir tiesiog pamilome šiuos žmones.
Jie gyvena visiškai normalius gyvenimus, tačiau laisvalaikį leidžia šioje asociacijoje. Tai kaip šie maži žmogeliai ieško didelių atsakymų apie visatą mus labai įkvėpė, todėl pradėjome vystyti filmo idėją“, – pasakojo vienas iš „Crazy Records“ įkūrėjų ir filmo prodiuserių Albinas Petterssonas.
Po mokyklos su keturiais draugais, tarp jų ir juostos režisieriumi V.Dannel, įkūrę gamybos įmonę įkvėpimo vaikinai taip pat sėmėsi ir iš gerai žinomų televizijos ir kino kūrinių: „Keistų dalykų“, Steveno Spielbergo „Ateivio“ ir J.J.Abrams „Super 8“. „Mes nesiekėme sukurti filmo apie ateivių invaziją, kur pasaulis atsiduria ties praraja.
Tai istorija apie šeimos paiešką. Denis ieško savo dingusio tėvo ir sutinka grupelę žmonių, kurie tampa jos naująja šeima“, – apie pagrindinę juostos idėją teigė A.Petterssonas.
XX a. 10-ajame deš. vykstančio filmo biudžetas tesiekia vos 3,4 mln. eurų, tačiau specialiųjų efektų kokybe nenusileidžia didžiųjų Holivudo studijų darbams. Šiais susidomėję mokyklos laikai „Crazy Pictures“ įkūrėjai patys kuria tiek praktinius, tiek specialiuosius efektus.
Jų pradėjo mokytis pamatę „Žiedų valdovo“ gamybos užkulisius. „Apie efektus pradedame galvoti vystymo etape. Šiame filme praktinių efektų buvo daugiau ne ankstesniuose mūsų darbuose. Nesame dideli CGI gerbėjai, todėl mėgstame ieškoti alternatyvių sprendimų, kaip tarkim, naudoti miniatiūras“, – apie specialiuosius efektus filme pasakojo A.Pettersonas.
Nors kino kūrėjų įkvėpimo šaltiniu tapo darbai, kuriuose veiksmas vyksta 9-ajame dešimtmetyje, jie nusprendė savo filmo veiksmą nukelti į vėlesnį dešimtmetį, kuris kine ir televizijoje vaizduojamas rečiau. Tačiau būtent 1990-aisiais iškilo skaitmeninės technologijos, kurios Denis padeda išspręsti nepaaiškinamus įvykius.
Jaudinantis mokslinės fantastikos filmas „UFO“ kino teatruose nuo balandžio 28 d.
Anonsas su lietuviškais subtitrais: