• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dizaineris Juozas Statkevičius įžvelgė neteisybę. Daugiabučio, kuriame gyvena, vienas iš balkonų – avarinės būklės. Tačiau už nedidelio ploto tvarkymą gyventojams buvo atsiųsta nemenka sąskaita – iš pradžių 12 227,85 eur., o vėliau – 9 258,96 eur. J. Statkevičius pasiruošęs kovoti už tiesą iki galo. Situaciją naujienų portalui tv3.lt pakomentavo ir už renovaciją atsakingos įmonės „Mano būstas“ atstovas spaudai.

Dizaineris Juozas Statkevičius įžvelgė neteisybę. Daugiabučio, kuriame gyvena, vienas iš balkonų – avarinės būklės. Tačiau už nedidelio ploto tvarkymą gyventojams buvo atsiųsta nemenka sąskaita – iš pradžių 12 227,85 eur., o vėliau – 9 258,96 eur. J. Statkevičius pasiruošęs kovoti už tiesą iki galo. Situaciją naujienų portalui tv3.lt pakomentavo ir už renovaciją atsakingos įmonės „Mano būstas“ atstovas spaudai.

REKLAMA

Pasipiktinęs Juozas Statkevičius naujienų portalui tv3.lt atskleidė daugiau detalių apie susiklosčiusią situaciją dėl avarinės būklės balkono daugiabutyje, kuriame gyvena.

„Mes tokių pinigų nemokėsime, net nesiruošiame. Jeigu jau 150 x 190 cm balkonas kainuoja 12 tūkst., tai kiek tada turėtų kainuoti mano darbas? Čia Šveicarija, ar kokia šalis?

REKLAMA
REKLAMA

Kaip čia viskas vyksta, muštas nemuštą neša? Prie to, kas kainuoja 500 eurų, reikia dar pridėti 11 tūkst. eurų, kad visi galėtų važiuoti ilsėtis į Turkiją? Kiek mus gali maustyti, kas čia per nesąmonė!

REKLAMA

Dabar yra tokie įstatymai, kad, jeigu tame name turi didžiausią plotą, už tą sugriuvusį balkoną moki daugiausiai. Nors ir ne mano balkonas sugriuvo“, – kalbėjo Juozas.

Įžvelgia ne vieną neteisybę

Anot jo, kai kurie žmonės lieka neišgirsti, dėl to šiuo atveju jo žinomas vardas gelbsti atkreipiant dėmesį.

„Jeigu aš sakau, tai dar kažkas išgirsta. Bet jeigu sako kitas žmogus – jo niekas negirdi, nereaguoja.

REKLAMA
REKLAMA

Gaunu žinučių, kad kai kurie kovoja jau 3-4 metus dėl tokios neteisybės. Visi žinome, kokioje neturtingoje šalyje gyvename. O čia – kažkokia gudruolių irštva“, – tęsė jis.

Tiesa, kaip teigė, Juozo kaimynas, architektas, dirbantis su paveldo objektais, pats susitvarkė balkoną už 500 eurų.

„Jis paėmė ąžuolines lentas, viską sutvarkė.“

J. Statkevičiaus daugiabutis pradėtas statyti 1840 m., baigtas 1915 metais. Tuo metu buvo mediniai balkonai, bėginės geležinės sijos, o ant jų dedasi lentos ir senovinės tvorelės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas tvoreles jie išsivežė, dabar nori padaryti cementinį balkoną. Kažkoks nonsensas už kosminius pinigus. Skaudu, kad jie pasiėmė tas tvoreles. Mes turime filmuotą medžiagą, kad jie taip padarė. Dabar gali būti, kad atveš paprastus pagalius, o tą balkonėlį kažkur pasidės.

Visa sąmata neišdėliota, o mes juk žinome, kiek cementas kainuoja, ne iš kosmoso atskridę esame, galime pasižiūrėti parduotuvėje, kiek viskas kainuoja.

REKLAMA

Dar mums sakė, kad namas yra ne paveldas, na, jis kaip ir įeina į tą zoną, bet yra ne paminklinis. Nėra jokios lentelės“, – kalbėjo dizaineris.

Juozas, sako, kad už garantiją, kad balkonas nenukris, žmonėms reikia susimokėti 5 tūkst.

„O kur jų garantija? Man parašė koks 15 žmonių, kad jiems sutvarkė balkoną, susimokėjo nežmoniškus pinigus, o po kelerių metų jis vis tiek nukrito.

REKLAMA

Vadinasi, kai mes pasirašome, turime duoti jiems garantiją, kad nenugrius, o kai jie suremontuoja ir sumoki jiems pinigus – garantijos, kad jis nenugrius, nėra.

Mūsų name ne tiek daug žmonių, vieni kitus pažįstame, bendraujame, todėl pakėlėme šią revoliuciją. Kaimynai džiaugiasi, kad aš apie tai kalbu viešai.

Nėra šiais laikais durnių. Mes kovosime iki galo ir šių pinigų nemokėsime“, – rėžė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, J. Statkevičius įžvelgė dar vieną neteisybę:

„Turiu tris ordinus, apdovanotas pasaulyje ir Paryžiuje, tai, klausykite, jeigu toks balkonas kainuoja tiek, tai kiek tada mano daiktai turėtų kainuoti? O spektakliai? Tada turėčiau būti milijonierius.

Aplink yra daug namų su griūvančiais balkonais, bet jie prisikniso būtent prie mano, nes žino, kad turiu pinigų. Ar suprantat, kaip viskas vyksta? Kitų namų netvarko, nes reikia kovoti su pensininkais, niekas nenori mokėti. Ir būtent dabar, kai žiema, kai reikia pinigų Kalėdų dovanoms.

REKLAMA

Špyga taukuota jiems. Nepasiduosime ir visus žmones raginu nepasiduoti. Pakeisime administratorius, surinksime parašus ir daugiau su jais nebendrausime“, – naujienų portalui tv3.lt dėstė Juozas.

Pakomentavo ir „Mano būstas“ atstovas

Juozo nupasakotą situaciją naujienų portalui tv3.lt pakomentavo „Mano būstas“ atstovas spaudai Paulius Ugianskis.

„Praėjusių metų spalį dėl susidėvėjimo nukrito šiame name esantis balkonas ir tik laimingo atsitiktinumo dėka pavyko išvengti nelaimės. Tąsyk nedelsiant pasiūlėme daugiabučio gyventojams imtis veiksmų ir pritarti ne tik kritusio, bet ir kitų namo balkonų remonto darbams, kadangi dauguma jų turi avarinės būklės požymių ir gali bet kada griūti.

REKLAMA

Ekspertai nustatė, kad balkonų metaliniai atitvarai pažeisti korozijos, daug kur atskilęs juos dengiantis dažų sluoksnis, vietomis trūksta ažūrinių ornamentų fragmentų, atitvarų segmentų tvirtinimai nėra patikimi, tvirtinimo į sieną mazgai galimai išklibę. Net žinodami ekspertų išvadas gyventojai nepritarė raginimui tvarkytis ir projekto rengimo atsisakė.

Šiuo metu likusios kritusio balkono konstrukcijos neatitinka saugumo reikalavimų ir kelia pavojų tiek gyventojams, tiek aplinkiniams. Tad Vilniaus miesto savivaldybė, suprasdama situacijos rimtumą, taip pat įpareigojo imtis veiksmų, kad kritęs balkonas būtų atstatytas“, – teigė P. Ugianskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano būstas“ atstovas tęsė, jog atsižvelgdami į minėtas aplinkybes, dar kartą paragino gyventojus imtis veiksmų ir priminė, kad jeigu jų netenkina jų atrinktas atestuotas, mažiausią kainą konkurso metu pasiūlęs rangovas, jie gali pasiūlyti savo specialistus, kurie imsis šių darbų.

„O jeigu gyventojai ras, kas šiuos darbus, laikantis visų technologinių reikalavimų atliks, kaip viešai teigia gerbiamas Juozas, už 500 eurų, mes tikrai sveikinsime tokią iniciatyvą. Tiesa, prieš tai gyventojai turės raštu patvirtinti, kad prisiima visą atsakomybę dėl darbų kokybės ir, neduok die, galimos balkono griūties, žmonių sužalojimo ar turto sugadinimo.

REKLAMA

Prisiminkime, kad maždaug prieš dešimtmetį viena sostinės Panerių gyventoja taip pat labai priešinosi avarinės būklės balkono remontui ir raštu patvirtino, kad atsisako tvarkybos darbų. Deja, tačiau po keleto dienų moteris žengė į balkoną, kuris buvo kritinės būklės, neatlaikė apkrovų, krito ir mirtinai sužalojo jame buvusią buto savininkę.

Tad gyventojams visada sakome, jog avarinės būklės balkonus tvarkome ne šiaip sau – esame atsakingi už pastatų priežiūrą, žmonių ir turto saugumą, todėl pirmiausia tai darome, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų ar skaudžių tragedijų.

REKLAMA

Kalbant apie balkonų remonto kainas, mes visuomet tokiems darbams atlikti skelbiame konkursus ir atrenkame optimaliausią kainą pasiūlančius patikimus rangovus. Beje, šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė paveldo zonoje esančių namų balkonų tvarkybai siūlo pasinaudoti net iki 80 proc. siekiančia parama.

Tad jeigu Pamėnkalnio g. 2 namo gyventojai pritartų projekto parengimui ir visų balkonų tvarkybos darbams, jie įgytų teisę pretenduoti į pakankamai svarią savivaldybės skiriamą finansinę paramą bei galėtų vienu ypu, geromis sąlygomis, susitvarkyti pavojų keliančius balkonus“, – sakė „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis.

Nieko, Juozuk nepeši, per daug įsivešėjus korupcija, o atsakomybė seniausia mirus.. Iš kur šalyje tiek milijonierių??
Turime ir mes reikalų su nano būstu.Kainos išpūstos 3 kartus.Plėšikai be sąžinės.Pas mus keitė apie 10 cm.ilgio kranelį,kuris parduotuvėje kainuoja apie eurus.Nepatikėsit už pakeitimą sąsaita 85 eurai.Sugaišo keičiant apie pusvalandį.Kai pakėlėm triukšmą atpigo iki 26 eurų.Štai ,Jūms visa matematika.
Žinot, jei būčiau turtingesnis žmogus negu dabar esu, aš sumokėčiau už tą visą namą. Tegu padaro įmonė savo žmonėms tas kalėdines dovanas, tegu nuskrenda jie pagaliau į tą Turkiją. Nu kodėl ne? Aš rimtai. Mačiau, kaip jie dirba, kartais tikrai neblogai sutvarko, geri paprasti darbininkai, jaučiu, uždirba nedaug. Gal kada nors taip ir padarysiu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų