Dėl K. T. socialiniuose tinkluose viešai skelbiamos tikrovės neatitinkančios, žeminančios ir šmeižiančios informacijos į teisėtvarką žmonės ėmė kreiptis dar 2023 metų rudenį. Pareiškimus policijai parašė vienos televizijos darbuotoja, teisėjas, du vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovai, buto Panevėžyje, kuriame tuo metu gyveno K. T., savininkas su drauge.

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai dėl K. T. veiksmų pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jam vadovavo ir vėliau valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Paulius Jasiukaitis.
Tyrimo metu gavus informacijos, kad moteris tinkamai neprižiūri savo mažamečio vaiko, kad jis negauna tinkamos medicininės pagalbos, maisto ir ugdymo, K. T. pareikšti įtarimai ir dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis bei pareigomis. Mažametis buvo paimtas iš K. T. namų ir šiuo metu gyvena pas globėjus.
Kaltinamoji savo kaltės nepripažino nei atliekant tyrimą, nei bylą nagrinėjant teisme.
Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai, išnagrinėję bylą, pirmadienį K. T. pripažino kalta dėl šmeižto bei teisėjo pažeminimo. Subendrinus jai skirta 17 mėnesių laisvės apribojimo bausmė su intensyvia priežiūra. Nuteistosios buvimo vieta nustatytu laiku kontroliuojama elektroninio stebėjimo priemone – apykoje.
Intensyvios priežiūros metu K. T. įpareigojama nuo 22 val. iki 6 val. būti namuose, jeigu tai nesusiję su darbu, mokslu ar lankymusi gydymo įstaigose. Be to, bausmės vykdymo laikotarpiu ji privalės neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis bei pradėti dirbti arba būti registruotai Užimtumo tarnyboje.
Teismas taip pat iš dalies tenkino byloje pareikštus civilinius ieškinius ir priteisė iš kaltinamosios atlyginti trims nukentėjusiesiems po 2 500 eurų neturtinės žalos.
Dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis K. T. teismas išteisino konstatavęs, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo požymių.
Pasak valstybinį kaltinimą palaikiusio prokuroro P. Jasiukaičio, byla yra didelės apimties, sudėtingas įrodymų vertinimas dėl visų veikų. Dėl šmeižto socialiniuose tinkluose nėra daug teismų praktikos, kiekvienas atvejis individualus.
Dar sudėtingesnis įrodymų vertinimas yra dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ir pareigomis.
„Duomenų civiliniame procese dėl tėvų teisių apribojimo ir vaiko perdavimo globėjams užteko, todėl reikalinga, kad apeliacinės instancijos teismas pasisakytų ir įvertintų byloje surinktus duomenis, nes, prokuratūros vertinimu, kaltę patvirtinančių duomenų pakanka“, – sakė prokuroras.
Jis ketina teikti apeliacinį skundą dėl išteisinimo už nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamajame kodekse, bei už kitas nusikalstamas veikas paskirtos bausmės rūšies ir dydžio.
Pirmos instancijos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.
Kelis metus kentė patyčias
„TV pagalbos“ žurnalistė Gerda Žemaitė beveik 2 metus kenčia nuo „TikTok“ platformoje išgarsėjusios moters.
Socialiniuose tinkluose moteris pylė purvus ant G. Žemaitės, šmeižė ir jos mažametį sūnų Nikolą. Internete pasirodė ir skleidžiami seni moters interviu, kuriuos ji dalijo portalams. Jie pateikiami kaip naujai parašyti tekstai su klaidinančiomis antraštėmis.
Moteris pasakojo sulaukusi grasinančių ir šmeižiančių žinučių bei vaizdo įrašų iš nepažįstamos moters. Šie veiksmai truko apie du mėnesius ir apėmė įžeidimus, grasinimus jos šeimai bei prakeiksmus, todėl G. Žemaitė nusprendė nebetylėti ir kreipėsi į policiją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!