„Dainos gali kalbėti pačios, bet mes norėjome, kad žmonės išgirstų ir tai, kas slypi tarp eilučių. Kiekviena daina – tai atskiras pasaulis, su savo istorija ir atmosfera. Tad šįkart nusprendėme padaryti kitaip – pasidalinti viskuo atvirai. Dar taip atvirai nekalbėjau“, – sako Edgaras Bechteris.
Ir tai dar ne viskas. Kiekviena albumo daina „Hypocrite“ YouTube kanale pasirodys atskirai kas mėnesį su unikaliomis vizualizacijomis ir vaizdo klipais, suteikiant joms naują gyvavimo ciklą. Tačiau jau dabar viso albumo galima klausytis „Spotify“, „Apple Music“ ir „YouTube“ podcast’e – tam, kad net ir tie, kurie nenaudoja muzikos platformų, galėtų iškart pasinerti į visą kūrybinę kelionę, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Muzika šiandien suvartojama per greitai. Mes norime, kad kiekviena daina turėtų savo akimirką – kad ji būtų ne tik išgirsta, bet ir pajausta. Tai ne tik albumas – tai mūsų pokalbis su klausytojais. Dalijamės mintimis, istorijomis, net abejonėmis“, – teigia Dmitrijus Kudrinas.
„Šokis Dievams“ – albumas apie pasirinkimus
„Šokis Dievams“ – tai albumas apie tai, kam mes skiriame savo energiją. Visi kažkam „šokame“ – meilės, karjeros, savo svajonių ar iliuzijų labui. Vieniems tai džiaugsmas, kitiems – vidinė kova. Ar meilė – tai laisvė, ar grandinės? Ar muzika – tai tik garsai, ar ritualas? Mūsų albume šokio ekstazė susilieja su filosofiniais klausimais“, – apie albumo idėją pasakoja Edgaras Bechteris.
„Kai žmonės klausys šio albumo, jie nesupras, kur pateko – čia pop? Čia repo tusas? O gal reivo vakarėlis? Bet būtent tai daro šį albumą ypatingą. Kiekviena daina buvo nufilmuota skirtingoje lokacijoje, suteikiant jai unikalią atmosferą. Tai ne tik muzika – tai istorijos, kurios turi savo vizualinį pasaulį“, – priduria Antanas Jakimavičius.
„Hypocrite“ visada buvo apie eksperimentus, ir šis albumas – ne išimtis. Čia nėra dviejų vienodų dainų – kiekviena jų turi savo charakterį, savo ritmą, savo veidą“, – sako grupės vokalistas Dmitrijus Kudrin.
Kiekviena daina – tikra istorija
Šio albumo tekstų autorius Edgaras Bechteris į jį sudėjo daug asmeninių patirčių – nuo santykių peripetijų iki gilesnių apmąstymų apie žmonių ryšius ir pasaulio chaosą.
„Mane visada domino santykiai – ne tik romantiniai, bet ir apskritai, kaip mes veikiame vieni kitus. Augame per žmones, su kuriais susiduriame. Kartais tai skauda, kartais pakelia į viršų. Visa tai yra šiame albume“, – pasakoja Edgaras.
Pavyzdžiui, daina „Samsara“ gimė iš pasaulinės situacijos – karo Ukrainoje, socialinio neteisingumo ir vis kartojamų istorijos klaidų.
„Kai rašiau „Samsarą“, galvojau apie tai, kad žmonija lyg ir turėtų mokytis iš savo klaidų, bet vis kartoja tas pačias. Nesąžiningumas, galia, manipuliacija – visa tai sugrįžta ratu. Gal kada nors išmoksime?“, – svarsto Edgaras.
Benas Povilonis: „Tai buvo kova su savimi“
Už albumo skambesį atsakingas Benas Povilonis, kuris prie „Šokis Dievams“ dirbo dienomis ir naktimis – tiesiogine prasme. Perfekcionizmas, kūrybinis maksimalizmas ir nesibaigiantis noras išgryninti garsą privedė jį prie išsekimo – albumo prodiusavimo pabaigoje Benas atsidūrė ligoninėje.
„Mes su šiuo albumu ėjome iki galo. Tai nebuvo tiesiog darbas – tai buvo kova su laiku, nuovargiu ir savimi pačiu. Bet aš žinojau, kad negaliu paleisti kažko, kas nėra iki galo išdirbta. Kiekvienas garsas, kiekvienas niuansas buvo svarbus“, – sako Benas.
Albumo viršelis – vizualinė mitologija
Naują „Hypocrite“ albumo „ŠOKIS DIEVAMS“ viršelį kūrė talentinga menininkė Greta Zokaitytė.
„Norėjau, kad vaizdas būtų ir klasikinis, ir modernus“, – pasakoja Greta. „Nespalvoti personažai primena senovės skulptūras, o poros poza – tai aistra ir ritualinis šokis viename. Vynuogės ir lapai plaukuose – aliuzija į Dioniso kultą, kur laisvė ir malonumai buvo aukščiausia vertybė. O spalvotas ratas fone – tai portalas tarp žemiško ir dieviško pasaulio“.
„Hypocrite“ kviečia tapti šios kelionės dalimi
„Hypocrite“ – tai operos dainininkas Dmitrijus Kudrinas, aktorius Edgaras Bechteris, „YouTube“ turinio kūrėjas Antanas Jakimavičius ir muzikos prodiuseris Benas Povilonis. Jų albumas „ŠOKIS DIEVAMS“ – tai ne tik muzika, bet ir istorijos, kurios paliečia, įtraukia ir priverčia susimąstyti.
Grupė kviečia žiūrėti podcastą, klausytis albumo ir galbūt suprasti – kam šokate jūs.







































