• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žodžio kišenėje neieškantis, TV3 laidos „La maistas“ vedėjas Gian Luca Demarco žiūrovus gundo nuostabiais patiekalais. Naujienų portalui tv3.lt jis papasakojo apie kultūrų miksą šeimoje bei lietuvių ir italų skirtumus.

10

Žodžio kišenėje neieškantis, TV3 laidos „La maistas“ vedėjas Gian Luca Demarco žiūrovus gundo nuostabiais patiekalais. Naujienų portalui tv3.lt jis papasakojo apie kultūrų miksą šeimoje bei lietuvių ir italų skirtumus.

REKLAMA

Gian Luca prakalbo apie atradimus Lietuvoje, mėgstamą maistą ir itališkus papročius.

Lietuviai pasižymi rimtumu

Gian Luca Demarco užsiminė, kad jo šeimoje galima aptikti ir itališkos, ir lietuviškos kultūros bei tradicijų.

„Mūsų šeimoje yra tradicijų miksas. Mes stengiamės laikytis visų lietuviškų papročių, švęsti šventes, tai yra labai lengva, nes gyvename Lietuvoje, tačiau tuo pačiu metu įtraukiame ir itališkų tradicijų. Per Velykas valgome ėriuką, per Kūčias turime ir silkės, ir karališkų krevečių“, – atkreipė dėmesį Gian Luca.

Jis pabrėžė, kad per šventes šeimoje vyrauja abiejų šalių papročiai – negalėtų išskirti dominuojančios kultūros.

REKLAMA
REKLAMA

„Per Kalėdas laikomės ir vienos, ir kitos pusės tradicijų. Pavyzdžiui, vienas ir itališkų papročių yra raganaitė, kuri geriems vaikams atneša saldainių, o blogiems atveža anglies. Per Velykas verdame kiaušinius, tačiau padarome ir šokoladinių kiaušinių. Taip mes ir išlaikome abiejų šalių tradicijas. Negaliu pasakyti, kad kuri nors viena kultūra laimi“, – pasakojo italas.

REKLAMA

Paklaustas, ko lietuviai galėtų pasimokyti iš italų, kulinaras užsiminė, kad lietuviai galėtų žiūrėti į gyvenimą ne taip rimtai.

„Lietuviai ne iš italų turėtų pasimokyti. Reikia žiūrėti plačiau, kiekviena šalis turi savo problemų ir sprendžia jas savo būdu. Tačiau lietuviai turėtų išmokti labiau „žvengti“ iš savęs, nepriimti visko labai rimtai. Jei priimi dalykus rimtai, tai gali privesti prie depresijos. Italai juokiasi daugiau – ir vienas iš kito, ir iš situacijos“, – aiškino Gian Luca.

REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, lietuvių rimtumas ir ryžtas padeda jiems pasiekti aukštesnių rezultatų ir gerina gyvenimo kokybę.

„Jei italai būtų tokie pat rimti kaip lietuviai, Italijoje seniai būtų buvusi kokia nors revoliucija, – juokėsi jis. – bet pažiūrėjus iš kitos pusės, būdami rimti lietuviai pasiekia itin aukštų rezultatų. Gyvenimo kokybė Lietuvoje auga, tai irgi parodo, kad rimtumas yra didelė vertybė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mėgsta žemaičių blynus

Italo nuomone, norint išlaikyti šiltą ir darnią šeimą reikia būti atviram vienam su kitu ir neišsigąsti konfliktų.

„Svarbu yra nebijoti vienas kitam pasakyti tiesos ir nepraleisti progos būti geresniu vienam dėl kito. Man atrodo, kad tai yra svarbiausia. Tačiau mes esame paprasta šeima, būna ir problemų, pykčių, visko pasitaiko“, – apie šeimą kalbėjo Gian Luca.

REKLAMA

Paklaustas, kokie lietuviški patiekalai jam patinka labiausiai, o kokių negali pakęsti, Gian Luca prabilo apie mėgstamiausią gaminį.

„Aš labai mėgstu žemaičių blynus, ypač, jeigu juos pagamina močiutė. Tačiau man nepatinka kai nueinu valgyti bulvinių blynų į kokią nors kavinę ir jie būna labai riebūs, pilna lėkštė riebalų. Bet šiaip maisto, kuris sukeltų tokią stiprią neigiamą reakciją, nelabai turiu. Lietuvių virtuvė yra paprasta ir skani“, – teigė kulinaras.

REKLAMA

Gian Luca papasakojo kokius patiekalus pasirinktų pusryčiams ir pietums iš dviejų šalių asortimento.

„Iš lietuviškos virtuvės pusryčiams pasirinkčiau lietinių blynų su šokoladu arba čirvinių blynų, pietums be abejonės pasirinkčiau cepelinus. O iš itališkų pusryčiams pasirinkčiau bandelę, pietums – kiaulienos šonkaulių su bulvėmis“, – pasakojo jis.

Receptų ieškoti knygose

Gian Luca nuomone, Lietuvoje galima rasti visus itališkam patiekalui reikalingus produktus, tiesiog reikia jų paieškoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje visko yra, tiesiog reikia trupučiuko kantrybės ir laiko. Bet Lietuvoje mes turime visko, ko reikia, tikrai negalime skųstis. Mes tikrai Lietuvoje esame turtingi. Jeigu reikia kažko retesnio, reiktų nueiti į didesnį prekybos centrą, bet didžiąją dalį produktų ir prieskonių galima rasti kiekvienoje parduotuvėje“, – aiškino italas.

Norint pradėti gaminti autentiškus itališkus patiekalus, jis priminė, kad svarbu naudoti tikrus receptus, jų ieškoti itališkose knygose.

REKLAMA

„Man atrodo, kad norint išbandyti Italijos virtuvę reikia turėti platesnį daržovių asortimentą. Taip pat reikia pradėti ne iš bendrų žinių spėjant, kad šis patiekalas yra itališkas, o naudojant tikrus itališkus receptus. Galbūt reiktų pasinaudoti ir itališka literatūra, tai užtikrintų autentiškumą ir patiekalas iš karto būtų geresnis bei tikresnis“, – užbaigė Gian Luca.

Gardžiausių receptų laida „La maistas“ – sekmadieniais, 9.30 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų