Už idėjas ir darbus Vilniui, miesto puoselėjimą ir garsinimą kasmet Šv. Kristoforo statulėlėmis apdovanojami iškiliausi vilniečiai. Reikšmingiausi miesto apdovanojimai įteikti dešimčiai laureatų.
„Vilniaus Rotušėje nuo seno būrėsi norintys palikti pėdsaką miesto istorijoje. Prie šios vietos prisilietusių žmonių dėka Vilnius vadinamas ambicingu laisvos minties, vertybių miestu. Šiandien džiaukimės ir vertinkime tai, kad miestą ir toliau laisvai kuriame patys. Tikiu, kad jei toliau savęs klausime – o ką AŠ galiu padaryti vardan miesto gerovės – kartu ir toliau įveiksime visus iššūkius ir kasdien džiaugsimės dar geresniu Vilniumi“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Per 26-uosius apdovanojimus išdalytos miesto globėjo statulėlės vilniečiams, kurie savo talentu, atkaklumu keičia ir augina miestą įvairiose srityse – nuo sporto iki architektūros, nuo medicinos iki verslo.
Dr. Česlovui Venclovai Šv. Kristoforo statulėlė įteikta už akademinį išskirtinumą, aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus baltymų struktūrinės bioinformatikos srityje.
Laureato vadovaujama bioinformatikų grupė yra viena lyderiaujančių pasaulyje. Mokslininko darbai publikuojami prestižiniuose mokslo žurnaluose.
Vilniuje gimę darbai plačiai matomi, cituojami ir palieka reikšmingą pėdsaką viso pasaulio moksle.
„Šį įvertinimą priimu ne kaip asmeninį, o visos komandos įvertinimą, nes be jų nebūtų visų ryškių pasiekimų. Tai įpareigojimas ir toliau siekti reikšmingų mokslo laimėjimų ir jais prisidėti prie Vilniaus miesto garsinimo“, – atsiimdamas statulėlę sakė laureatas.
Už Konstitucijoje įtvirtintus principus – teisingumą, sąžiningumą, lygiateisiškumą, žmogaus teisių ir laisvių gerbimą – bei nepailstamą jų gynimą „Šv. Kristoforo“ apdovanojimas įteiktas prof. Vytautui Sinkevičiui.
Profesorius tiek moksline veikla, tiek aiškindamas Konstitucijos teorinius ir praktinius aspektus visuomet buvo su atgimstančia Lietuvos valstybe, didžiulį jo indėlį jaučia Vilnius ir visa šalis.
„Konstitucijos mes galime turėti daugiau arba mažiau. Viskas priklauso nuo to, kiek ją suprantame – kuo labiau suprasime, tuo Lietuvoje turėsime daugiau teisingumo, atjautos, tolerancijos, atsakomybės. Vilniuje gyvenu jau daugiau kaip penkiasdešimt metų, taigi galiu sakyti, kad esu beveik vilnietis. Tai nuostabus miestas – man didelė garbė gauti šį apdovanojimą“, – sakė Vytautas Sinkevičius.
Už vaikų onkochematologijos srities mokslo ir praktikos lyderystę Vilniuje Šv. Kristoforo statulėle apdovanota Santaros klinikų onkochematologė prof. Jelena Rascon.
Vaikų kraujo vėžio išgyvenamumas iki 90 proc. – taip pat ir profesorės pasiekimas bei ilgo darbo rezultatas.
Ūla Dusevičienė apdovanota už vaiko teises ir teisėtus interesus atitinkančių sprendimų paiešką teikiant mediacijos paslaugas vilniečių šeimoms Vilniaus arkivyskupijos Carito mediacijos centre „In pace“.
Vilniuje turime daug rafinuoto smurto prieš vaikus – skyrybų atvejai, kai konfliktinės situacijos, nuoskaudos užtemdo taip, kad tėvai negeba pamatyti, kokią žalą daro savo vaikams.
Ūla ėmėsi šios srities, kurios ilgą laiką visi vengė. Savo žiniomis, patirtimi ji dalinasi su kitais specialistais – juos moko, juos skatina ir ieško sprendimų. Laureatė yra viena iš psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorių Lietuvoje.
Antanas Sutkus Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas už įamžintas Vilniaus XX a. antrosios pusės akimirkas.
Vienas žymiausių XX a. antrosios pusės Lietuvos fotomenininkų padėjo pagrindą lietuvių meninės fotografijos mokyklai.
Tarp laureato laimėjimų – 140 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. A. Sutkus sukaupė didžiulį archyvą taip atlikdamas atminties institucijos pareigą ir saugodamas kultūrinį paveldą.
Ultramaratonininkui Aleksandrui Sorokinui „Šv. Kristoforo“ apdovanojimas įteiktas už pagerintus ir išlaikytus pasaulio rekordus, pasaulio čempiono laimėjimus, garsinančius Vilnių.
Laureatas – spartatlono, paros bėgimo nugalėtojas. Lietuvos ir pasaulio 100 km, 100 mylių ir 24 val. bėgimo rekordininkas.
Žmogaus galimybių ribas viršijančiais pasiekimais sportininkas skleidžia pozityvią sporto žinią ne tik Vilniuje, Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
„Lietuvai ir Vilniui labai pasisekė, kad gimė toks žmogus. Nors ant šio apdovanojimo užrašyta už nuopelnus sportui, jis sako kur kas daugiau. Šis apdovanojimas griauna mitus apie žmogaus galimybių ribas. Aleksandras kiekvienais metais jas griauna. Daugeliui jis yra įkvėpimas siekti to, kas neįmanoma“, – atsiimdamas sportininkui skirtą apdovanojimą sakė jo bendražygis Rytis Davidovičius.
Už nepriekaištingai įgyvendintas nuostabias kūrybines idėjas Šv. Kristoforo statulėlė įteikta Anai Ablamonovai.
Šiuolaikinio meno krypčių prodiuserė inicijavo daugybę inovatoriškų projektų, sulaukusių tarptautinio pripažinimo. O laureatės vedama šiuolaikinio muzikos teatro kampanija „Operomanija“ parodė, kokia įvairi gali būti šiuolaikinė opera ir kokia dinamiška yra menų tarpdiscipliniškumo raiška.
Architektas Aleksandras Gvildys apdovanotas už subtilią naujos architektūros kalbą Vilniaus istorinėje aplinkoje. Šis apdovanojimas – tarsi visos Gvildžių dinastijos įvertinimas: laureato seneliai buvo statybininkai, tėvelis ir mama – architektai.
Lietuvai sukūrė labai daug reikšmingų atkūrimo darbų: Vilniaus Katedros varpinės pritaikymas turizmui, Vrublevskių bibliotekos priestato rekonstrukcija. Bokšto skveras ir kiti realizuoti projektai.
Už pirmiau matomus darbus, o ne žodžius, už verslo bendruomenės įkvėpimą padėti greta esantiems Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas „Furniture1“ įkūrėjas ir vadovas, filantropas Pijus Makarevičius.
Lyderystę Pijus rodo ne tik savo pavyzdžiu eidamas ir darydamas, bet ir paskui save gerąja prasme tempdamas kitus – ne už rankos, ne per prievartą, o įkvėpdamas.
„Nė vienas iš šioje salėje sėdinčiųjų tikriausiai net nežino, kad Pijus yra pasodinęs turbūt net ne vieną mišką Afrikoje. Prekiavęs mediniais baldais ir greičiausiai Lietuvoje jau pasodinęs visą mišką. Imdamas jis iš karto stengiasi atiduoti, sodindamas miškus skirtingose pasaulio vietose“, – pristatydamas laureatą vaizdo reportaže į susirinkusiuosius kreipėsi Laurynas Bogusevičius, „Deals On Wheels“ įkūrėjas.
„Šis apdovanojimas – įvertinimas visai mūsų komandai. Tačiau aš jaučiuosi, kad jis skirtas visai naujai verslo ir startuolių bendruomenei, kuri savo darbais ne tik garsina Vilniaus vardą kurdama produktus visame pasaulyje, bet kuo toliau verslo sėkmę matuoja ne kažkokias materialiniais turtais, o galimybe padėti kietiems. Tai didžiulis įpareigojimas daryti dar daugiau“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė P. Makarevičius.
Už kūrybingos visuomenės ugdymą išklausant, gerbiant, atliepiant ir užtikrinant kuo geriausias sąlygas skleistis talentams apdovanojimas įteiktas Dainiui Numgaudžiui.
Laureatas sėkmingai vadovauja Nacionalinei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklai (NČMM), kuri yra viena pagrindinių muzikos ir scenos menų mokyklų Lietuvoje – tęsia ilgametes ugdymo tradicijas ir atlieka bendruomenę telkiantį vaidmenį.
„Šv. Kristoforo“ apdovanojimai teikiami nuo 1998-ųjų. Nominacijas už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, architektūrai siūlo vilniečiai. Galimos ir kitos vilniečių pasiūlytos nominacijos.
„Šv. Kristoforo“ apdovanojimą jau yra pelnę prof. habil. dr. Vytautas Jonas Sirvydis, prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis, mados dizaineris Juozas Statkevičius, operos solistė Asmik Grigorian, dirigentas Modestas Pitrėnas, režisierius Arūnas Matelis, istorikas Alfredas Bumblauskas, lengvaatletė Airinė Palšytė ir daugybė kitų Vilniui nusipelniusių miestiečių. Miesto globėjo vardo apdovanojimas įteiktas jau daugiau nei 250 sostinę savo darbais ir pasiekimais garsinančių vilniečių.
„Šv. Kristoforo“ apdovanojimuose Vilniaus rotušėje laureatams muzikinius sveikinimus siuntė Čiurlionio kvartetas, operos solistas, tenoras Merūnas Vitulskis, choras „Vilnius Voices“, choras „Jauna muzika“ ir džiazo pianistas prof. Artūras Anusauskas.
Dar jo foto tik ant tualetinio popieriaus truksta..