• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Princesė Anne buvo šalia motinos, kai karalienė išleido paskutinį atodūsį Balmorale. Vėliau princesė atskleidė vieną iš nesavanaudiškiausų karalienės rūpesčių, kai reikėjo spręsti jos pačios mirties klausimus.

Princesė Anne buvo šalia motinos, kai karalienė išleido paskutinį atodūsį Balmorale. Vėliau princesė atskleidė vieną iš nesavanaudiškiausų karalienės rūpesčių, kai reikėjo spręsti jos pačios mirties klausimus.

REKLAMA

Princesė Anne atskleidė, dėl ko karalienė Elžbieta buvo susirūpinusi savo mirties patale, rašoma mirror.co.uk.

Anne buvo šalia motinos, kai ji rugsėjo 8 d. 15.10 val. ramiai mirė Balmoralio pilyje, sulaukusi 96 metų.

Vėliau apie Jos Didenybės rūpesčius ji papasakojo BBC dokumentiniame filme „Charles III: The Coronation Year“ ir atskleidė, kad karalienė manė, jog logistiniu požiūriu būtų „sunkiau“, jei ji mirtų Balmorale, ir nerimavo, kad net ir gyvenimo pabaigoje gali sukelti problemų kitiems žmonėms.

„Mes bandėme ją įtikinti, kad tai neturėtų būti ją jaudinanti proceso dalis“, – prisiminė Anne. „Tikiuosi, kad galiausiai ji suprato, jog tai buvo teisinga, nes manau, kad mes priėmėme teisingą sprendimą.“

REKLAMA
REKLAMA

Buvo šalia motinos

Kitoje dokumentinio filmo dalyje princesė kalbėjo apie „atsitiktinumą“, kad buvo Balmorale, kai jos motina buvo arti mirties.

REKLAMA

Atsitiktinumas lėmė, kad tuo metu, kai karalienei staiga pablogėjo sveikata, karalius Karolis III ir Anne buvo Škotijoje, todėl jie galėjo atvykti pabūti su motina gerokai anksčiau už likusią šeimą.

Būtent Anne lydėjo motinos karstą iš Škotijos į paskutinę kelionę į Bakingemo rūmus, taip stoiškai parodydama pagarbą ir atsidavimą.

Pareiškime, paskelbtame iš lėktuvo, kuriuo Jos vėlyvoji didenybė grįžo į Londoną, princesė sakė: „Man teko laimė praleisti paskutines 24 valandas su savo brangiausiąja motina. Man buvo garbė ir privilegija lydėti ją paskutinėse kelionėse.

REKLAMA
REKLAMA

Visi dalinsimės unikaliais prisiminimais. Dėkoju kiekvienam, kuris dalijasi netekties jausmu su mumis. Galbūt tai mums priminė, kiek daug jos buvimo ir indėlio į mūsų nacionalinę tapatybę laikėme savaime suprantamu dalyku.

Taip pat esu be galo dėkingas už paramą ir supratimą, suteiktą mano brangiam broliui Karoliui III, kai jis prisiėmė papildomas Monarcho pareigas.“ Anne nuotaikingai užbaigė pareiškimą: „Dėkoju savo motinai, Karalienei“.

Tapo karaliumi

Karališkosios knygos autorius Robertas Hardmanas savo knygoje „Karolis III: naujas karalius, naujas dvaras“ (Charles III: New King, New Court) išsamiai aprašė akimirką, kai Karoliui buvo pranešta, kad jo motina mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak R. Hardmano, įpėdinis atsitraukė nuo karalienės lovos, kad pravalytų mintis ir išėjo rinkti grybų. Žinią, kad ji mirė, jis gavo važiuodamas atgal į Balmoralą, kai jam paskambino vyriausiasis padėjėjas. Karolis sustojo ir tuomet pirmą kartą į jį buvo kreiptasi „Jūsų Didenybe“ – tai reiškė, kad jis dabar yra karalius.

Mirus karalienei, prie jos lovos laiškininkas rado užrakintą raudoną dėžutę su dokumentais. Ją atidarę darbuotojai rado du užantspauduotus laiškus: vieną – jos sūnui ir įpėdiniui, dabar karaliui Karoliui III, o kitą – serui Edvardui Youngui, jos atsidavusiam asmeniniam sekretoriui.

Būtent seras Edvardas užrašė pirminę informaciją apie karalienės mirtį: „Labai rami. Miega. Nusišypsojo. Senatvė. Jokio skausmo“, – rašė jis atmintinėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų