Praėjus trims dešimtmečiams nuo knygos išleidimo ir beveik 25-eriems nuo Dianos žūties, portalas dailystar.co.uk išskyrė didžiausias Dianos paslaptis, atskleistas knygoje.
Buvusi Velso princesė garsėjo savo gerais darbais ir filantropine veikla. Viena iš Dianos veiklos sričių – pagalba AIDS sergantiems žmonėms.
Tuo metu AIDS sergantys žmonės vis dar buvo itin smarkiai stigmatizuojami. Tačiau princesei stigmos ir prietarai nerūpėjo, ir ji drąsiai stojo prieš tuos, kurie jos veiksmų nesuprato ir skleidė neapykantą.
„Nors jos įsitraukimas į veiklą kovoje su AIDS pritraukė daug pykčio ir net neapykantos kupinų laiškų, ji visada norėjo padėti tiems, kurie yra pamiršti ir numesti į visuomenės paraštes“, – rašė A. Mortonas.
„Jai nerūpėjo, nuo ko žmogus miršta – AIDS, vėžio ar dar kokios ligos. Ji norėjo su jais būti iki galo“, – tikino rašytojas.
Diana ne kartą minėjo, jog jos vyras princas Čarlzas ja nesirūpino tiek, kiek jai to reikėjo. Paaiškėjo, jog vieną kartą toks sutuoktinio elgesys jai taip nusibodo, kad ji nusprendė pabėgti iš namų.
„Kartą kai princas Čarlzas grįžo namo iš privataus vizito Prancūzijoje, ją jo buvimas namuose ėmė taip nervinti, jog ji tiesiogine to žodžio prasme išbėgo iš Kensingtono rūmų.
Ji manė, jog jis nebuvo geras tėvas, jis buvo savanaudis tėvas, jo vaikai turėjo prisitaikyti prie jo poreikių ir veiklų. Jis niekada nekeisdavo savo planų dėl jų.
Tai labai panašu į tai, kaip jis pats užaugo – istorija kartojosi“, – rašė A. Mortonas.
Princo Čarlzo romanas su Camilla Parker Bowles niekada nebuvo paslaptis, tačiau kaip jis iš tiesų paveikė Dianą nebuvo aišku iki pat knygos pasirodymo. Paaiškėjo, jog šie santykiai privertė Dianą jaustis taip, lyg jos namai niekada nebuvo jos.
„Jų santuoka buvo kaip šarados. Camillos buvimas varo ją iš proto, ir tai suprantama. Kokio velnio ji yra jų namuose? Tai buvo tai, ką ji laikė didžiausia neteisybe šioje situacijoje“, – teigė autorius.
Dianos viltys turėti gražią santuoką ir mylintį vyrą greitai sudužo, o priminimus apie Camillos egzistavimą ji matė ant kiekvieno kampo – tai ją vertė jaustis vienišesnei nei bet kada.
Nuolatinis paparacių dėmesys Dianą vertė jaustis dar blogiau. Vieną kartą moteris neteko kantrybės – ir apšaukė žurnalistą, fotografavusį ją su vaikais.
„Dianai tai buvo siaubinga vasara. Nors metus ji pradėjo su daug energijos, nuolatinė kritika tiek rūmuose, tiek už jų ribų ją vargino. Jos privatus liūdesys išsivertė į viešą pyktį“, – prisiminė A. Mortonas.
Jis kalbėjo apie incidentą, kai princesė fotografui pareiškė, jog žurnalistai verčia jos gyvenimą pragaru.
Dianos sprendimą imtis viešojo gyvenimo norint prisidėti prie visuomenės gerovės Andrew Mortonas pavadino „savotišku striptizu“. Autorius norėjo pabrėžti Dianos sugebėjimą atsiverti ir kartais net sulaužyti protokolą, kurio dėka ji greitai užkariavo britų širdis.
„Ji jautė, kad jei galėtų pakeisti savo viešo gyvenimo stilių, kartu pagerėtų ir jos indėlis į visuomenę. Jos įgūdis viešame gyvenime buvo tai, jog ji gebėjo naudoti savo įtaką geriems tikslams, tuo tarpu jos širdis ją traukė prie mirštančių, sergančių ir varguolių“, – teigė A. Mortonas.
Grynas Čarlzas?kaip du vandens lašai.....na trenerio aišku nemačiau.Antra,tai kodėl Čarlzas iškart nevedė tos Kamilis,galėjo susitvarkyti tuos oficialiomis(skyrybas ar ką) ir Vest ja