Kaip žino kiekvienas dažnai skraidantis keleivis, kai skrydžio palydovai užsisega diržus pakilimui, jie dažnai atsisėda ant rankų, kai tik saugiai užsisega diržus.
Atskleidė, kodėl stiuardai sėdi ant rankų
Galbūt pastebėjote, kad tokioje padėtyje jie sėdi ir riedėjimo bei tūpimo metu, rašo unilad.com.
Tačiau tai nėra tik kažkoks nervinis tikas, kurį turi beveik visi lėktuvo įgulos nariai, tai yra kažkas, ką jiems patariama daryti – ir dėl svarbios priežasties.
Lėktuvo įgulos nariams patariama pakilimo metu sėdėti tokioje padėtyje, įskaitant sėdėjimą ant rankų.
Pasak „Cebu Pacific“ skrydžių palydovės Filipinuose Henny Lim, tai reiškia, kad turite būti tvirtai prisisegę saugos diržą, sėdėti tiesiai, sėdėti ant rankų (delnais į viršų), rankas laikyti laisvai ir kojas padėti ant grindų.
„Tikslas – išlaikyti kūną standžia poza, kad avarinės situacijos atveju kūnas būtų mažiau pažeistas“, – toliau aiškino Limas, kaip rašoma portale PEOPLE.
„Taip išlaikomi riboti kūno judesiai, kad būtų mažesnė tikimybė susižeisti, jei ištiktų smūgis.“
Kita skrydžio palydovė Anusha Pratima „Quora“ temoje išreiškė panašias mintis.
„Įgulos nariai, sėdėdami ant kėdutės tūpimo, kilimo, artėjimo tūpti ir nusileidimo metu, turi būti budrūs ir saugotis bet kokių pavojingų situacijų, galinčių kilti skrydžio metu. Todėl ir yra svarbu turėti petnešas. Rankų padėtis ir petnešos apriboja galūnių ir stuburo judesius, todėl smūgio metu mažiau pažeidžiamas kūnas.“
Vis dėlto Anusha atkreipė dėmesį, kad bėgant metams kai kurios gairės pasikeitė ir dabar keleivių salono įgulai patariama sėdėti ne pasikišus rankas po kojomis, o laikant jas ant kelių.
Ji taip pat prisipažino, kad jai asmeniškai labiau patinka sėdėti ant rankų, nes taip joms šilta.
„Visada būna šalta ir man reikia sušildyti rankas“, – sakė Anusha.
Galbūt pastebėjote, kad keleiviams patariama užimti kitokią padėtį nelaimės atveju.
Ji šiek tiek panaši į padėtį, kurią turi užimti skrydžio palydovai, tačiau, pasak „Simple Flying“, keleiviai turėtų „sulenkti viršutinę liemens dalį gerokai į priekį ir atremti galvą į priešais esančios sėdynės atlošą“, o ne sėdėti tiesiai, kaip keleivių salono įgulos nariai.










































