Daugelis žmonių savo spintoje tikrai turi bent vieną prekę iš legendinio prekės ženklo „Adidas“ parduotuvės. Na, o jeigu ir neturi, tuomet šį prekės ženklą tikrai puikiai žino.
Ir nors daugeliui Adidas prekės ženklo pavadinimas siejasi su posakiu „All day I dream about sports“ (liet. Visą dieną aš svajoju apie sportą), vis dėlto šis trumpinys reiškia ne tai, rašo mirror.co.uk.
Norėdami sužinoti, ką iš tiesų reiškia šios raides, turėtumėte atsigręžti į šios legendinės įmonės įkūrėją.
Nors šiuo metu kaip vienintelis miręs įmonės „Adidas“ savininkas yra žinomas vokietis Adolfas, pravarde Adi, Dassler (sudėjus jo vardą ir pirmas pavardės raides išeina žodis Adidas). Vis dėlto verta pabrėžti, kad jis batus kurti pradėjo ne vienas, o su savo broliu Rudolfu Dassler.
Grįžę į savo gimtąjį miestą po Pirmo pasaulinio karo broliai Adi ir Rudolfas Dassleriai sumanė įkurti pirmąją savo batų parduotuvę „Gebrüder Dassler Schuhfabrik“ lietuv. Brolių Dasslerių batų fabrikas. Jie batus siūdavo rūsyje, o kadangi elektros nebūdavo, ją pasigamindavo mindami dviratį.
Šie batai dar labiau išpopuliarėjo, kai 1936 metais Adi Dassler nusprendė Berlyno vasaros olimpinėse žaidynėse paremti Jesse Owens, kuris buvo pirmasis juodaodis sportininkas, kada nors turėjęs rėmėjų.
Dėvėdamas brolių sukurtus batus J. Owens laimėjo keturis aukso medalius, todėl nieko keisto, kad netrukus šiuos batus ėmė rinktis visi garsiausi pasaulio sportininkai.
Didysis brolių nesutarimas
Įmonė klestėjo, bateliai buvo šluojami, tačiau netrukus tarnauti Antrajame pasauliniame kare buvo pakviestas vienas iš brolių Adi, tačiau jis ilgai kare neužsibuvo ir buvo išsiųstas namo dirbti savo įmonėje.
Netrukus kariauti buvo pakviestas kitas brolis Rudolfas, kuris grįždamas namo atsidūrė amerikiečių nelaisvėje. O štai tuomet ir prasidėjo didysis giminės karas, nes Rudolfas iki pat savo mirties manė, kad jį įskundė ne kas kitas, o Adolfo žmona.
Netrukus po įvykusio nesutarimo Adi nutarė įkurti savo kompaniją ir pavadino ją „Adidas“, o jo brolis Rudolfas įkūrė savo atskirą įmonę, dabar pasaulyje ne ką mažiau žinomu pavadinimu – „Puma“.
Sakoma, kad dvi galingas verslo imperijas sukūrę broliai nesutarė iki pat mirties, o kapinėse buvo palaidoti kiek įmanoma toliau nuo vienas kito.