• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienus pirmųjų Lietuvos žingsnių kuriant televiziją matė ir prie kūrimo prisidėjo puikiai žinomas laidų vedėjas, prodiuseris bei humoristas Arūnas Valinskas (56 m.). Žydruosiuose ekranuose jis – jau daugiau nei 30 metų ir dažniausiai yra laikomas tikru televizijos žinovu.

7

Vienus pirmųjų Lietuvos žingsnių kuriant televiziją matė ir prie kūrimo prisidėjo puikiai žinomas laidų vedėjas, prodiuseris bei humoristas Arūnas Valinskas (56 m.). Žydruosiuose ekranuose jis – jau daugiau nei 30 metų ir dažniausiai yra laikomas tikru televizijos žinovu.

REKLAMA

Žiūrimiausia Lietuvos televizija TV3 šiemet švenčia 30-ąjį gimtadienį, dėkoja savo žiūrovams, o įspūdingą šventę atneša į kiekvieno namus. Antrąją šventinę laidą TV žiūrovai išvys jau šį sekmadienį, gegužės 28-ąją.

Filmavime sutiktas A. Valinskas prisiminė televiziją 90-aisiais bei ir draugystę su jį didžiausių gyvenimo pamokų išmokiusiais humoristais bei laidų vedėjais.

1992 m. Lietuvoje įsikūrė pirmasis nepriklausomas televizijos kanalas pavadinimu „TELE-3“, po kelių metų gavęs TV3 pavadinimą. Prie jo programos kūrimo stipriai prisidėjo ir pats Arūnas Valinskas, siūlęs nuotaikingas laidas ir savo idėjas.

REKLAMA
REKLAMA

„Dirbau dar tais laikais, kai buvo ne TV3, o Tele-3. Tada kanalas priklausė Liucijai Baškauskaitei (aut. past. – visuomenės veikėja), o mes buvome pasirašę kontraktą su kanalu, kad mums priklauso penktadienio vakaro turinys ten.

REKLAMA

Per Tele-3 kanalą buvo transliuojama telelvizija „LitPoliinter“. Tada dirbome Lapėse, o jos apskritai, mano manymu, buvo tokia stadija, kai gimė Lietuvos pramogų verslas, bet ir visos lietuviškosios televizijos. Tai buvo tokie kūrimo laikai, kurie niekaip negali pamiršt. Aišku, ne viską gali ten ir pasakoti. Tai buvo laukiniai Vakarai“, – su šypsena tarė A. Valinskas.

Sceninę veiklą vyras pradėjo dar studijų laikotarpiu, kai su humoro grupe „Dviratis“ parengė pirmąją koncertinę programą. Televizijoje dar iki šių dienų matomi jo darbai ir indėlis. Jis buvo pirmasis, pasiūlęs žaidimo „Taip. Ne“ koncepciją, jis iki šiol yra įvairių netradicinių konkursų bei renginių kaip „Auksiniai svogūnai“, „Mis nelaisvė“ iniciatorius, organizatorius ir idėjų autorius. Pastarasis, prieš 20 metų pasirodęs projektas viešojoje erdvėje nuskambėjo kontraversiškai, kadangi jo metu buvo renkama gražiausia Lietuvos kalinė. Tai buvo pirmasis toks konkursas pasaulyje, juo domėjosi įvairūs tarptautiniai leidiniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tie visi seni projektai man kelia didžiulę nostalgiją. Žiūrėdamas į save televizijoje jauną prieš 30 metų pagalvoji: „Nejaugi aš kažkada toks jaunas buvau?“ Tačiau didžiausią nostalgiją kelia televizijoje matymas tų žmonių, kurių tarp mūsų dabar jau nebėra. Tai Vytautas Šapranauskas, Vytautas Kernagis, kuris vedė projektą „Džiunglės“, tas pat Vitalijus Cololo. Labai džiaugiuosi, kad šie žmonės buvo mano gyvenimo kelyje“, – su nostalgija sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išėję kolegos

Prisimindamas a.a. Vytautą Šapranauską, vyras neslėpė, kad būtent iš jo jis sėmėsi išminties ir nuolat žavėjosi jo talentu ir sugebėjimais.

„Jis buvo nepaprastai talentingas aktorius, nepaprastai išsilavinęs, išprusęs žmogus. Jis buvo universalus – jis galėjo vaidinti ir draminius, ir komedijinius vaidmenis tiek teatre, tiek kine, ir jis, ko gero, savo metu buvo pats geriausias savo žanro televizijos laidų vedėjas.

REKLAMA

Tiek Vytautas Kernagis, tiek Vytautas Šapranauskas buvo televizijos vedėjai, tačiau tai buvo tik dalis jų talento, ką jie darydavo televizijoje. Jie turėjo skirtingus žanrus, tačiau savo amate buvo patys geriausi ir kūrė televizijos laidų vedėjų etaloną, – teigė vyras. – Visi dabar gali bandyti lygiuotis į juos.“

Vyras prisiminė, kad ir jis, vos atėjęs į televiziją, tebuvo naujokas, bandantis atrasti save. Taip išėjo, kad jis pats su keliais kolegomis ir buvo pavyzdys ateities kartoms, koks turėtų būti televizijos laidų vedėjas ir kūrėjas.

REKLAMA

„Kai kūrėsi pačios televizijos, kai teko kurti Tele-3 kanalą, mes atėjome visai iš gatvės. Mes nebuvome skaitę jokių vadovėlių, kaip ir kokias laidas reikia kurti. Tuomet turėjome absoliučią laisvę, buvo visiškas rokenrolas. Kai prisimeni tuos laikus, kartais net nesupranti, kaip kai kurias laidas apskritai leisdavo į eterį“, – juokiasi jis. – Tas pats, kas Stevenas Kingas yra parašęs keletą romanų ir net nesupratęs, kaip apskritai tai įvyko.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar pats Arūnas Valinskas dažnai laikomas didžiausiu televizijos žinovu, o į jį žmonės dažnai žiūri kaip į autoritetą.

„Jaučiu, kad žmonės mane taip vertina. Mano žanras visai kitoks, nei Vytauto Šapranausko ir kitų. Bet norint tapti klasiku, ko gero, dar reikia numirti, – juokiasi vyras. – Viskas man dar prieš akis.“

Šiemet 30-ąjį gimtadienį mininti žiūrimiausia Lietuvos televizija TV3 dėkoja savo žiūrovams ir nuo gegužės 21-osios tokią pat įspūdingą šventę sukurs kiekvieno iš jų namuose. Tris sekmadienius iš eilės praleiskite su ryškiausiomis visų laikų televizijos žvaigždėmis, legendinėmis jų istorijomis, žaidimais ir geriausiais pasirodymais. Ne tik prisiminkime tai, kas jau buvo, bet ir kartu kurkime gražias akimirkas ateičiai. Tegul tęsiasi žiūrėjimo džiaugsmas!

„TV30 gimtadienio šou“ – sekmadieniais, 19.30 val. per TV3!

Visiskas nevykelis. Visos jo laidos pastytos is kabelines televizos. "Supermenas" be vaizduotes, nei skrist moketu, butu koks turgaus perekupas. Apie valinskiene net neverta rasyt.
Kuriuos iš jų apknisai, kaip tavo korešas šveplas žemaitis...
Kai gavo snukin nuo ganusausko, tai vaizduotės nebeliko. Man tai patinka kaip vaflinskienė scenose ardosi, mėtydama prailgintas kojas ir rankų grėblius - tokia kaliausė skeryčiotoja, kaip cirke.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų