Į Lietuvos kariuomenę pašauktas tuomet 26-erių Vidmantas Mackevičius praėjusių metų rudenį mėnesį sėkmingai tarnavo Karinių oro pajėgų batalione, tačiau viskas pasikeitė atėjus laikui duoti priesaiką Tėvynei.
„Pirmas signalas buvo tai, kad jis pasakė, kad neprisieks Lietuvos Respublikai ir jis atsisako prisiekti. Tai buvo pirmas nepaklusimas vykdyti įsakymus", – komentavo bataliono vyriausiasis puskarininkis Aidas Šėgžda.
Bataliono vadams nepavyko įtikinti vaikino atlikti savo pareigą Lietuvai, šauktinis ir toliau ignoravo įsakymus – nedalyvavo pratybose, nesilaikė dienotvarkės, tiesiog be pateisinamų priežasčių gulėjo lovoje. Atsisakė dėvėti Lietuvos kariuomenės uniformą.
„Tai nebuvo dėl religinių įsitikinimų, daugiau jis akcentuodavo, kad kariuomenė riboja jam Konstitucijos suteiktą laisvę būti laisvam piliečiui. Tai buvo pagrindinis jo motyvas, kad kariuomenė riboja jo laisves", – kalbėjo A. Šėgžda.
Šauktinis buvo paleistas į atsargą, o jo byla perduota teisėsaugai. Teismui vyras pripažino savo kaltę, galėjosi. Atsižvelgęs į tai ir kad teisiamasis anksčiau nėra padaręs nusikaltimų – buvęs karys nuo baudžiamosios prievolės atleistas, jam paskirta sumokėti 250 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
27-erių vyras prieš teismą pasižadėjo klausyti mamos, kuri jam esą yra autoritetas.
„Nuosprendžiu asmuo buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, perduodant jį laiduotojos – motinos – atsakomybei, vienerių metų laikotarpiui ir baudžiamoji byla nutraukta", – sakė teisėja Renata Maziliauskienė.
Jeigu Mackevičius per vienus metus padarys baudžiamąjį nusikaltimą, teismas gali laidavimą panaikinti ir jį nuteisti.
Daugiau detalių – vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Tikrai taip. Kaip galima prisiekti isakant kazkam, priesaika turi buti laisva valia, o ne kazkam isakius