• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasiruošimas Kalėdoms įsibėgėja – lietuviai puošiasi namus, kiemus, perka dovanas ir planuoja šventinį valgiaraštį. Tačiau vis dažniau gyventojai eglutes ne perka, o nuomojasi. Esą ši paslauga ne tik patogi, bet ir padeda tausoti gamtą, mat daugelis eglučių – persodinamos ar naudojamos vėl, aišku, jei išgyvena.

Pasiruošimas Kalėdoms įsibėgėja – lietuviai puošiasi namus, kiemus, perka dovanas ir planuoja šventinį valgiaraštį. Tačiau vis dažniau gyventojai eglutes ne perka, o nuomojasi. Esą ši paslauga ne tik patogi, bet ir padeda tausoti gamtą, mat daugelis eglučių – persodinamos ar naudojamos vėl, aišku, jei išgyvena.

REKLAMA

Dainininkė Erica Jennings savo namuose jau pasipuošė kalėdinę eglutę – tiesa, kaip ir keletą metų iš eilės, ji žaliaskarę nuomavosi.

„Pirmiausia, tai dėl to, kad yra labai patogu. Tiesiog tu… Aš galiu užsakyt per internetą, tada atveža, pristato į namus. Ir tiesiog. Ir, aišku, yra ekologiškiau“, – sako Erica.

Eglučių nuomos paslaugas prieš beveik dešimtmetį pradėjusios teikti internetinė parduotuvė rodo sandėlį, iš kurio eglutės keliauja į klientų namus. Idėją kalėdines žaliaskares nuomoti įkūrėjams esą pasufleravo patys klientai.

REKLAMA
REKLAMA

„Vieni pirmųjų skambučių buvo, kur klausė: Ar jūs pristatote eglutes iki namų? Sakom taip, sako: o dar gal ir išvežat? Tai mes tiesiog sakom, o kodėl tai negalėtų būti kaip paslauga nuomos ir tiesiog susikonstravome elektroninę parduotuvę, kuri užtikrintų tą geriausią patirtį, kad žmogus gali iš karto pasirinkti sau norimą pristatymo datą ir išvežimo datą“, – pasakoja „Holitrees“ bendrasavininkis Lukas Litvinas.

REKLAMA

Šiandien įmonė eglutes nuomoja ir pristato visoje Lietuvoje, o paslauga sparčiai populiarėja – kasmet įmonė sulaukia tūkstančių norinčių išsinuomuoti eglę.

„Mūsų sezonas, iš tikrųjų, kasmet vis ankstėja, kadangi mes esam internetinis verslas, ar ne, ir tiesiog pastebim tokią tendenciją, kad vis daugiau ir daugiau žmonių sau laiką planuoja labai kruopščiai, kelis mėnesius iš anksto, kur švęs, kaip švęs, su kuo švęs, tai mes pirmuosius užsakymus gauname bene rugsėjo mėnesį“, – teigia L. Litvinas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuomotis galima ir vazonines, ir kirstas eglutes. Lietuviška kiek mažesnė nei 2 metrai nuomojama už maždaug 30, sidabrinė apie 60 eurų. Išnuomota eglutė štai taip supakuojama ir paruošiama kliento šventėms. O tada sukraunama į priekabą, pritaisytą prie dviračio.

„Mes žinome, kad mes esame verslas ir paliekame šiokį tokį pėdsaką po savęs, bet mes stengiamės jį kuo sumažinti labiau ir iš tikrųjų esame ir dviračių entuziastai, ir kaip čia šitie du dalykai susijungė“, – sako L. Litvinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O tada kurjeris šoka ant dviračio balno ir lekia pristatyti eglučių žmonėms – būtent Vilniaus mieste įvykdoma didžioji dalis užsakymų. Eglučių nuomos paslaugas teikia ir Klaipėdos universiteto botanikos sodas – štai žmonės jau renkasi, kuri žaliaskarė juos džiugins per gražiausias metų šventes. Tiesa, iš čia eglutę teks pasiimti ir pasidžiaugus parvežti atgal patiems.

REKLAMA

„Buvo labai gaila, kai vaikščiodavom mieste po švenčių labai daug prie konteinerių išmestų eglučių būdavo, atvažiuodavo žmonės nusipirkę vazonėliuose, neturi, kur dėti, ir klausdavo, gal galite priimti“, – pasakoja botanikos sodo koordinatorė Asta Klimienė.

Kalėdinė eglutė čia kainuoja iki 30-ies eurų, o grąžinus ją sveiką ir gražią botanikos sodas sugrąžina pusę sumos. O štai šalia Kauno veikiantis ūkis „Sodo rožė“ Kaune išnuomotas eglutes atveža ir išveža nemokamai.

REKLAMA

Ūkio atstovas džiaugiasi, kad nemaža dalis eglučių sveikos sugrįžta atgal.

„Labai priklauso nuo eglutės dydžio, gal taip, nes jeigu mažesnės eglutės vazonuose, ten apie metrą, tai jos tokį 70 procentų maždaug išgyvenančių, 60, o kuo didesnė eglutė, tuo tas procentas krenta, deja“, – kalba  „Sodo rožė“ atstovas Justinas Virbickas.

O po Kalėdų gražiosios žaliaskarės gauna progą ir toliau džiuginti žmonių akis – tiesa, tik jau ne kaip kalėdinė puošmena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, kai eglutės jūs išsinuomuojat, o po švenčių mes surenkam jas ir reanimuojam ir atsodinam atgal į gamtą. Jau jos Kalėdinėm nebebūna, bet jos gyvena toliau savo gyvenimą gamtoj“, – sako J. Virbickas. 

„Kirstas eglutes, be abejo, mes jų nebepasodinsime atgal į mišką, bet mes jas perdirbame, tai yra susmulkiname ir grąžiname į savo ūkį ir panaudojame kaip trąšą. Eglutes, kurios, na, išgyvena, todėl, kad mes jas surenkam, vežam į vietą, kur, na, stengiamės, kad maksimaliai didelis kiekis jų išgyventų ir mes jas atgal susodiname“, – teigia L. Litvinas.

REKLAMA

O štai Klaipėdos universiteto botanikos sodo darbuotojai eglutes atgaivina tam, kad jos ir kitais metais galėtų džiuginti gyventojus.

„Mes visada dabar jau ir priimame žmones, jeigu nusipirko ar prekybos centre, ar kitur eglutę, ir nenori jos išmesti, neturi, kur dėti, nėra patalpų, nėra sodo, tai mes mielai priglaudžiame visas eglutes, jeigu jos mums atrodo yra pavargusios arba na, sakykim, ne kokios būsenos, mes jas pasisodinome į gruntą, atgaiviname ir paskui vėl jos keliauja į vazonėlius ir keliauja vėl pas žmones“, – sako A. Klimienė.

Eglučių nuomotojai jau įgyvendino beveik visus užsakymus. Vis tik sako, kad norintys pasinaudoti šia paslauga, dar gali suskubti ir išsinuomoti žaliaskarę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų