Dar iš vaikystės jis prisimena vaizdą, kaip, gyvendamas šalia nacionalinio parko, matė kaimynus iš žemės ištraukiančius skujuotį.
Gamtosaugininkas Nguyenas Van Thai sako: „Buvo labai liūdnas vaizdas, jis iki šiol mano atmintyje. Skujuotė mama susirietė į kamuoliuką ir taip bandė apsaugoti savo vaiką. Su tokia gynyba ji būtų apsigynusi nuo natūralių gamtos pavojų, tačiau ne nuo žudančių žmogaus rankų.“
Ši patirtis vietnamiečiui atvėrė akis – jis savo gyvenimą paskyrė skujuočių saugojimui. Jie yra vieni labiausiai juodojoje rinkoje parduodamų gyvūnų pasaulyje. Mat jų kūno dalys naudojamos medicinoje, nes manoma, kad jie gali išgydyti net vėžį.
Tą tikinantys Azijoje skujuočių verslu užsiimantys sukčiai iš prekybos šiais gyvūnais yra susikrovę milijonus, mat kilogramas skujuočio juodojoje rinkoje kainuoja per 300 dolerių.
N. Van Thai sako: „Kai į juos žiūrime, jie atrodo kiek gąsdinančiai, primena dinozaurą. Tačiau jie yra itin drovūs ir jokios grėsmės žmonėms nekelia. Tai dėl mūsų skujuočiai gali visiškai išnykti. Šalia mano meilės jiems yra ir įsipareigojimas juos saugoti.“
Skujuočius vietnamietis saugo jau septynetą metų. Dar 2014-aisiais pradėjęs kaip savanoris, vėliau įkūrė centrą, kuriame skujuočiai auga. O vietnamiečių pajėgos miškuose siekia aplenkti gyvūnus gaudančius sukčius ir skujuočių ieško su specialiu prietaisu skenuodami mišką ir su prie medžių pritaisytomis kameromis filmuodami miško tankynę.
N. Van Thai teigia: „Gražiausi momentai būna tuomet, kai juos atvežame į šį centrą, jie išlipa iš narvų ir lėtai eina į mišką. Miškas yra tikrieji jų namai, kur jie gali džiaugtis gyvenimu.“
Vietnamiečio įsteigtas centras nuo įkūrimo pradžios jau išgelbėjo 1600 skujuočių.