L. Slušnys su žmona parengė ir knygas bei pratybas, kurias pardavinėja mokykloms – dėžes į jas vežioja pats parlamentaras.
Daug aistrų dėl lytiškumo mokymo moksleiviams sukėlusi „Gyvenimo įgūdžių“ programa dėmesį atkreipė ir dar vienu aspektu – dėl sąsajų su konservatoriumi Linu Slušniu. Programą rengė jo žmona, taip pat konservatorių partijos narė, Daiva Šukytė.
L. Slušnys patikina, kad su žmona šia kryptimi dirba jau seniai, kol šalies politikai apie „Gyvenimo įgūdžių“ programą dar nė negalvojo.
„Jinai buvo pradėta, į Lietuvą atėjo 2005 metais, taip, aš kartu su žmona prevencinę vieną programą amerikiečių atvedėme į Lietuvą“, – teigia L. Slušnys.
Slušnys tvirtina, kad jie su žmona dirbo pagal Ilinojaus universiteto programą. Kol galiausiai 2019-aisiais „valstiečių“ Vyriausybė priėmė sprendimą, kad turi būti sukurta išsami „Gyvenimo įgūdžių“ programa, kuri atsirastų mokyklose.
„Ir pakviečia kurti tą programą. Vienas iš tų kūrėjų yra mano žmona“, – tikina konservatorių frakcijos narys.
„Daiva Šukytė turi išskirtinę ekspertizę socialinio emocinio ugdymo temoje ir, kas yra jos vyras, tam neturi įtakos“, – teigia Švietimo ministro patarėja Agnė Liucilė Andriuškevičienė.
O paruošus „Gyvenimo įgūdžių“ programą, su ja supažindinti reikėjo Lietuvos mokytojus. Tad Nacionalinė švietimo agentūra paskyrė ten dirbančią Daivą Šukytę kaip programos kūrėją, kad ši parengtų rekomendacijas mokytojams. Tiesa, ji dirbo ne viena – kartu su ja darbavosi ir kitas švietimo agentūros darbuotojas Mindaugas Požėla. O jis taip pat susijęs su konservatoriais, priklauso šiai partijai.
„Aš nesu tik gimusi vakar, kad tikėčiau sutapimais, man panašu, kad eilinė neobebrizmo apraiška, kada į pelną nešančias sritis, kurios užtikrina pajamų gavimą, tiesiog yra sukaišiojami savi, giminaičiai, artimieji“, – kritiškai į situaciją žiūri Seimo narė Agnė Širinskienė.
Bet rekomendacijų mokytojams negana, todėl mokyklos L. Slušnio žmoną samdo ir seminarams bei paskaitoms, kuriose ji paaiškina pedagogams, kaip dėstyti jos pačios sukurtą programą. Tiesa, tą ji jau daro privačiai – kaip Socialinio ir emocinio ugdymo instituto vadovė.
„Netgi, pasakyčiau, kad dažnai aš priekaištauju, kad jos standartas yra per aukštas mokytojams ir kartais jie tiesiog nusispjauna į jos reikalavimus, ir eina ten, kur yra paprasčiau“, – teigia L. Slušnys.
Kad mokytojams dėstyti pamokų dalykus būtų paprasčiau, kuriami vadovėliai ir pratybos vaikams. Pagal „Gyvenimo įgūdžių“ programą tokių nėra sukurtų, bet rinka siūlo kai ką labai panašaus. Štai tinkamas knygas mokytojams, o taip pat ir pratybas vaikams sukūrė Linas Slušnys ir jo žmona, o dabar mokyklos jas ir perka.
„Sakyčiau, kad tai yra tiesiog ciniškas, absoliutus naudojimasis valstybe, naudojimasis jos pinigais, susikūrimas sau sąlygų, galimybių, tai mes tą vadinam liaudiškai „konservatorių lesyklėlėm“, tai jie per kadenciją sugeba prisikurt sau tokių lesyklų, kurios paskui, jiems žinant, kad jų nė kvapo neliks valdžioje, leis jiems gyventi“, – sako valstiečių frakcijos narys Aurelijus Veryga.
Lietuvos tėvų forumas jau kreipėsi į prezidentą, Seimą, ministeriją, STT ir prokuratūrą ištirti, ar šioje istorijoje nesupainioti viešieji ir privatūs interesai. Ar Slušnys nepasinaudojo savo politine įtaka.
„Nu čia tai geras. Gali atrodyti, kad Seimo narys gali sau leisti tokius dalykus, galbūt, aš tikrai negaliu, aš negaliu net ministrui paskambinti ir pasakyti, ką daryti“, – sako L. Slušnys.
„Nacionalinė švietimo agentūra vykdė ekspertų atranką, programoms rengti“, – teigia A. L. Andriuškevičienė.
Parlamentaro Lino Slušnio TV3 žinių komanda paklausė, kiek jo šeima ir jų valdomi verslai uždirbo iš „Gyvenimo įgūdžių“ programos rengimo, seminarų skaitymo ir knygų bei pratybų pardavinėjimo Lietuvos mokykloms. Politikas tiesiai neatsakė, skaičių neįvardijo, tik sakė, kad tikrai nepralobo.
„Ne, atkreipčiau dėmesį, pabandykite pasižiūrėti, kiek žmonai sumokėta už šitos programos kūrimą, tas kūrimas truko gal 3 metus. Aš nežinau net. Aš niekada jos neklausiau. Aš kažkada paklausiau, sakė gal 200 eurų per mėnesį už visą tą darbą“, – sako L. Slušnys.
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad jeigu mokytojai dar nėra tinkamai pasiruošę dėstyti šį dalyką, reikia vėlinti pačios programos startą mokyklose. Tačiau valdantieji sako, kad to nedarys, o premjerė Ingrida Šimonytė apskritai pareiškė, kad šią programą bandoma kompromituoti ir išnaudoti artėjantiems rinkimams.
„Aš žinau, kad aš nieko nevogiau, nieko blogo nepadariau ir tikrai iš nieko nieko neatėmiau“, – žurnalistams sako L. Slušnys.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.