Šiaurės ir Centrinės Indijos valstijose dabar didžiausią siaubą kelia ne koronavirusas, o būriai dykumų skėrių, kurie naikina visą jų kelyje pasitaikiusią augaliją ir derlių. Dažniausiai jie taikosi į grūdines kultūras: ryžius, kukurūzus, kviečius.
Keliauja jie dideliais būriais – kvadratinio kilometro skėrių būryje jų susitelkę gali būti net per 150 milijonų. O per dieną jie gali įveikti net 150-ies kilometrų. Dykumų skėriai laikomi daugiausiai žalos pridarančiais vabzdžiais planetoje. Kad sparčiai besidauginantys kenkėjai nepridarytų nepataisomos žalos, užpultų valstijų pareigūnai ir savo augaliją gelbstintys ūkininkai ėmė skėrius purkšti chemikalais.
„Šis skėrių būrys buvo išplitęs maždaug penkių kvadratinių kilometrų plote. Dėl to nedelsiant ūkiuose pradėjome purkšti pesticidus. Pirmuoju kartu mums pavyko išpurkšti apie 60 procentų ploto, į kuri kėsinosi skėriai“, – sako Mandsauro srities administratorius Manoj Pushp.
Dykumų skėriai – seni žmonių priešai. Net ir nedidelis būrys šių vabzdžių per dieną suvalgo tiek, kiek užtektų išmaitinti 35 tūkstančius žmonių. Jungtinių Tautų ekspertai skelbia, kad dėl šylančio klimato skėriai dauginasi greičiau.
Be to, išaugusi oro temperatūra leidžia vabzdžiams pakilti į didesnį aukštį ir įveikti natūralias kliūtis pakeliui.