• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdantieji žada šeimoms naujovių, o pažadais nenusileidžia ir opozicija. Štai Saulius Skvernelis siūlo, kad tėvadieniai priklausytų ir už vyresnius vaikus – kol jiems sueis 16 metų. Socdemų norai dar platesni – ragina tėvadienius dalinti ir už vieną vaiką.

Valdantieji žada šeimoms naujovių, o pažadais nenusileidžia ir opozicija. Štai Saulius Skvernelis siūlo, kad tėvadieniai priklausytų ir už vyresnius vaikus – kol jiems sueis 16 metų. Socdemų norai dar platesni – ragina tėvadienius dalinti ir už vieną vaiką.

REKLAMA

Panašiai būdama opozicijoje siūlė ir dabartinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, tačiau dabar ji kalba atsargiau  ir įgyvendinti ankstesnių idėjų neskuba. Verslas politikams atkerta, kad už dar daugiau laisvų dienų turėtų mokėti pati valstybė.

Du vaikučius auginanti Rūta šiuo metu dar motinystės atostogose, tačiau jau su nerimu laukia laiko, kai vėl teks eiti į darbą. Rūpesčių bus per akis, ji svarsto, kaip reikės suderinti darbą ir motinystę, o dviem vaikams tegalės skirti vos vieną mamadienį per mėnesį.

„Jei vaikas susloguoja, neimi nedarbingumo. Ar vienos dienos užteks paslaugyti ir išleisti vėl į mokyklą?“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris piktinasi, kad jei nebūtų antrojo vaikelio, apie mamadienį tektų tik pasvajoti: „Neteisinga, turėtų ir kas augina vieną vaiką turėti tokią galimybę. Dabar kaip atstumtieji.“

REKLAMA

Moteriai antrina ir daugiau tėvų:

„Būtų gerai nors vienas mamadienis per mėnesį.“

„Kartais išvažiuojam pas daktarus vidury dienos. Ir nėra kam perimti vaiko, pandemija.“

„Nereikėtų skirstyti vienas, du ar trys vaikai. Reikėtų visiems laisvų dienų.“

Seimo narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis neneigia, kad ir jo šeimai šis klausimas aktualus, mat dukra jau paauglė.

„Taip, panašus amžius artėja, mano dukrai yra. Seimo nariams Darbo kodeksas negalioja, pasinaudoti galimybe neturiu. Tai aktualu visiems Lietuvos žmonėms auginantiems vaikus. Kiekvieną siūlymą, kurį teiki, gali supersonalizuoti“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras jau registravo ir Darbo kodekso pataisą, kad tėvadieniais, kuriuos kai kurie politikai ragina vadinti šeimadieniais, galėtų džiaugtis abu tėvai iki vaikui sueis 16 metų.

„Amžiaus cenzas nebuvo kažkuo pagrįstas, kodėl 12, ne 14, 16, 18? 16 metų laikotarpis yra pats sudėtingiausias, paauglystė prasidedanti, labai svarbus“, – kalba S. Skvernelis. 

Socialmodekratas Gintautas Paluckas, taip pat augina du vaikus, tačiau jis dar dosnesnis – ragina bent vieną tėvadienį per mėnesį skirti visiems, ir vieną vaiką turintiems tėvams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nemėginant rūšiuoti, ar tai vieniša mama, tėtis, negalią turintis asmuo. Ši diena skirta vaikui praleisti laiką su tėvais, o ne tėvams, kaip mes įsivaizduojam“, – tikina jis. 

Panašiai kalbėjo ir dabartinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kai dar buvo opozicijoje. Anuomet ji reikalavo tėvadienio ne tik auginantiems vos 1 vaiką, bet ir laisvos dienos darbuotojams, turintiems vyresnius nei 70 metų ar didelę negalią turinčius tėvus. Tiesa, tapusi ministre, nors šių savo siūlymų ir neišsižada, politikė įteisinti jų nebeskuba.

REKLAMA

„Būtų gerai prie to grįžti kompleksiškai matant visus ir kitus pasiūlymus, susijusius su darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimu. Reikės įvertinti manuosius ir kitų kolegų iš Seimo ir priimti teisingiausius sprendimus“, – aiškina ji.

Už tėvadienius darbdaviai privalo mokėti darbuotojams vidutinį jų darbo užmokestį, tad į siūlymus suteikti darbuotojams papildomų lengvatų žvelgia su nerimu. Jie nenori mokėti algos už dienas, kai darbuotojo nėra darbo vietoje ir siūlo tas dienas dengti iš valstybės biudžeto, pavyzdžiui, kad ir iš garantinio fondo, į kurį moka įmokas bankrutavusių įmonių darbuotojų algoms kompensuoti.

REKLAMA

„Juk žmogus nedirba, mes tada už jį nemokėtume, būtų iš garantinio fondo. Jei diskutuojame šiuo klausimu, norime su valstybe pasidalinti atsakomybes“, – sako darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

Tokiai darbdavių pozicijai prieštarauja profesinės sąjungos.

„Tėvai turi teisę į gyvenimą, visi sutinka, kad laisvas, pailsėjęs žmogus – didesnis rezultatas“, – tikina profsąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mamadienis ir tėvadienis yra naudingas darbdaviui, suderinta diena, kuomet darbuotojas ramiai atlieka, sprendžia šeimos klausimus“, – antrina profsąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

O štai valdantieji, neatsisakydami planų įteisinti kai kuriuos homoseksualų reikalavimus, jau žada ir pluoštą visoms šeimoms palankių sprendimų. Seimas imsis, anot jo vadovės, paketo įstatymų, susijusių su šeimų gyvenimu, karjeros ir vaikų priežiūros derinimu.

REKLAMA

„Socialiniai klausimai, bendrai pavadinčiau, saugumo sudarymas pažeidžiamoms grupėms, asmenims, pagalba šeimoms ir panašios iniciatyvos, kurių turime daug šioje rudens sesijoje“, – teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Čmilytė žada, kad Seimas svarstys įteisinti namų darželius, vaikų kambarių didelėse įstaigose steigimo sąlygas, moterų apsaugą nuo smurto ir persekiojimo.

@Ok Žinau nemažai mamų,kurios per mamadienį veda vaikus į darželį,o pačios laksto su reikalais!Reiškia:ne su vaikais būna,o dar už ją kažkas dirbti turi!!
Išvis panaikinkit tuos mamadienius, nes mamkos nelabai suvokia, kam jie skirti. Ne su vaikais būna, o savo grožio reikalus tvarko.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų