Žaidimo metu Mantui Katleriui ir Mariui Repšiui teko atsakyti, kodėl į vandenį įmetus gabaliuką natrio metalo pasirodo liepsna. Bandant įrodyti, ar jų atsakymas teisingas, eksperimentas pasibaigė sprogimu.
„N2“ komandos narys Pijus, kuris vykdė eksperimentą, pasakojo, kad sprogimas buvo daug intensyvesnis nei tikėtasi, o taip nutiko dėl temperatūrų skirtumų.
„Ten buvo neatsižvelgta į temperatūrą. Pačioje studijoje buvo šiltesnė temperatūra, nei kada mes testavomės, ir sprogimas buvo 2 kartus didesnis, negu įprasta mums buvo per testavimus.
Mūsų dirbtuvėse temperatūra mažesnė ir mes dirbtuvėse išsitestavome su duota temperatūra iki tokio kiekio, kuris jau būtų per didelis studijoje daryti, tada tą kiekį sumažinome ir įvertinome, kad toks kiekis bus saugus“, – sakė Pijus Vaškevičius.
Apsisaugoti padėjo specialus kibiras
Komandos dirbtuvėse temperatūra žemesnė apie 10 laipsnių už tą, kuri buvo studijoje filmavimo metu.
„Buvo tai daroma šiltesnėje aplinkoje, todėl kad šildė kaitrinės lempos, ir kadangi tai buvo naujas eksperimentas, ne kažkoks, kuris būtų iš mūsų įprasto repertuaro, tai tas pats kiekis buvo per didelis ir išsitaškė kibiras.
Tačiau tas kibiras toks pirktas specialiai, jis yra nešratmeliuojantis, galima taip pavadinti. Kai įvyksta sprogimas, jis tiesiog išsiskečia. Plastikas, pavyzdžiui, sulūžtų ir jo šukės būtų pavojingos, tai šiuo atveju, jis tik išsiskečia ir nepaleidžia jokių dalelių“, – teigė Pijus.
Specialūs kibirai padėjo apsisaugoti ir apsaugoti kitus.
„Mes su kolega kalbėjome, o kas būtų, jei padaugintume, ir kolega buvo bandęs daug kartų sprogdinti tuos kibirus, ir mes pastebėjome, kad nėra jokių dalelių, todėl iš tos pusės yra saugu“, – pasakojo P. Vaškevičius.
Niekas nenukentėjo
Vaikinas pasakojo, kad laidos metu svečiai, dalyviai ir vedėjas nenukentėjo. Pats Pijus šiek tiek nusidegino, tačiau vaikinas sakė, kad tai neatsiejama jų darbo dalis.
„Niekas nenukentėjo, aš pats šiek tiek nusideginau, bet čia yra kaip ir mūsų profesinė liga, kas kartas nuo karto atsitinka.
Pas mane panikos ir nerimo daugiau buvo todėl, kad pats eksperimentas nesigavo eteryje, o ne dėl pačios žalos. Jau ant rytojaus tie nudegimai, kurie tuo metu man gal atrodė baisūs, buvo nieko baisaus“, – pasakojo Pijus.
Kaip atrodė sprogimas galite pamatyti reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „galvOK“ žiūrėkite jau šį šeštadienį 19:30 per TV3 televiziją!