Prieš chirurginę intervenciją ir per ją vaikino kūnas buvo specialiai tempiamas už kojų ir galvos, siekiant maksimaliai ištiesinti stuburą.
Patirtais išgyvenimais dalijasi daugiau nei mėnesį Santaros klinikose praleidęs ir jau po unikalios operacijos, trukusios apie devynias valandas, į namus išleistas Einaras. Į medikų rankas jis pateko su stipriai iškrypusiu C formos stuburu. Iškrypimas siekė šimtą dvidešimt laipsnių. Operacija buvo tiesiog būtina, nes grėsė ne tik nevaikščioti, bet ir vystėsi kvėpavimo nepakankamumas.
„Daugiau negu aštuoniasdešimt laipsnių iškrypimas, jis apsunkina kvėpavimo darbą. Šimtas dvidešimt ir tai dar ne riba, gali daugėti toliau, tokiu būdu reikia bandyti suvaldyti ir kvėpavimo funkciją“, – teigia gydytoja neurochirurgė Ona Lapteva.
O stuburas, kaip dar pernai atrado medikai, krypo ne šiaip sau.
„Mes traktuojame kaip antrinį pakitimą dėl nugaros smegenų auglio“, – aiškina O. Lapteva.
Tad prieš metus pašalinus auglį, šiemet imta ruoštis ir tiesinti patį stuburą. Pasiruošimas šiai operacijai truko net tris savaites. Santaros klinikų gydytojas ortopedas traumatologas sako – paprasta nebuvo.
„Mes turėjom išlaisvinti patį stuburą, dvi savaites, tris, berods, specialus tempimas buvo taikomas palatoje, kad tą stuburą dar patempti ir paruošti nugaros smegenis, kad jos atsipalaiduotų ir kad būtų įmanoma kuo saugiau operuoti. Operacijos metu buvo taikyta speciali technika, kuri išlaisvina patį stuburą“, – kalba gydytojas ortopedas-traumatologas Giedrius Bernotavičius.
Vaikino kūnas net ir per operaciją buvo temptas už galvos ir kojų. Stuburas tiesintas su specialiais implantais, taikyta fiksacija sraigtais, specialiomis juostomis. Stubure atlikti ir kaulo pjūviai. Net ir suaugusiam tokia chirurginė intervencija Lietuvos medicinos istorijoje atlikta pirmą kartą. Iki šiol operuoti vaikai ir dažniau tais atvejais, kai skoliozė siekdavo keturiasdešimt penkis – penkiasdešimt laipsnių. Tad šis atvejis medikams, kaip jie sako – buvo rizika.
„Mes rizikavom neurologinėmis komplikacijomis. Visada koreguojant stuburo iškrypimą, ir aišku operuojant nugaros smegenų sutrikimą kažkokį, tai galima turėti paralyžių, galima turėti kojų motorikos sutrikimą. Ir aišku kitas dalykas, po operacijos gali būti ir su kvėpavimu problemų“, – sako O. Lapteva.
Specialistai aiškina, kad vaikinas po operacijos jau gali gyventi įprastą gyvenimą. Tačiau kartkartėmis bus stebimas. Ir tada jau gydytojai spręs net ir dėl dėl intensyvesnio sportavimo.