• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atokiame Ukmergės rajono kaime įsižiebė egzotika dvelkianti meilės istorija. Lietuvaitė Sandra prieš pusmetį ištekėjo už gruzino Guramo, bet džiaugtis santuokiniu gyvenimu negali. Situaciją aiškinosi TV3 televizijos laidos „Prieš srovę“ žurnalistė.

Atokiame Ukmergės rajono kaime įsižiebė egzotika dvelkianti meilės istorija. Lietuvaitė Sandra prieš pusmetį ištekėjo už gruzino Guramo, bet džiaugtis santuokiniu gyvenimu negali. Situaciją aiškinosi TV3 televizijos laidos „Prieš srovę“ žurnalistė.

REKLAMA

Praėjusią vasarą, Lietuvoje už užsieniečio ištekėjusi Sandra nė nenutuokė, kokia bėda laukia susikūrusios šeimos. Pasirodo, kad santuoka su Lietuvos piliete nesuteikė Guramui teisės gyventi mūsų šalyje ir respublikinio migracijos departamento reikalavimu jis turi išvykti.

Guramas Lietuvoje svečiuojasi tik turisto teisėmis. Leidimus gyventi išduodantis departamentas leidžia vyrui su žmona kartu gyventi vos tris mėnesius, o po to jis privalo trims mėnesiams išvažiuoti į savo tėvynę ir tik vėl po tiek pat laiko gali grįžti pas mylimąją.

„Mes visur kartu. Į parduotuvę kartu, pas mano draugę kartu, nėra, kad eičiau kažkur viena. Man labai sunkus metas, sunku mylimą žmogų paleisti vėl, kad ir tiems trims mėnesiams, kas ten žino kaip bus dėl karantino, gal 4-5 mėnesius negalės grįžti“, – graudinosi Sandra.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymams meilė nerūpi

Guramas, dar nepažinodamas savo dabartinės žmonos, atvyko į Lietuvą uždarbiauti ir kreipėsi į migracijos departamentą dėl leidimo dirbti ir gyventi šalyje. Vyro prašymas buvo atmestas, dėl blogai užpildytų dokumentų.

REKLAMA

„Dokumentus teikiau ne aš pats, o įdarbinimo firma, gal jie ten kažką pripainiojo, aš nieko nežinau. Bet dabar noriu gyventi čia, nes įsimylėjau, sukūrėme šeimą su Sandra“, – apmaudžią situaciją aiškino Guramas.

Deja, įstatymams meilė nerūpi. Jei jau kartą prašymas buvo atmestas, pakartotinai jį teikti galima tik po metų.

Kentė buvusiojo smurtą

Sandra su savo buvusiu vyru pragyveno dešimt metų, susilaukė dviejų vaikų. Pasak moters, jos buvęs prieš ją smurtavo ir kasdien gėrė, o dabartinis mylimasis ja rūpinasi ir beprotiškai myli.

REKLAMA
REKLAMA

„Gruzinai vyrai yra dėmesingesni, jie paslaugesni, su jais niekada nesijausi vieniša, niekada nesijausi nemylima. Praeidamas apkabina, pakuždėdamas kažkokį tai žodelį gražesnį. O iš savo buvusio sugyventinio nieko negirdėjau, tik tu tokia, tu tokia. Aš nesijaučiau moterimi“, – praeities išgyvenimus prisiminė Sandra.

Negali pasirūpinti žmona

Su aštuoneriais metais jaunesniu Guramu moterį supažindino jos draugė. Po trijų mėnesių draugystės naujoji pora nusprendė tuoktis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš saulėtosios Gruzijos atvykusio Guramo neišgąsdino net sunkios Sandros gyvenimo sąlygos. Moteris gyvena kaimo trobelėje be jokių patogumų. Jos mylimasis jau išmoko ir priskaldyti malkų, ir krosnį užkurti.

Vyrui skauda širdį ne tik dėl artėjančio išsiskyrimo, bet ir dėl to, kad būdamas Lietuvoje jis negali legaliai užsidirbti, kad galėtų savo mylimai moteriai suteikti žmoniškas gyvenimo sąlygas.

REKLAMA

„Aš nenoriu, kad Sandra čia gyventų. Čia labai blogos gyvenimo sąlygos. Žiemą čia reikia malkas nešti, vandenį reikia neštis net iš kito kaimo galo, nes kieme šulinys išdžiūvęs, parduotuvė už dviejų kilometrų, tualetas lauke. Jei naktį vaikus prispiria į tualetą, Sandrai reikia keltis ir lydėti juos šaltyje į lauką“, – pasakojo Guramas.

Rašė net prezidentui

Sužinojusi, kad jos mylimasis galės grįžti pas ją tik kas tris mėnesius, Sandra rankų nenuleido. Prašydama peržiūrėti jos vyro atvejį, moteris kreipėsi ir į vidaus reikalų ministeriją, parašė laišką net pačiam prezidentui GItanui Nausėdai. Bet atsakymas visur buvo toks pats – „niekuo padėti negalime, toks įstatymas.“

REKLAMA

„Mes beldėmės į vidaus reikalų ministeriją, kad išnagrinėtų dar kartą mūsų šeimos situaciją, kad išgirstų mus, kad mes netenkame daug ko, mūsų šeima bus priversta dar pusmetį gyventi kaime be patogumų, kai yra galimybė gauti butą Ukmergėje ir gyventi geriau. Jis galėtų dirbti, mokėti mokesčius Lietuvai, bet ne“, – piktinosi Sandra.

Migracijos departamento imigracijos skyriaus vedėja Jolita Gestautaitė teigia, kad įstatymas visiems vienodas ir išimtys netaikomos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įstatyme yra numatyta nuostata, kad jeigu atsisakoma išduoti leidimą laikinai gyventi, kitą kartą tokį patį prašymą užsienietis gali pateikti po metų“, – sakė specialistė.

Visą istoriją pamatykite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų