Įspūdingi fejerverkai nutvieskia padangę daugybėje milžiniškos Kinijos miestų. O į juos paganyti akių plūsta minios žmonių.
Iš viso kinų Naujuosius metus kasmet pasitinka daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje ir tai – viena didžiausių švenčių planetoje, trunkanti net 15 dienų.
„Tai tiesiog nuostabu. Atėjome čia su draugais ir prisiminę vaikystę, iššovėme keletą fejerverkų. O dabar tiesiog mėgaujamės Pavasario festivalio atmosfera“, – kalba vietos gyventoja Peng Yunyun.
Kinai šią šventę Pavasario festivaliu vadina dėl to, kad pagal Mėnulio kalendorių pirmoji sausio jaunatis jiems žymi ne tik Naujųjų, bet ir pavasario pradžią, tad visos rengiamos šventės ir džiaugsmingos, ir spalvingos, ir sočios.
Visgi kai kurie kinai pirmąją metų dieną renkasi pasitikti santūriau. Štai net 10 tūkstančių žmonių suplūdo pasitikti Naujųjų metų saulės Emeišane – viename iš keturių šventų budistinių Kinijos kalnų.
„Atvykome čia visa šeima ir meldžiame sėkmingų Naujųjų metų. Linkiu sveikatos savo šeimai, o mūsų šaliai klestėjimo“, – sako turistė Xie Guoan.
Beje, kinai po dvejų metų pertraukos pagaliau gali švęsti taip, kaip nori. Valdžia atšaukė griežtą nulinę COVID-19 politiką ir atvėrė sienas užsienio keliautojams.
O tie, kurie vis tiek negali grįžti namo, švenčia tose šalyse, kur gyvena. Kinų yra tikrai visur – net tolimojoje Pietų Afrikos Respublikoje.
Tačiau bene didžiausios jų bendruomenės įsikūrusios Londone, kur pasigrožėti renginiai plūsta ir gausybė britų, bei Niujorke, kur Naujieji švenčiami su tradiciniais šokiais ir dainomis.