Pasipiktinimą tarp dalies katalikų sukėlęs Popiežiaus Pranciškaus raginimas rusų katalikiškam jaunimui branginti Didžiosios Rusijos kultūrą pagaliau sulaukė ir pasiaiškinimo iš paties pontifiko. Grįždamas iš vizito Mongolijoje, lėktuve, jis paaiškino, ką turėjo mintyje ir ką norėjo pasakyti.
„Rusų jaunimui sakiau, kad jie turi branginti savo paveldą, o tai reiškia, kad jo nereikia ieškoti ir imti kur nors kitur. Reikia saugoti savo, Didžiosios Rusijos, paveldą. Rusijos kultūra yra tokio grožio, tokio gilumo. Ji neturėtų būti atmesta dėl politinių problemų“, – sakė Popiežius.
Prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad Popiežius savo žodžių neapgalvojo.
„Tokie pareiškimai užgauna labai daug žmonių. Ypač tų žmonių, kurie lieja savo kraują beprasmiškame kare Ukrainoje. Popiežius yra tikėjimo autoritetas, bet tai automatiškai nereiškia, kad jis yra istorijos autoritetas“, – pabrėžė G. Nausėda.
Pontifikas patikino: kiekvienąkart jaunimą ragina atsigręžti į gerąjį savo tėvų palikimą, paveldą ir istoriją.
„Priimk protėvių palikimą – aš visur sakau. Ir su ta pačia vizija stengiuosi sukurti dialogą tarp senelių ir anūkų, kad anūkai išlaikytų tai, ką palieka protėviai“, – sakė Popiežius Pranciškus.
Popiežius vis dėlto pasvarstė, kad bendraudamas su rusų jaunimu, jis paminėjo ne tuos pavyzdžius.
„Gal tai nebuvo geriausias būdas taip apibūdinti Rusijos kultūrą, Didžiąją Rusiją ne geografiniu, o kultūriniu požiūriu, bet į galvą atėjo tai, ko mus mokė mokykloje. Petras I ir Jekaterina II galbūt nebuvo geriausi pavyzdžiai – nežinau, bet taip mums sakė istorijos pamokose“, – teisinosi Popiežius.
Popiežius jau ne pirmą kartą daliai tikinčiųjų turi aiškintis dėl savo žodžių apie Rusiją ir karą Ukrainoje. Pavyzdžiui, prasidėjus plataus masto karui ponfitikas buvo užsiminęs, kad galbūt NATO lojimas prie Rusijos sienų ir paskatino beprecedentę Kremliaus agresiją.
Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.