Tokią mintį jis išsakė TV3 Žinių „Dienos komentare“, kuriame jį kalbino žurnalistas Vladimiras Laučius.
Naujausia „Spinter“ apklausa rodo, kad auga visuomenės nusivylimas dabartine Vyriausybe ir jos vadove Ingrida Šimonyte. Kaip jūs manote, kokios yra šio nusivylimo priežastys? Ar žmonės supykę dėl šiek tiek užtrukusių karantino ribojimų, ar yra kitų priežasčių?
Vyriausybė, valdantieji visada bus tos kritikos centre, todėl Vyriausybės reitingai turėtų šiek tiek sumažėti, nes mes dėl pandemijos esame labai įsitempę, daug įvairiausių nepatogumų, draudimų, nesusipratimų. Tai sukuria bendrą negatyvų požiūrį.
O ką turėtų daryti Vyriausybė sužinojusi, kad pasitikėjimas ją mąžta? Koks jiems skirtumas? Rinkimai negreitai, beveik po 4 metų, tai, ką žmonės galvoja šiandien, dėl ko pyksta šiandien, metų pabaigoje greičiausiai užsimirš. Pats esate sakęs, kad visuomenės nuomonės atmintis trumpa. Tai gal gali Vyriausybė tiesiog nereaguoti?
Vyriausybė turi girdėti, kas yra kalbama visuomenėje ir kokia nuomonė egzistuoja, bet veikti turi pagal labai aiškų planą, kurį ji sau turi. Ta Vyriausybė, kuri demonstruos valią ir strateginį planą, vykdys tą strateginį planą, ji realizuodama tikslus pasieks ir kitus rezultatus. Visuomenė tada ims į ją žiūrėti pozityviai.
Jei Vyriausybė kas kartą paskelbus reitingus pradės aktyviai reaguoti, nervintis, kritikuoti ar bandyti aiškintis, tai mes matysime visuomenės nusivylimą tokia Vyriausybe, kuri ne tiek dirba, o kiek aiškinasi dėl reitingų.
Jūs asmeniškai kaip manote, kokias didžiausias klaidas padarė Vyriausybė?
Man sunku kaltinti, aš esu tik vienas iš šios šalies piliečių su savo problemomis, su savo pretenzijomis Vyriausybei. Man regis, pagrindinė klaida, jei taip galima pasakyti, yra ta, kad Vyriausybė nesugeba suformuoti aiškios komunikacinės strategijos.
Mes nematome, kaip ji ryškiai komunikuoja su visuomene ir tą daro nuosekliai. Tas komunikavimo nesklandumas sukuria tokį pasimetimą, negebėjimą spręsti arba nusivylimą ta Vyriausybe, nes nesuprantama, ką ji kalba, kokį signalą siunčia mums.
Kaip manote, tie visi vidaus pasistumdymai tarp dalies Tėvynės sąjungos frakcijos ir Laisvės partijos dėl partnerystės, dėl Stambulo konvencijos, narkotikų, ar jie visi gali lemti, kad Laisvės partija supyks, trenks durimis ir pasitrauks iš valdančiosios koalicijos?
Kol kas aš tokios priežasties nematau. Kad mes matome tuos nesutapimus nuomonėse, skirtumus pozicijose, mano galva tai yra geras dalykas, nes valdantieji, kaip ir bendrai politikai demokratinėje visuomenėje, turi nebūti monolitiškai vienodi, kas nulemtų dar daugiau klaidų ir nesusipratimų. Turi būti įvairūs ir diskutuoti tarpusavyje.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.