Prieš dvejus metus buvo sulaikytas Plungės narkobaronu vadinamas Kęstutis Klemauskas. Operacijoje dalyvavo tarptautinės policijos pajėgos, „Aro“ pareigūnai. Vyras su sėbrais disponavo narkotinėmis medžiagomis, plovė pinigus ir prekiavo žmonėmis. Mažiausiai 65 socialiai pažeidžiamus asmenis gauja išnaudojo prekybai narkotikais Airijos ir Šiaurės Airijos gatvėse.
„Atliekamas vienas ikiteisminis tyrimas, kuriame Klemauskas yra kaltinamas vadovavęs nusikalstamam susivienijimui, kuris užsiėmė prekyba žmonėmis, narkotinių medžiagų platinimu, pinigų plovimu bei kitais nusikaltimais“, – komentavo prokuroras Ruslanas Ušinskas.
Per kratas pareigūnai aptiko 136 tūkstančių eurų grynųjų ir 12 400 Jungtinės Karalystės svarų. Įtariamiesiems buvo apribotos nuosavybės teisės – žemės sklypams, butams, įmonėms, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 tūkstančių eurų.
„Šiuo metu Klemauskas jau yra nuteistas 11 metų laisvės atėmimo už disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Kol kas bausmės neatlieka, nes nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs“, – teigia R. Ušinskas.
Nors vyras šiuo metu sėdi Šiaulių tardymo izoliatoriuje, tai jam nesutrukdė toliau vykdyti nusikaltimus. Teisėsauga įtaria, kad į vieną jų įtraukė ir savo mamą. Šiandien Klaipėdos teismo atversta istorija iš tiesų keista. Danutė Klemauskienė aiškina neva tvarkydama rūsį, jo sienoje rado 157 tūkstančius eurų. Prokurorai mano, kad pinigai priklauso jos sūnui.
„Tie pinigai realiai su ja nesusiję, bylos duomenimis, ji tų pinigų tikrai nerado. Pinigai tikrai nebuvo paslėpti, tiesiog ji dalyvavo tam tikroje schemoje padedant savo sūnui Klemauskui legalizuoti pinigus“, – tvirtina R. Ušinskas.
Taip gimė istorija, kad šiuos pinigus sienoje prieš mirtį paslėpė moters vyras. Ir štai dabar netikėtai ji lobį ir atrado. Moters vyras mirė 2015-aisiais, kai Lietuvoje dar tik buvo įvestas euras. Tad tokiu milžinišku palikimu šia valiuta teisėsaugininkai stipriai abejoja.
„Mes įtariam, kad tie pinigai galėtų būti įgyti nusikalstamu būdu. Jam šiuos pinigus reikėjo legalizuoti kažkokiu būdu. Tai tokio patarimo kreipėsi į advokatą ir advokatas jam patarė, kaip geriau padaryti, kad tuos pinigus galima būtų legalizuoti“, – kalab R. Ušinskas.
Tad kaltinamųjų suole atsidūrė ir advokatas Romanas Lupeika. Teisme jis aiškino esąs nekaltas, neva net siūlė apie neįtikėtą lobį pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tačiau su žurnalistais apie tai pasikalbėti nesutiko. Nekalta save laiko ir dar viena kaltinamoji – antstolė Ilona Girdenienė. Remiantis bylos medžiaga, ji už šimtą eurų esą sutiko pasirašyti dokumentus, liudijančius, kad pinigus nusikaltėlio mama tikrai rado rūsyje. Nors antstolei atvykus į radybų vietą, netikras palikimas jau gulėjo bute ant stalo.
„Pozicija tokia, kad aš tikrai jokio nusikaltimo nepadariau ir kaltės nepripažįstu, ir tai teisme pasakiau, ir tikrai čia. Ir tikiuosi, kad teismas išspręs teisingai. Aš vykdžiau savo pareigą, kuri yra nustatyta įstatymu ir viskas“, – tikina I. Girdenienė.
Kęstučiui Klemauskui, jo mamai, advokatui bei antstolei gresia baudos ar net kalėjimas iki septynerių metų. Na, o Danutę Klemauskienę Plungės gyventojai jau vadina lobių ieškotoja Lara Kroft.