• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spygliuota viela tiesiama nuo nelegalų pasienyje migruojantiems žvėrims gali tapti mirtinu pavojumi. Pasak Seimo nario Lino Jonausko, miško žvėrys gali įsipainioti į vielos kablius, smarkiai susižaloti ir žūti. O pasieniečiai atšauna, kad kol kas nė vienas žvėris neįsisuko į spygliuotą vielą ir nenugaišo.

Spygliuota viela tiesiama nuo nelegalų pasienyje migruojantiems žvėrims gali tapti mirtinu pavojumi. Pasak Seimo nario Lino Jonausko, miško žvėrys gali įsipainioti į vielos kablius, smarkiai susižaloti ir žūti. O pasieniečiai atšauna, kad kol kas nė vienas žvėris neįsisuko į spygliuotą vielą ir nenugaišo.

REKLAMA

Gamtos žinovas Marius Čepulis ragina išlaikyti sveiką protą ir suvokti, kad šiuo metu nacionalinis saugumas yra prioritetas, o laukiniai žvėrys nėra tokie kvaili, kad nuolat šokinėtų per vielas ar tvoras neįvertinę savo galimybių. Aplinkos ministerija žada spygliuotą vielą kelti kuo aukščiau, kad miško žvėrys būtų apsaugoti.

Pasieniečių kameros fiksuoja daugybę vaizdelių, kaip laukiniai žvėrys lipa, šoka pasienyje per tvorą. Nuo Baltarusijos pusės į Lietuvą bando patekti briedis, pastarasis kiek patrypčiojęs vietoje rengiasi šuoliui ir galinėmis kojomis kliudo tvorą.

REKLAMA
REKLAMA

Lūšis padaro įspūdingą šuolį ir jau tupi ant tvoros pasienyje. Ir tokių vaizdelių, kaip laukiniai žvėrys migruoja – gausybė. Seimo narys Linas Jonauskas tikina, kad pasienyje nuo nelegalų tiesiama spygliuota viela – koncertina miško žvėrims taps mirtinais spąstais.

REKLAMA

„Yra ne vienas pavyzdys, kada sienos apsaugos tikslais ir kitais yra tveriama būtent ta koncertina ir kad yra tie gyvūnai sužalojami. Iš tikrųjų, gyvūnai įsipainioja į tuos pjaunančius kablius, dar labiau muistosi ir tie sužalojimai daugeliu atveju yra mirtini. Arba jei gyvūnui pavyksta išsipainioti, jisai tiesiog nukraujuoja nuėjęs kažkur toliau“, – sako jis.

Kai kur jau plinta melagienos ir nuotraukos rodančios neva Lietuvos pasienyje jau žūsta laukiniai gyvūnai. Dar vakar „feisbuko“ profilyje medžiotojų sąjunga „Gamta“ paviešino nuotrauką, kurioje matyti koncertinos spąstuose žuvęs elnias. Kaip vėliau paaiškėjo, ši nuotrauka daryta prieš kelis metus rudenį ir ne Lietuvoje, o Slovėnijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnyba tikina, kad kol kas nei vienas laukinis žvėris nepapuolė į koncertinos spąstus pasienyje. „Ne, nieko tokio panašaus nebuvo. Visais tokiais atvejais yra informuojami aplinkosaugininkai ir medžiotojai ir jeigu kažkas yra atsitikę su žvėrimi, tai tikrai medžiotojų artimiausias būrelis pasirūpina ir tereikia pranešti tą informaciją“, – teigia Valstybės sienos apsaugos tvarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas, kuris ir paviešino „feisbuko“ puslapyje į koncertiną įsipainiojusio elnio nuotrauką, aiškina, kad nuotrauką jam atsiuntė grybautojas, kuris patikino, neva ji daryta Lietuvos pasienyje su Baltarusia. Tai dezinformacija.

Tiesa, Ribačiauskas įsitikinęs, kad pasienyje tiesiama koncertina ne tik užkirs kelią gyvūnų migracijai, bet ir taps spąstais žvėrims.

REKLAMA

„Visuomenė žiauriai sureagavo į tą nuotrauką, kuri yra, kurią mes gavome, visi sako – ar tu pats matei? Netgi jei ta nuotrauka būtų iš kitos vietos šitos vielos veiksmas yra tas pats. Bet kokiu atveju mes toje tvoroje matysime daug žuvusių ir žuvusių sunkiose kančiose gyvūnų“, – kalba medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas.

Gamtos fotografas, aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis tvirtina, kad šiuo metu ant žemės tiesiamą koncertiną bus siekiama pakelti ant tvoros – 2,5 metrų aukštyje. Pasak Čepulio, žvėrys pamatę tvorą sustoja, ją apuosto ir tik labai retais atvejais, kai yra pabaidyti, per ją šoka. Čepulio teigimu, reikia išlaikyti sveiką protą ir suvokti, kad šiuo metu svarbiausi yra nacionalinio saugumo klausimai, o pabaidyti gyvūnai migruoja ir painiojasi į įvairias tvoras.

REKLAMA

„Žvėrys nėra kvaili, kaip žmonės dabar įsivaizduoja – eis į tvorą trenksis ir susipainios. Jie būna pabaidyti, būna užvyti – visokių variantų. Aišku, vienas kitas gali šokti neįvertinęs jėgų ir įsipainioti, bet čia yra išimtys“, – aiškina jis. 

Aplinkos ministerija kartu su vidaus reikalų ministerija žado tartis, kaip apsaugoti į Lietuvą migruojančius gyvūnus – stumbrus, briedžius, meškas, lūšis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu tas barjeras būtų kilsteltas išspręstų truputį ir gyvūnijos žalojimo problemą. O mūsų autostrada tarp Vilniaus ir Kauno irgi yra užtverta barjerais. Tai reikia kalbėti apie migracijos takus gyvūnams šalies viduje“, – įsitikinęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šiuo metu žuvusius keliuose, į tvoras įsipainiojusius, įstrigusius ar nugaišusius laukinius gyvūnus surenka medžiotojų būreliai ar aplinkosaugininkai. Jei tai nutinka pasienyje, kviečiami taip pat aplinkosaugininkai arba medžiotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų