• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą kartą Lietuvoje mados podiumu žengė neįprasti modeliai – keturkojai. Šunys su savo šeimininkais pristatė šuniškų drabužių kolekciją. O keturkojų savininkai atvirauja savuosius dažniausiai aprėdo blogu oru, o norint kokybiškai aprengti augintinį reikia išleisti ne vieną dešimtį eurų, sunku rasti ir tinkamų rūbų.

Pirmą kartą Lietuvoje mados podiumu žengė neįprasti modeliai – keturkojai. Šunys su savo šeimininkais pristatė šuniškų drabužių kolekciją. O keturkojų savininkai atvirauja savuosius dažniausiai aprėdo blogu oru, o norint kokybiškai aprengti augintinį reikia išleisti ne vieną dešimtį eurų, sunku rasti ir tinkamų rūbų.

REKLAMA

Podiumas buvo pievoje šalia Pažaislio vienuolyno, o juo žygiavo neįprasti modeliai – keturkojai. Toks šunų drabužių pristatymas Lietuvoje surengtas pirmą kartą. O drabužiai ir kasdienai, ir šventei pasidabinti.

„Kad nealergizuotų, kad būtų patogu, kad būtų gerai gyvūnui, kad kvėpuotų, pavyzdžiui, džemperiukai iš plono trikotažo, beveik 100 proc medvilnės. „Super star“ kostiumai yra jie puošnesni, ypatingoms progoms ir jie apsaugo nuo drėgmės lietaus, purvo kojytes, pilvuką“, – kalba šunų rūbų dizaineris Mantas Mackevičius.

Dizaineris ir pats gyvūnų mylėtojas – augina mišrūnę Niką, katiną, papūgą, povus. Tad ne tik panašius apdarus šunims ir jų šeimininkams vaikinas pristato, jis siunčia ir žinutę.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi šunys nesvarbu, ar mišrūnas, ar grynaveislis, ar pirktas ar priglaustas nusipelno lygiai tokios pačios meilės“, – sako M. Mackevičius.

REKLAMA

O podiumu žengia skirtingų veislių šunys. Čia ir parodų dalyviai, kuriems būtina ypatinga priežiūra. Šeimininkai pasakoja, kad daugumai drabužių reikia tik vėsesniu ar darganotu oru, o tokiomis kaitriomis dienomis – savo numylėtinių tikrai nerengiantys. Pasitaiko atvejų, kai žmonės savo šunis aprengia be jokio reikalo, tik dėl mados, juos versdami be reikalo prakaituoti.

„Čia pudelio kailis, tai reikia labai atsirinkti, kad nesiveltų po juo. Mes parodų dalyviai, tai nelabai galim naudoti rūbelių, nebent specialius, kad apsaugot kailį, šiaip žiemą mes rengiamės, jei einam pasivaikščioti“, – pasakoja šunų šeimininkė Odeta Miškinienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Rengiam, jei yra lietingas oras, o jie turi vaikščioti dvi valandas per dieną, tai po to kailis smirda ir prasideda visokie kasymais, tai dedam nuo lietaus tikrai“, – sako šuns šeimininkė Audronė Gecevičienė.

„Jis namuose kai būna, plius dvidešimt, o išeinam minus dvidešimt – labai didelis skirtumas, tai nepakenks“, – kalba šuns šeimininkė Viktorija Ružaitė.

O štai 8 metų kinų kuoduotąją auginantis plaukų stilistas Karolis Murauskas dėl šunytės specifinės išvaizdos ją turi rengti ir vasarą, ir žiemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rudenį rengiu lietpalčius, žiemą mes turim panašius kailinius, einam, keliaujam su jais. Rengiu ir rudenį, ir žiemą ir pavasarį. Vasarą, kad neperdegtų, o žiemą, kad neperšaltų“, – teigia šuns šeimininkas Karolis Murauskas.

Kad taksai šaltmiriai, sako ir ilgšės šeimininkė.

„Taksas toks šuo, kad jis povilnės visai neturi ir gyvenantis namuose. Jis dreba taksas iki plius 30, tarkim, per tuos karščius ji miega po pledu“, – pasakoja šuns šeimininkė Jurgita Kedienė.

REKLAMA

Šunų savininkai atvirauja, tinkamo dydžio ar kokybiškų medžiagų drabužių sunku rasti. O rengti augintinį ir nepigus malonumas, už apdarą tenka pakloti nuo kelių dešimčių eurų.

„Kada šuo didesnis tai kaina didėja. – Tai kiek atsieina? – Nuo 50 prasideda, o jei užsisakyti, nes yra žmonės kur siuva tokiem dideliem tai apie 100“, – sako šuns šeimininkė Audronė Gecevičienė.

„Pakankamai nemažos, tikrai, jau galima ir vaikui rūbelį nupirkti“, – kalba šunų šeimininkė Odeta Miškinienė.

REKLAMA

„Pasirinkimas yra, bet taksams ne, nes ne standartas – per trumpi visi. Pagal užsakymą, kažkas pasiūna, mama numezga“, – sako šuns šeimininkė Jurgita Kedienė.

Veterinarijos gydytojas sako, kad tinkamai aprengti keturkojį šeimos narį svarbios kelios taisyklės.

„Renkasi tas medžiagas, kurios kvėpuojančios ir pralaidžios šilumai, ir labai svarbu – kur šlapia, ilgas lietus ir apsiaustas, tai pro jį gali patekti drėgmė, o jeigu gyvūnas sušlampa, mes galime turėti tam tikras ligas“, – aiškina veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visi šunys mėgsta dėvėti drabužius, tad veterinarijos gydytojas pataria.

„Kartais tas rūbas būna toks, kad jį uždedi, bet gyvūnui nuo to yra labai stresas, tai jei norime gyvūnus rengti, reikia pradėti pratinti nuo mažens“, – teigia P. Morkūnas.

Kai kurie šunų šeimininkai savo numylėtiniams perka ne tik rūbus ar apavą, kad apsaugotų nuo šalčio ar drėgmės, negaili pinigų ir įvairiems papuošalams, dabindami savo augintinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų