Naujoji Panevėžio moterų pataisos namų šeimos gydytoja dar sausį išgarsėjusi dėl mobingo prieš slaugytojas ir vėl dėmesio centre. Paaiškėjo, kad medikė pažeidė griežtą saviizoliaciją po turėto kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu ir sunkios būklės pacientu gulinčiu Panevėžio ligoninėje. Net ir paaiškėjus, kad kontaktui koronavirusas ji vis tiek ėjo į kitą darbą įkalinimo įstaigoje.
„Ji tiesiogiai negydė, ji turėjo tik artimą kontaktą ir vėlgi mes ją įtraukėm pagal tai, kas yra parašyta ministro įsakymuose, kas tai yra artimas kontaktas, mes turėjom izoliuoti karantino laikotarpiui 14 dienų“, – sako Panevėžio ligoninės pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.
Panevėžio ligoninėje iš Pietų Afrikos Respublikos verslo kelionės grįžęs negaluojantis verslininkas atsidūrė kovo 12 dieną, tą ir kitomis dienomis – kovo 13 ir 14 budėję medikai jam dar neįtardami koronaviruso apžiūrėjo be apsaugos priemonių. Kad vyras užsikrėtęs Covid-19 paaiškėjo tik šeštadienio naktį. Rizikoje iškart atsidūrė net 51 ligoninės medikas. Tarp budėjusių ligoninėje buvo ir endokrinologiniame skyriuje su pacientu dirbusi ši medikė. Nors skubiai padarytas pirmas ligoninės medikų testas dar tą patį sekmadienio vakarą buvo neigiamas, visiems griežtai nurodyta laikytis 14 dienų karantino.
Tačiau TV3 šaltinio teigimu, nepaisant to gydytoja nuo pirmadienio iki trečiadienio vidurio darbavosi pataisos namų medicinos punkte su dar trimis slaugytojomis:
„Gydytoja Šakėnienė turėjo kontaktą su virusu turėjusiu pacientu, ji atvyko į darbą, su ja kontaktavo dar 3 slaugytojos ir gydytoja Šakėnienė buvo nusiųsta į punktą atlikti koronaviruso testo. Koronaviruso tekstas buvo neigiamas slaugytojos, kurios turėjo kontaktą su ja, buvo nušalintos nuo darbo, bet kadangi Šakėnienei neigiamas, tai slaugytojoms rekomenduojama grįžti į darbą. Bet periodas yra 14 d. Tai neišlaikomos ribos.“
Apie tai, kad ligoninės medikė galėjo pažeisti griežtą karantiną eidama dirbti į kitą įstaigą per spaudos konferenciją prisipažino girdėjęs ir pats Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Tokio neatsakingo medikės elgesio Panevėžio ligoninės vadovybė nesupranta ir nepateisina.
„Šitoj įstaigoj mūsų medikė yra griežtam karantine, jos testas yra neigiamas. Girdėjo faktą jau iš kalbų, taip kaip jūs klausiat, aš jį girdėjau, bet kai ne mūsų įstaiga, tai aš be žmogaus sutikimo negaliu rinkti jokios info“, – pasakoja Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.
„Už kiekvieną atsakyti sudėtinga, čia kaip su greičio viršijimu visi žino, kad negalima viršyti, bet būna, kad viršija. Neturiu net recepto, kaip įkalt į galvą tiems, kurie dirba ir dar tuo labiau medikai, kurie žino visus įstatymus, įsakymus ir vistiek elgiasi pagal save“, – teigia Panevėžio ligoninės pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.
Pasak šaltinio, kalėjimo medikė sunegalavusi skubiai paliko darbą. Darbe ji nepasirodė. Tačiau pataisos slaugytojos iš laisvės atėmimo vietų ligoninės administracijos sulaukė raginimų jau rytoj grįžti dirbti į pamainą.
„Slaugytojos, kurios turėjo kontaktą joms rekomenduojama sugrįžti į darbą. Rekomendavo laisvės atėmimo vietų ligoninės administracija. Slaugytojoms buvo paskambinta ir pasakyta, kad jos turi išeiti pagal budėjimo grafiką“, – kalbėjo A. Skorupskas.
Kilus skandalui keista liko ir kalėjimo vadovybės pozicija dėl karantiną pažeidusios medikės. Esą eiti į darbą medikė galėjo, nes jos pirmas testas dėl koronoviruso neigiamas.
O kad griežtai laikytis 14 dienų karantino privalo visi kontaktą su sergančiuoju turėję asmenys net ir po neigiamo testo, pasirodo nežino net pats teisingumo ministras. Nors sveikatos ministras Aurelijus Veryga be perstojo kartoja, kad karantinas privalomas visiems absoliučiai.
„Gydytoja tuo pačiu dirbo ir Panevėžio ligoninėje ir tam tikrą laiką ėjo į darbą nežinodami, kad kontaktavo su užkrėstu koronavirusu asmeniu, tai kontaktavo tiek, kiek kontaktavo visi gydytojai, kai tik sužinojo ir mes kai sužinojom apie tai, iškart nurodėm gydytojai saviizoliuotis. O nuo kurios dienos nurodėt jai? Nuo trečiadienio“, – sako Laisvės atėmimo vietų ligoninės vadovas Ramūnas Šilobritas.
„Tai fake news gydytoja kelių dienų lygyje buvo tikrinama, imtas mėginys dėl koronaviruso ir jis nepasitvirtino, todėl gydytoja, matyt, gali eiti į darbą“, – pasakojo teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.
Panevėžio moterų pataisos namuose liko dirbti tik viena medicinos slaugytoja, kuri neturėjo kontakto su šeimos gydytoja.
Nuo skandalo atsiriboja ir Panevėžio pataisos vadovybė. Esą gydytoja ir slaugytojos pavaldžios laisvės atėmimo vietų ligoninei.