„Vidaus sieną apvilkome medžio lukšto apdaila. Tam naudojome dvi spalvas, taip ši erdvė tapo architektūriškesnė. Jame matomi tarsi du kubai. Stengėmės sutvarkyti tą erdvę, tarsi nebūtų daug atskirų durų ir kambariukų, o jaustųsi švaresnė erdvė. Tam naudojome medžio plokštę, juodos ir natūralesnės medžio spalvos. Vienas iš kubų slepia vieną kambariuką ir taip pat darbo zoną“, – pasakojo interjero dizainerė R.Vitkūnė.
Daugiausiai erdvės bute sutaupo darbo zonoje ant trosų pritaisytas darbo stalas, kuris yra atlenkiamas. Taip pat palikta pora atvirų nišų televizoriui ir dekorui, o kitos šešiolika spintelių yra uždaros. Taip pat šiame bute vienos durys tapo paslėptos ir virto slankiojančiu veidrodžiu prieškambaryje.
Originaliais sprendimais šiame bute pasižymi ir vonios kambarys. Jame į mažo pločio patalpą dizainerė sutalpino vonią, dušą, unitazą ir beveik išvengė plytelių.
„Kitas sprendimas tai vonios kambaryje naudoti betono stalviršį, taip pat sanitariniame mazge naudojama dekoratyvinė betono apdaila sienoms. Apdaila impregnuota, todėl gali būti naudojama netgi dušo zonoje. Taip pat atsisakėme stiklo pertvarėlių, kurios vonios kambarį vizualiai sumažintų ir padarytų mažiau patogų. Skalbimo mašiną paslėpėme po plautuve apačioje, lygiai taip pat ir skalbinių krepšį“, – apie šį butą pasakojo jo kūrėja.
Dar vienas svarbus dizainerės patarimas – naudoti kuo natūralesnes medžiagas interjere.
„Jas malonu liesti ir matyti, tai gali būti medinės grindys, mediniai baldai, taip pat daugiau tekstilės iš vilnos, šilko, lino“, – sakė ji.
Reportažą žiūrėkite: