• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija 2022-ųjų vasario 24-ąją be perspėjimo ir neturėdama jokio pagrindo įsiveržė į kaimyninę Ukrainą. Tą dieną visame pasaulyje prasidėjo jau metus trunkantis gedulas, kadangi Rusija vis dar nenustoja bombarduoti miestų ir žudyti civilių.

Rusija 2022-ųjų vasario 24-ąją be perspėjimo ir neturėdama jokio pagrindo įsiveržė į kaimyninę Ukrainą. Tą dieną visame pasaulyje prasidėjo jau metus trunkantis gedulas, kadangi Rusija vis dar nenustoja bombarduoti miestų ir žudyti civilių.

REKLAMA

Minint karo metinių išvakares specialioje naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ transliacijoje ekonomistas Marius Dubnikovas, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas, karybos apžvalgininkas ir buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas Aurimas Navys bei buvęs kariuomenės vadas, Seimo narys Arvydas Pocius aptaria karo eigą, ekonominius bei moralinius padarius Ukrainai ir visam pasauliui.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad karo metu žuvo mažiausiai 10 tūkst. civilių, neoficialiais duomenimis abi pusės galėjo netekti apie 200 tūkst. karių, tačiau tikrieji skaičiai gali būti ir kelis kartus didesni.

REKLAMA
REKLAMA

Per pastaruosius metus žiniasklaidos antraštėse ne kartą ir siaubinguose kontekstuose mirgėjo Bučos, Mariupulio, Chersono, Bachmuto, Charkivo ir kitų Ukrainos miestų pavadinimai, kuriuos iki pamatų bandė sugriauti Putino pakalikai. Pasaulis nustėro išvydęs Bučos nuotraukas balandžio pradžioje, kai po mėnesio okupacijos atsitraukus rusų pajėgoms šio miestelio gatvėse buvo rasta dešimtys žuvusiųjų civilių, dalis – surištomis rankomis. 

REKLAMA

Tada Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įvykius Bučoje pavadino Rusijos invazijos Ukrainoje žiaurumo simboliais, tačiau, deja, tai ne vienintelis rusų kariuomenės žiaurumo įrodymas, likęs Ukrainos žemėse. 

Įsiminė ir išpuolis Kramatorsko geležinkelio stotyje praeitų metų balandį, kai tūkstančiai civilių gyventojų skubėjo bėgti iš regiono, o balistinė raketa ginkluota kasetiniais šaudmenimis pataikė į pagrindinį evakuacijos centrą regione. Tą rytą žuvo 61 žmogus, daugiau kaip 160 buvo sužeisti ir tokie išpuoliai nesibaigia – dešimtys ar net šimtai raketų skrenda kasdien, pražudydamos mažus vaikus, mamas, vyrus ir senelius

REKLAMA
REKLAMA

Atsižvelgdami į įvykius Ukrainoje, Vakarai patvirtino 9 sankcijų Rusijai paketus. Daugiau nei 30 šalių, įskaitant JAV, Europos Sąjungos valstybes nares, Jungtinę Karalystę, Kanadą, Australiją, Japoniją ir kitas – sudarančių daugiau nei pusę pasaulio ekonomikos – nustatė viršutines kainų ribas Rusijos naftai ir jos produktams, pradėjo eksporto kontrolę, įšaldė Rusijos centrinio banko lėšas ir apribojo šalies prieigą prie SWIFT – pagrindinės pasaulinių finansinių transakcijų sistemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sąjungininkai bei NATO besiginančiai šaliai teikia ir karinę amuniciją ginklus, ilgesnio nuotolio raketas, yra pažadėję savaeiges haubicas „Cezar“, šarvuočius „AMX-10“, tankus „Leopard“ ir kitą.

Tačiau ukrainiečiai vis dar priversti krūpčioti nuo nuolatos girdimų sirenų, bet priešingai nei tikėjosi Putinas, gynėjai nepailsta ir nepasiduoda, o dar labiau susitelkę gina savo šalį ir tiki Ukrainos pergale prieš okupantus.

REKLAMA

Ko metai karo išmokė Vakarus? Ar bus peržengos paskutinės raudonos linijos? Kaip sankcijos paveikė Rusiją? 

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ ŽIŪRĖKITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų