Panevėžio greitosios medikai nė pusantrų metukų neturintį mažylį į Panevėžio ligoninę atvežė iš Pasvalio rajono.
Medikai sako, kad tokio sunkaus atvejo seniai nėra buvę
Mama medikams aiškino, kad mažylis apsipylė ką tik užplikyta arbata. Vaiko nudegimai daugybiniai.
„Ir nosytės ir lupyčių, ir ausyčių, ir kakliuko, ir visa krūtinėlė, ir kairė rankytė jam nudegusi. Jis ėmė su dešine ranka, tai jis dar apsiplikė ir kairę rankytę“, – apie šį atvejį pasisakė Panevėžio greitosios medicinos pagalbos tarnybos direktorė Rūta Ramoškienė.
Pirminiais duomenimis, mažylis apsiplikė apie 25 procentus kūno. Medikai neatmeta, kad gali išryškėti ir dar didesni odos nudegimai.
„Tų apsiplikymų karštais vandenim dėl to neatsargumo tikrai turim, ne vieną esam turėję, bet kad taip stipriai, tai tikrai toks atvejis seniai yra buvęs“, – tvirtino R. Ramoškienė.
Tad iš Panevėžio ligoninės mažylis tolimesniam gydymui pervežtas į Santaros klinikas.
„Būklė vaiko buvo sunki, didelis nudegimo plotas, didelis nudegimo gylis, situacija rimta“, – patikino vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Giedrė Šipelienė.
Vaiko motina svečiavosi pas savo mamą
Biržų rajone gyvenanti mama medikams pasakojo, kad nelaimė atsitiko jai su mažyliu svečiuojantis pas savo mamą Pasvalio rajone.
„Mama tiesiog atvažiavo pas savo mamą į svečius ir ruošėsi gerti arbatą. Ir tie puodeliai dideli, ne tie mažiukai arbatos puodeliai, tie dideli, kiek ten, apie pusė litro“, – sakė Panevėžio greitosios medicinos pagalbos tarnybos direktorė.
Toks kiekis verdančio vandens vos pradėjusiam vaikščioti vaikui gali būti pražūtingas.
„Kiekvienas nudegimas yra grėsmingas gyvybei, priklausomai nuo tolimesnio gydymo, nuo suteiktos pagalbos, šita situacija buvo rimta“, – tvirtino R. Ramoškienė.
Nelaimės aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai. Iki šiol šeima nei policijai, nei vaiko teisių sergėtojams nebuvo žinoma.
„Šiuo metu yra renkama medžiaga dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, dėl neatsargumo. Jeigu pasitvirtins duomenys, tada bus pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – teigė Panevėžio policijos atstovė Odeta Jukniūtė.
O medikai sako, kad tokių nelaimių, kaip bebūtų gaila, pasitaiko, ir dažnokai. Vien Panevėžio reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus medikai praėjusiais metais gelbėjo per 30 mažylių. Vos per du šių metų mėnesius tai ketvirtas, bet pats sunkiausias atvejis šiemet.
„Aš vadinčiau, tai yra nepakankama mažo vaiko priežiūra, nes tai yra mažas vaikas, kuriam labai įdomus pasaulis, jis tą pasaulį pažįsta čiupinėdamas, liesdamas ir kiekvienas naujas objektas jo akiplotyje atsiradęs, jis jį čiumpa negalvodamas, nesuprasdamas“, – svarstė vaikų intensyviosios terapijos gydytoja G. Šipelienė.
Medikai sako, kad nudegimai, būtent mažam vaikui – ypač sunkiai pakeliami.
„Jie yra be galo skausmingi, turbūt kiekvienas iš mūsų esam nusideginę virtuvėj pirštą ir žinom, kiek laiko tai užtrunka skausmas. Todėl pirma pagalba ir yra nuskausminimas ir šaldymas nudegusios vietos“, – sakė G. Šipelienė.
Ir gydymas sunkių nudegimų, anot gydytojos, laukia ilgas ir sudėtingas.