• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau sekmadienį sužinosime, kas užims Lietuvos miestų ir rajonų vadovų postus. Sociologė Rasa Ališauskienė sako, kad didžiojoje dalyje savivaldybių daugiausiai šansų turi mero kėdėje jau sėdintys politikai, o didžiausia intriga visgi laukia sostinėje.

Jau sekmadienį sužinosime, kas užims Lietuvos miestų ir rajonų vadovų postus. Sociologė Rasa Ališauskienė sako, kad didžiojoje dalyje savivaldybių daugiausiai šansų turi mero kėdėje jau sėdintys politikai, o didžiausia intriga visgi laukia sostinėje.

REKLAMA

Pokalbis su sociologe – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Jei savivaldos rinkimuose žmonės balsuotų vadovaudamiesi tuo, ar jie patenkinti ar nepatenkinti tuo, kaip tvarkomas jų miestas, kokios tendencijos būtų bent jau didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune?

Didžiojoje dalyje savivaldybių, jeigu dabartinis meras vėl dalyvautų, tai žmonės balsuotų už jį arba ją.

Netgi Vilniuje?

Vilniuje – ne. Vienas dalykas – meras nedalyvauja, Vilnius pasikeitė per tuos porą metų ir, jeigu Vilnius prieš 5-10 metų buvo vienas labiausiai optimistiškų miestų, šiuo metu patenkintų ir nepatenkintų padėtimi mieste yra po lygiai.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėda dar irgi didesnis klaustukas, ji išsiskiria iš kitų miestų tuo, kad pagrindinės problemos yra susijusios su ekologija, gyvenimo kokybe, užterštumu, triukšmu ir visais būtent miesto reikalais. Tuo tarpu mažesnėse savivaldybėse žmonės dažniausiai yra patenkinti tuo, kaip pas juos tvarkomi reikalai, ir jie vertina mero darbą būtent kaip ūkininko darbą.

REKLAMA

Ar tai, kad Vilniuje po lygiai pasiskirstė patenkinti ir nepatenkinti, reiškia, kad didesnė tikimybė bus nauja valdžia, ar kad liks tos pačios valdžios atstovas?

Tai vienaip ar kitaip ji vis tiek bus nauja, nes Šimašius nedalyvauja. Šimašius ir Raskevičius nėra tapatūs šiuo požiūriu, greičiau sakyčiau, kad arčiau prie senos valdžios yra Benkunskas, bet jis vėlgi nėra Šimašius ir jis nėra visiškai konservatorių veidas. Tai čia daugiau intrigos.

REKLAMA
REKLAMA

Dar turime Majauską, kuris irgi yra tos pačios politinės pusės atstovas. Šiuo metu ne tos partijos, bet daugeliui valdančios koalicijos šalininkų jis yra ideologiškai patrauklus žmogus. Tai dėl kėdės pešasi du iš tos pusės.

Po to, kai konservatoriai pašalino Mykolą Majauską iš visur, kur galėjo pašalinti, buvo daug nuogąstavimų, kad jis gali atimti kažkiek balsų iš pono Benkunsko, bet buvo viena nuomonė, kad atims labai nedaug. Ar tą patį rodo ir jūsų apklausos?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nerodo iki galo. Rodo, kad taip, partijos rinkėjai yra drausmingi, bet kai kalbame apie partiją ar pačios partijos lyderius. O mero rinkimuose, žmonių akimis žiūrint, yra vienas iš pagrindinių partijos žmonių. Paskutiniai tyrimai rodė, kad iš žmonių, kurie balsuoja už Tėvynės sąjungą Vilniuje, 65 procentai mero poste linkę palaikyti Benkunską, kiti greičiau renkasi Majauską.

REKLAMA

Jeigu antrame ture būtų Zuokas, kuris turėtų daugiau galimybių prieš jį laimėti – Majauskas ar Benkunskas?

Paskutiniai duomenys rodė, kad vienodai.

Ar yra bent menkiausia galimybė, kad Kaune ponas Veryga arba ponas Juozapaitis pateks į antrą turą prieš Matijošaitį? Ar antro turo net nebus?

50 procentų yra nemažai. Labai svarbu, koks bus aktyvumas. Kuo didesnis Kaune bus aktyvumas, tuo didesnis šansas, kad bus antras turas. Kadangi tie žmonės, kurie apsisprendė balsuoti už dabartinį merą, tikrai ateis, o yra tokios nuotaikos, kad konkurentai nelabai turi galimybę sudaryti konkurenciją. Greičiau sakyčiau, kad antro turo neprireiks.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų