Tuo metu Vašingtonas skelbia, kad spartina tankų „Abrams“ pristatymą Ukrainai.
Drebina jie Džankojaus miestą laikinai okupuotame Kryme. Netrukus paaiškėja, kad smūgiai nutaikyti į okupantų logistikos objektus – degalų, lokomotyvų, prekių.
Galingi sprogimai Džankojuje aidi maždaug pusvalandį ir dalį miesto palieka be elektros. Akivaizdu, Džankojaus gyventojai priblokšti. Tačiau padai svyla ir okupacinei valdžiai, kuri mieste ne tik aktyvuoja oro gynybą, bet ir skubiai skelbia nepaprastąją padėtį. Tiesa, Kremliaus statytiniai dar bando aiškinti, kad padėtį Kryme kontroliuoja.
„Galiu pasakyti, kad visi pagrindiniai objektai, taip pat ir logistiniai, maksimaliai apsaugoti. Gyvenime gali būti visko, bet dar kartą sakau – Krymui niekas negresia“, – teigia Kremliaus paskirtas Krymo vadovas Sergejus Aksionovas.
Sprogimai Džankojų sudrebino neatsitiktinai. Tai aiškus signalas okupantams, kad ukrainiečių ginkluotė pasiekia vis toliau. Ten yra didžiausios karinės rusų bazės Kryme. Be to, strategiškai svarbia geležinkelio linija, jungiančia pusiasalį su Maskva, rusai atsargomis savo pajėgas aprūpina Chersono ir Zaporižios srityse, taip pat karo laivus Juodojoje jūroje.
Kyjivas atsakomybės už ataką Kryme neprisiima, tačiau Ukrainos karinė žvalgyba skelbia, kad per ją sunaikintos geležinkeliu gabentos sparnuotosios „Kalibr“ raketos.
Okupantai teroro simboliu tapusias raketas gabeno Juodosios jūros flotilei. Iš jos laivų okupantai nuo pat plataus masto karo pradžios nuolat į Ukrainos miestus leidžia daugiau nei 1500 kilometrų nuskrieti galinčias raketas.
„Šiuo metu rusų karinių jūrų pajėgų grupę Juodojoje jūroje sudaro aštuoni laivai, tačiau nedirba nė vienas raketnešis. Dabar jie visi yra bazėse. Akivaizdu, tos raketos jų nepasieks“, – kalba Pietų Ukrainos gynybos pajėgų atstovė Natalija Humeniuk.
Mūšio laukas prie Bachmuto, kur intensyvios kovos nerimsta. Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis sako, kad priešo daliniai iš Bachmuto pakraščių mėgina prasiveržti į miesto centrą. Tačiau ukrainiečiai didvyriškai ginasi ir to padaryti okupantams neleidžia – Bachmuto neatiduoda.
Anot O. Syrskio, miesto apylinkėse Ukrainos gynėjai ir toliau sėkmingai naikina priešo techniką bei atakuoja okupantų sandėlius.
O V. Zelenskis dėkoja Vakarų partneriams. Štai Vašingtonas paskelbė apie naują 350-ies milijonų dolerių karinę paramą Ukrainai, į kurią įeina raketos, skirtos HIMARSAMS, taip pat artilerijos sviediniai ir kita amunicija. Be to, Baltieji rūmai žada spartinti tankų „Abrams“ pristatymą Kyjivui ir ketina bent dalį jų perduoti ne po metų, o rudenį. Savo ruožtu Europos Sąjunga susitarė dėl dviejų milijardų eurų vertės amunicijos plano.
„Tai – strateginis žingsnis. Tai suteikia mums pasitikėjimo mūsų vienybe ir neabejingumu, siekiant pergalės prieš teroristinę valstybę. Esu dėkingas visiems mūsų partneriams Europoje! Visiems, kuriems tikrai rūpi, kad Europa būtų stipri ir laisva“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Beje, Ukraina toliau didina kare žuvusių rusų gretas. Britų gynybos ministerija skelbia, kad per kiek daugiau nei metus trunkančias kovas Ukrainoje jau žuvo 40–60 tūkstančių okupantų, dar apie 150 tūkstančių buvo sužaloti.
Ukraina apie savo karių netektis kol kas nekalba. Kiek ukrainiečių, ginančių savo šalies laisvę, sužinosime tik karui pasibaigus, tačiau šie vaizdai tik įrodo, kokia baisi karo kasdienybė.
Kol Ukrainos kariai nenuilsdami kovoja už tėvynę, medikai diena iš dienos gelbėja tuos, kuriuos priešai sužaloja mūšio lauke. Vienas pafrontės medicinos punktų, vadinamasis stabilizavimo centras, kur sunkiai sužaloti kariai patenka pirmiausia.
Pagrindinė ten dirbančių medikų užduotis – stabilizuoti sužeistų karių būklę ir paruošti juos evakuacijai į ligonines tolesniam gydymui. Kaip sako įrašu pasidalinę ukrainiečiai, kiekvienas turėtų žinoti ir niekada nepamiršti, kokią kainą Ukraina moka už taip visų laukiamą pergalę.