Klaipėdos rajono gyventojo užfiksuotame vaizdo įraše – nekasdienis vaizdas. Kalotėje, kur kelininkai atnaujina gatvę bei šaligatvius, darbavosi ne tik jie. Prie nuimtų senų šaligatvio plytelių sustojo ne pirmos jaunystės visureigis ir porelė. Kol moteris žvalgėsi aplink, vyriškis lyg niekur nieko krovė plyteles į automobilio bagažinę, o vėliau – ir į saloną.
Kelininkai patvirtino, kad tai tikrai ne jų atstovas ar žmogus, su kuriuo jie būtų susitarę. Vienos tokios naudotos plytelės kaina 2–3 eurai. Nauja kainuoja nuo 5 iki 16 eurų. Porelė pasiėmė 15 senų plytelių.
Toks vaizdas, kai pora priglaudžia ne savo plyteles, sukėlė kalotiškių pasipiktinimą:
„Nu baisu, baisu. Ką daugiau gali pasakyti. Vogdamas toli nenuvažiuosi, ane?“
„Viduryje dienos. Keista kažkaip. Būčiau sakęs naktį. – Tai kame čia yra reikalas, kad dieną? – Nu jau naglumas, vapšče.“
Vaizdo įrašui pasklidus internete, žmonės atpažino porelę. Socialiniuose tinkluose galimai jie pozavo vyrui vilkint rūbą, ant kurio užrašyta „Russia“.
Pamačius vaizdą bei, kam žmogus simpatizuoja, tautiečiams kilo geopolitinių minčių:
„Neduok, Dieve, bado, maro, karo ir vatniko.“
Vietoje, iš kurios vogtos plytelės, besidarbuojančios įmonės atstovai apie tokį pašeimininkavimą sužinojo tik iš TV3 žurnalistų, tačiau į kamerą kalbėti atsisakė. Vis tik patikino, kad plyteles išveš saugoti. Statybų projektus kuruojantys Klaipėdos savivaldybės atstovai pasakojo, jog medžiagų vagystės iš objektų pasitaiko, tačiau biudžetui jos nekainuoja.
„Miestui tai nekainuoja. Mes, kai perduodam statybvietę, objektą rangovui, tai jau visas rizikas prisiima pats rangovas. Jie turi būti atsakingi ir saugoti savo turtą“, – tikino Valdas Švedas.
Štai Aldas Kliukas, vadovaujantis statybų ir restauravimo įmonei „Pamario restauratorius“, rodė objektą, kur jo bendrovė stato Klaipėdos pilies bokštą. Anot vyro, vagys nuolat sukinėjasi aplink.
„Tendencijos yra tokios – jeigu daiktas yra nesaugomas, padėtas ir galima pavogti, tai tikimybė, kad taip ir bus. Bet yra priemonės – objektas yra aptveriamas, saugomas, apdraustas“, – kalbėjo jis.
A. Kliukas sutinka, kad gatvės neapsaugosi, tačiau stebėti savo turtą būtina, mat vagys kniaukia viską.
„Pavyzdžiui, įrankius, brangias medžiagas, kurias gali paimti, ypač saugom“, – pasakojo statybų ir restauravimo įmonės vadovas.
Pasitaiko ir tokių atvejų, kai patys statybininkai ar kelininkai, kol valdžia nemato, ima prekiauti medžiagomis. Ir ne tik senomis. Populiariausias užmokestis už užmerktas akis – butelis alkoholio.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
O ką dar jie moka?