• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į įvairiose interneto platformose daiktus ar rūbus parduodančius žmonės nusitaikė Mokesčių inspekcija. Dabar iš internetinių prekybos platformų lauks duomenų apie visus žmonių sandorius, o pernelyg daug iš pardavinėjimo uždirbusiems gyventojams nuskaičiuos mokesčius.

Į įvairiose interneto platformose daiktus ar rūbus parduodančius žmonės nusitaikė Mokesčių inspekcija. Dabar iš internetinių prekybos platformų lauks duomenų apie visus žmonių sandorius, o pernelyg daug iš pardavinėjimo uždirbusiems gyventojams nuskaičiuos mokesčius.

REKLAMA

Patys žmonės jau ima slapstytis ir mąsto būdus, kaip mokesčių toliau išvengti. Norėjusi išlikti neatpažįstama viena vilnietė pasakoja, kaip „Vinted“ platformoje pardavinėja vaikiškus daiktus.

Sako, išaugtus rūbus ar vežimėlius gaila išmesti: „Kadangi turim tris vaikus, tai tų daiktų ir reikia, ir išaugam. Kadangi ta daiktų paklausa yra didelė, tai nepripirksi jų labai daug, nes išauga. Ypač visokius vežimėlius, paspirtukus, dviratukus, kurių po sezono jau reikia didesnio dydžio.“

„Vinted“ yra viena iš pardavėjus vienijančių platformų, kur iki Naujųjų žmonės galėjo be valstybės apmokestinimo pardavinėti daiktus. Tačiau po Naujųjų platformos įpareigotos rinkti duomenis apie žmonių sandorius. Ir jeigu per metus pardavėjas sukaups 2 500 eurų ar didesnio pelno, Mokesčių inspekcija pradės skaičiuoti 15 procentų gyventojų pajamų mokestį. Taip buvo visada. Tik internetinėse platformose pelnas oficialiai galėdavo pradingti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tam, kad sumažintume šešėlį elektroninės prekybos srityje sektoriuje, nes jis kiekvienais metais auga ir tampa vis didesnis, ir įvairių šalių mokesčių administratoriai – daugiausiai kalbu apie Europos šalių administratorius – susiduria su problema, kad jų šalies ūkio subjektai pasirenka vykdyti prekybą per įvairias platformas“, – teigia Mokesčių inspekcijos departamento patarėjas Rolandas Puncevičius.

REKLAMA

Tad tenka žmones ir verslus kontroliuoti plačiau, mat mokesčių vengimas, nors ir tiksliai nežinomo dydžio, tikrai egzistuoja. Pavyzdžiui, pavežėjų platformos, įpareigotos teikti duomenis apie atsiskaitymus, valstybei prisidavė uždirbusios triskart daugiau pajamų.

„Veiklą vykdantys asmenys iki duomenų teikimo deklaravo 25 milijonus gaunamų pajamų. Pradėjus teikti duomenis išaugo deklaruojamos pajamos iki 79 milijonų“, – aiškina R. Puncevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių negelbės net ir tai, jeigu jie prekes parduos kitoje Europos Sąjungos šalyje, mat duomenų perdavimą mokesčių administratoriams apibrėžia Europos Sąjungos direktyva. Tačiau nepaliestos lieka, pavyzdžiui, skelbimų platformos.

„Iš karto galime atskirti, kad skelbimų portalams jokios naujos papildomos prievolės tikrai nebus taikomos. – Ar nesibaiminate, kad dalis to šešėlio gali persikelti į būtent į skelbimų portalus, ir tas šešėlis persikeltų į nekontroliuojamą erdvę? – Labai vargu, tikėtina, kad keistųsi platformų veikla“, – sako R. Puncebičius.

Duomenis apie sandorius platformos renka už visus 2023 metus ir iki kitų metų sausio pabaigos perduos duomenis Mokesčių inspekcijai, kuri automatiškai nustatys turimą mokėti sumą. Jeigu nesilaikytų prievolės, grėstų baudos nuo 1 800 iki 6 tūkstančių eurų.

O kiek turi susimokėti DEBILAI,vadinantys save infliencerisi?
Gal grynais pradedam vel visur atsiskait
Gal grynais pradedam vel visur atsiskait
Sumoket mokescius? Kad daugiau trikoju, nezymetu masinu, sektoriniu matuokliu, policijos su fotikais sankryzose ir daugiau priemoniu paimt dar daugiau pinigu is zmoniu kiseniu butu? Stebiuosi kaip cia isvis zmones banku kortelem naudojasi kai vienintelis valstybes tikslas yra paimt kiekviena centa is kisenes.
Ir nesnekekit kad cia jusu paciu labui - sedit be sveikatos apsaugos, be normalaus svietimo, be pensiju ir su viena didziausiu emigraciju, del ko po 30-40m. bus dar didesne sikna cia. Visiem nusisikt ant jusu - tik mokescius ir baudas mokekit.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų