Jungtinių Valstijų prezidentas Baltuosiuose rūmuose ruošiasi trečiajai vakcinos nuo koronaviruso dozei.
„Nebuvo jokio šalutinio poveikio nei po pirmos, nei po antros dozės. Ačiū Dievui“, – prieš pastiprinamąjį „Pfizer“ skiepą jis patikina, kad nejautė jokio šalutinio poveikio nei po pirmos, nei po antros dozės.
Rankovę pasiraitojęs Joe Bidenas dar atremia kritiką, kad Amerika, prieš pradėdama skiepyti trečiąja doze, turėtų vakcinomis dalintis su vargingesnėmis šalimis: „Mes darome daugiau nei bet kuri kita pasaulio šalis.“
Na, o gaudamas trečiąjį skiepą nuo koronaviruso, 78-erių J. Bidenas ir toliau lyg niekur nieko atsakinėja į žurnalistų klausimus. Beje, jau nuo vakar pastiprinamąja doze Amerikoje gali skiepytis žmonės nuo 65-erių metų, taip pat tie suaugusieji, kurie serga lėtinėmis ligomis ir ypač dažnai susiduria su virusu dėl savo darbo ar gyvenamosios vietos – iš viso apie 60 milijonų žmonių.
„Žinau, neatrodo, bet tikrai gerokai daugiau nei 65-eri. Dėl to ir skiepijuosi pastiprinamąja doze“, – aiškina J. Bidenas.
Bent viena doze Amerikoje jau pasiskiepijo 77 procentai žmonių, tačiau, anot J. Bideno, to negana.
„Maždaug 23 procentai dar visai nepasiskiepijo ir ši ženkli mažuma mums visiems pridaro labai daug žalos. Tai – nevakcinuotų žmonių pandemija“, – priduria jis.
Savo ruožtu farmacijos milžinė „Pfizer“, kuri pirmoji sukūrė vakciną nuo koronaviruso, siekia ir dar vieno titulo. „Pfizer“ skelbia pradėjusi plataus masto bandymų etapą su geriamuoju antivirusiniu preparatu. Jis skirtas išvengti užsikrėtimo koronavirusu po tiesioginio kontakto su sergančiuoju. Šiame tyrimų etape, prižiūrint specialistams, vaistas bus išbandytas su 2600 žmonių, tiesa, kai kurie iš jų gaus placebą. Išbandomame antivirusiniame preparate yra ir nedidelė ritonaviro dozė. Kovai su COVID-19 naudojamas ritonaviras paprastai vartojamas kartu su kitais vaistais ŽIV infekcijai gydyti.