Viename jų senolė po sprogimo nuniokotuose namuose skambina pianinu. Tikisi taip suteikti vilties sugriuvusiam miestui. Bet mieste, panašu, bent kol kas įsivyravo neviltis. Vietiniai pikti ant sostinės ir uosto valdžios, kuri daug metų žinojo, bet nesprendė pavojingų trąšų problemos.
„Man koktu dėl visko, kas vyksta. Dabar dar viena problema prie visų kitų. Aš ir mano bendraamžiai atiduodame save šiai šaliai ir pažiūrėkite, kas nutinka? Grįžtame 100 metų atgal“, – apmaudą lieja vienas iš daugelio Beiruto gyventojų.
Tūkstančiai tonų amonio nitrato Beiruto uoste buvo saugoma 6-erius metus. Į sandėlį trąšos perkeltos iš čia dar 2013 m. palikto ir apleisto rusų verslininkų laivo. Jam iš čia neleista išplaukti po patikrinimo.
Galingas salietros trąšų sandėlio sprogimas Beiruto uoste ne tik nušlavė daugumą čia buvusių sandėlių, bet ir paliko kone 130 m. skersmens kraterį. Sprogimo galią puikiai pavaizduoja Beiruto uosto palydovinės nuotraukos. Kad geriau įsivaizduotumėte sprogimo išraustos duobės dydį – į kraterį laisvai tilptų standartinis futbolo stadionas arba į eilę išsirikiuotų trys „Boeingai 737“.
Tuo metų pasaulio šalys viena po kitos Libanui siunčia humanitarinę pagalbą. Lėktuvai su gelbėtojais kyla iš Vokietijos, Rusijos, Turkijos, Prancūzijos ir kitų šalių oro uostų.
Buvusioje kolonijoje šiandien suskubo apsilankyti Prancūzijos prezidentas. Pirmas čia po katastrofos suskubęs pasaulio lyderis.
„Artimiausiomis dienomis surinksime dar daugiau paramos ir Prancūzijoje, ir europiniu lygiu. Norėčiau čia ir Europos, ir viso pasaulio bendradarbiavimo“, – paramą išreiškė Emmanuelis Macronas.
Skaičiuojama, kad 2700 tonų salietros sprogimo galia prilygo daugiau nei 1000 tonų trotilo. O galingiausia JAV arsenale šiuo metu turima aviacinė konvencinė bomba yra 100 kartų silpnesnė – 9 tonų trotilo galios.
Taip pat žiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame sprogimas nutraukė nuotakos fotosesiją: